ГоловнаМережа НМЦ ЦЗ та БЖДАтестація педагогічних працівників
 Версія для друку

1. Наказ МОН України від 06 жовтня 2010 року № 930   "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників"

2. Наказ ДСНС України від 15.05.2017 № 268   "Про результати атестації педагогічних працівників навчальних закладів, навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту у 2016/2017 навчальному році".
3. Наказ ДСНС України від 21.09.2017 № 506 "Про проведення атестації педагогічних працівників навчальних закладів,навчального та навчально-методичних центрів сфери цивільного  захисту у 2017/2018 навчальному році" (додаток)

 

 МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з організації роботи атестаційних комісій щодо атестації педагогічних працівників навчальних закладів цивільного захисту, навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту  

 

ПЛАН  роботи атестаційної комісії ДСНС України з атестації педагогічних працівників навчальних закладів, навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту у 2017/2018 навчальному році.

Роз'яснення  з питань атестації педагогічних працівників навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

 

Результати проведення атестації педагогічних працівників навчальних закладів 2016/2017 н.р.

 

На виконання вимог наказу ДСНС від 15.09.2016 № 445 “Про проведення атестації педагогічних працівників навчальних закладів, навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту у 2016/2017 навчальному році” та окремого доручення ДСНС від 21.04.2017 № В-64 “Про підготовку та проведення засідання атестаційної комісії ДСНС України” 27 квітня 2017 року на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту проведено підсумкове засідання атестаційної комісії ДСНС з атестації педагогічних працівників навчальних закладів, навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту в 2016/2017 навчальному році (далі − атестаційна  комісія ДСНС).

Обов’язковою умовою організації та проведення атестації педагогічних працівників було суворе дотримання законодавчих та нормативних вимог, об’єктивність в оцінюванні діяльності педагогічних працівників.

До атестаційної комісії ДСНС надійшло 8 клопотань на педагогічних працівників від атестаційних комісій навчальних закладів, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності областей (далі − навчальні заклади, центри) щодо атестації на присвоєння (відповідність раніше присвоєній) кваліфікаційної категорії, присвоєння відповідного педагогічного звання (відповідність раніше присвоєному педагогічному званню), відповідність займаній посаді.

Розглянувши подання атестаційних комісій навчальних закладів, центрів та заслухавши атестаційні характеристики педагогічних працівників, атестаційною комісією ДСНС прийнято рішення про:

присвоєння кваліфікаційної категорії “спеціаліст вищої категорії”  педагогічному працівнику центру Рівненської області;

підтвердження раніше присвоєної кваліфікаційної категорії “спеціаліст вищої категорії” 4 педагогічним працівникам (Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, центри Київської, Кіровоградської та Херсонської областей);

присвоєння педагогічного звання “майстер виробничого навчання   І категорі ї” педагогічному працівнику центру Донецької області та підтвердження раніше присвоєного педагогічного звання “майстер виробничого навчання ІІ категорії” педагогічному працівнику центру Чернігівської області;

відповідність займаній посаді першого заступника Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Відзначається, що педагогічні працівники, які атестувалися на присвоєння кваліфікаційної категорії “спеціаліст вищої категорії”  продемонстрували достатній рівень фахової підготовки.

Одночасно атестаційною комісією ДСНС в ході роботи відзначено ряд недоліків і проблем під час проведення атестації педагогічних працівників навчальних закладів, центрів.

Продовжується практика проходження підвищення кваліфікації за професійними програмами підвищення кваліфікації педагогічних працівників загальноосвітніх закладів освіти з курсів “Вчителі основ здоров’я” та “Захист Вітчизни” (центр Чернігівської області). Не використовуються  в роботі  рекомендації щодо змісту, програми і форми підвищення кваліфікації, а також вибору навчального закладу, враховуючи особливості сфери цивільного захисту і специфіку роботи у системі ДСНС, які передбачені Методичними рекомендаціями з організації роботи атестаційних комісій щодо атестації педагогічних працівників навчальних закладів цивільного захисту, навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту.

У творчих звітах педагогічних працівників, які атестувалися на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії “спеціаліст вищої категорії”, не відображаються інноваційні освітні методики й технології, передовий педагогічний досвід, якими вони володіють та активно використовують у навчальному процесі.

Слабку теоретичну підготовку показав педагогічний працівник центру Чернігівської області, який атестувався на відповідність раніше присвоєного педагогічного звання.

Спостерігається тенденція щодо зниження із року в рік кількості педагогічних працівників, які підвищили (підтвердили) свою кваліфікаційну категорію, отримали педагогічне звання, що в свою чергу впливає на якість підготовки керівного складу та фахівців у сфері цивільного захисту. 

Крім того, у поточному навчальному році до атестаційної комісії ДСНС була подана апеляція методиста обласних та міста Запоріжжя курсів удосконалення керівних кадрів на рішення атестаційної комісії навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області. За результатами розгляду апеляції на засіданні атестаційної комісії ДСНС  було вирішено скасувати рішення атестаційної комісії навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області (далі − комісія центру Запорізької області). Підставою для прийняття такого рішення є порушення вимог пункту 2.12. Типового положення про атестацію педагогічних працівників (комісією центру Запорізької області педагогічному працівнику присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст”, хоча атестаційною комісією ДСНС у 2012 році присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”) та пункту 3.1. (з боку керівника або педагогічної ради не було надано до атестаційної комісії навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області подання про зниження педагогічним працівником рівня професійної діяльності).


 

 

    Твіт