ГоловнаАртеріальна гіпертонія
 Версія для друку

АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТОНІЯ


Під артеріальною гіпертонією розуміють стійке підвищення артеріального тиску (АТ) – систолічного понад 140 мм та діастолічного понад 90 мм рт. ст.

За даними більшості досліджень, артеріальна гіпертонія зустрічається у 25-30% населення. З віком АТ підвищується. Серед осіб старших 60 років кожен другий-третій має підвищений АТ.

 Ступені артеріальної гіпертонії


Ступінь                                   I                                                         II                                                              III

Рівень АТ                     140-159/90-99                                 160-179/100-109                                        >180/>100
                                                                                                                                                                    мм рт. ст.


Чим небезпечне підвищення артеріального тиску?

Як правило, підвищення артеріального тиску не відчувається пацієнтом.

Головний біль, запаморочення, миготіння «мушок » не є специфічним для гіпертонії. При артеріальній гіпертонії збільшується маса серця, потовщується стінка судин, прискореними темпами розвивається атеросклероз, уражаються судини сітківки ока, розвиваються склеротичні процеси у нирковій тканині з формуванням ниркової недостатності. На фоні цих процесів, що протікають непомітно для пацієнта, часто розвиваються два небезпечних для життя ускладнення: гострий інфаркт міокарда та мозковий інсульт (крововилив у мозок). Недаремно артеріальну гіпертонію називають «тихим убивцею».

Пам’ятайте, що вилікуватися від гіпертонії (як, приміром від грипу) неможливо. Але, дотримуючись здорового способу життя та приймаючи високоефективні препарати можна здійснювати надійний контроль АТ та уникнути розвитку ускладнень. Лікування під контролем лікаря має бути довготривалим та регулярним.

Як зберегти здоров'я та уникнути розвитку ускладнень?

Не забувайте про заходи не медикаментозного лікування!

1.Зменшити надлишкову вагу. Модифікувати дієту.

Збільшіть вживання овочів та фруктів, що багаті на калій, магній та кальцій, риби та морепродуктів, обмежуйте тваринні жири. Останній прийом їжи - не пізніше, як за 3 години до сну. Харчуйтеся частіше, але меншими порціями.

2. Збільшити фізичну активність.

Виконуйте динамічні навантаження невисокої інтенсивності (ходьба в середньому темпі, катання на лижах чи велосипеді у середньому темпі, плавання протягом 40-60 хвилин 3-4 рази на тиждень). Слідкуйте, щоб не було задишки, болю в ділянці серця, аритмії. Пульс не повинен перевищувати 60% від максимальної частоти серцевих скорочень).

3. Зменшити вживання кухонної солі до 5-2 г на добу.

Найменше кухонної солі міститься у продуктах рослинного походження, фрукти, вочі, крупи, молоці, свіжій рибі, м'ясі.

4. Відмовитись від паління. Обмежуйте вживання алкоголю.


    Твіт