ГоловнаПро ІнститутМіжнародна співпраця
 Версія для друку

2018

1. На базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту пройшов тренінг для рятувальників ДСНС з надання домедичної допомоги постраждалим при ДТП

На виконання окремого доручення ДСНС від 22.12.2017 № В-223 “Про проведення тренінгу” та Програми проведення тренінгу Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проекту “Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями” з ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод на спеціальних аварійно-рятувальних машинах легкого типу та надання домедичної допомоги з особовим складом ДСНС України в період з 15 по 17 січня 2018 року на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (далі – Інститут) проводився зазначений тренінг.

До заходу було залучено представників навчальних закладів системи ДСНС, територіальних підрозділів ДСНС Київської, Донецької, Луганської, Полтавської областей та міста Києва загальною кількістю 53 слухачі.

Заняття проводили 6 інструкторів — спеціалістів Центру спеціальної підготовки (м. Київ).

За програмою тренінгу було відпрацьовано теоретичні питання в трьох навчальних аудиторіях та проведено практичне заняття на відкритому майданчику Інституту із залученням технічних засобів. Програму запланованого навчального курсу виконано в повному обсязі.

На підведенні підсумків теоретичної частини тренінгу в актовій залі Інституту представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з представниками ДСНС та Інституту було передано комплекти бойового одягу слухачам.
1.png2.png3.png4.png

2. 26 січня 2018 року в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту успішно завершено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС за темою: «Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин Torion T-9 GC/MS».

Тренінг проводився за участю спеціалістів з Німеччини з метою ознайомлення українських фахівців з практичним використанням приладу Torion T-9 GC/MS, переданого до ДСНС Федеральним управлінням із захисту населення та допомоги при катастрофах, стихійних лихах Федеративної Республіки Німеччина.

Учасникам тренінгу вручено відповідні сертифікати.
5.png6.png

3. 1 березня 2018 року на базі Інституту відбулось підсумкове засідання щодо завершення спільного Українсько-Шведського проекту DG ECHO SUDCM «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації».

В ході зустрічі було обговорено:

- результати та досягнення співпраці в рамках проекту;

- плани та ідеї щодо того, як використовувати в подальшому отримані знання в рамках співпраці;

- подальшу співпрацю з Генеральним Директоратом ЄС з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту, Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція.

Підсумки засідання підвели директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Маюров Михайло Олександрович, представник Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Едмундс Акітіс, Голова Департаменту з регіонального планування на виникнення надзвичайних ситуацій Секретаріату регіонального виконавчого відділення Центру домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеції Мікаель Вілхелмсон.
7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg

4. 21 березня 2018 року в Інституті завершено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС за темою: «Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин XL2air»

20-21 березня 2018 року в Інституті проведено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС за темою: «Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин XL2air». Тренінг проводився за участю спеціалістів з Німеччини з метою ознайомлення українських фахівців з практичним використанням приладу XL2air, отриманого у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення можливостей України у сфері цивільного захисту», зареєстрованого у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України 28 жовтня 2016 р. за №3500.

Запрошені на тренінг представники Національного університету цивільного захисту України (м.Харків), Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м.Ромни), а також науково-педагогічні працівники Інституту державного управління у сфері цивільного захисту отримали практичні навички використання означеного приладу, що в подальшому дозволить підвищити ступінь готовності до реагування на надзвичайні ситуації з викидом небезпечних хімічних речовин.
17.jpg18.jpg

5. 12 квітня 2018 року в Інституті обговорили з німецькими колегами питання проведення спільних навчань з хімічного та біологічного захисту на випадок аварій чи катастроф

Відповідно до листа Л.Зідентопп, представника Відділу закордонних справ Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах та стихійних лихах ФРН, листа заступника Голови ДСНС України Р. Білошицького від 05.04.2018 № 03-4762/174 «Про участь у робочій нараді» та програми візиту в Україну делегації Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах ФРН 12 квітня 2018 року на базі Інституту проведено робочу нараду з представниками Федерального управління із захисту населення та допомоги при катастрофах та стихійних лихах Федеративної Республіки Німеччина.

Від німецької сторони у заході взяли участь менеджер проектів Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах ФРН Дірк Камм та представник Академії кризового управління, планування дій в надзвичайних ситуаціях та цивільного захисту Франк Ель.

Від української сторони у нараді взяли участь:

заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Парталян,

заступник начальника управління захисту населення і територій – начальник відділу радіаційного, хімічного захисту та організації евакозаходів ДСНС України Геннадій Долбіков;

начальник Інституту державного управління у сфері цивільного захисту доктор наук з державного управління, доцент, Заслужений лікар України Петро Волянський,

а також представники вищих навчальних закладів ДСНС: Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, Національного університету цивільного захисту України, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Вищого професійного училища ЛДУБЖД (м. Вінниця).

На початку зустрічі Франк Ель презентував програму проведення тренінгів щодо хімічного, радіаційного та біологічного захисту в Україні. Далі учасники обговорили низку організаційних питань (терміни та формат проведення тренінгів, перелік локацій, технічне і матеріальне забезпечення навчань).

Детально зупинилися на змістовному наповненні теоретичної частини навчань та обговорили умовні надзвичайні ситуації, що потрібно відпрацювати під час навчань, наприклад, аварії на залізниці та авіакатастрофи вантажного літака при перевезенні хімічних речовин.

Обговорено питання подальшого співробітництва та проведення протягом 2018 року циклу семінарів щодо кризового управління при надзвичайних ситуаціях.
19.png20.jpg21.png22.png

6. 23-24 квітня 2018 року в Інституті спеціалістами Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIS) проведено тренінг для рятувальників

На виконання окремого доручення ДСНС від 16.04.2018 № В-59 «Про проведення тренінгу» 23-24 квітня 2018 р. в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту спеціалістами Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» проведено тренінг для рятувальників, які безпосередньо залучатимуться до ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод на спеціальних аварійно-рятувальних машинах легкого типу та тренінг з надання домедичної допомоги.

У зазначених заходах взяли участь 56 представників обласних ГУ (У) ДСНС України, навчальних закладів сфери цивільного захисту та апарату ДСНС.


АРХІВ 2017 рік

АРХІВ 2016 рік

 

 

    Твіт