ГоловнаПро ІнститутМіжнародна співпраця
 Версія для друку

З 9 по 13 жовтня  2017 р. представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій у складі 16 осіб перебували у Федеративній Республіці Німеччина, де брали участь у Базовому курсі “Організація заходів цивільного захисту та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій у Німеччині для представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій”.

Від Інституту державного управління у сфері цивільного захисту в заходах брав участь заступник начальника ІДУЦЗ з науково-дослідної роботи  підполковник служби цивільного захисту, кандидат технічних наук, доцент Пруський Андрій Віталійович.

Захід проходив в рамках двостороннього проекту “Посилення спроможностей України у сфері цивільного захисту” та фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ.


З 23 по 27 жовтня 2017 р. на базі Інституту Агентством зменшення загрози Міністерства оборони США та Державним університетом Луїзіани проводився Тренінг з обізнаності щодо біологічної зброї.

До зазначеного заходу залучені представники ДСНС, МВС, Держприкордонслужби, Національної гвардії, Національної поліції, СБУ, Держпродспоживслужби.

Навчали українських фахівців 5 американських інструкторів — спеціалістів у сфері цивільного захисту з реагування на РХБЯ-загрози.

За програмою курсу відпрацьовано 8 модулів. Учасники ознайомились із заходами забезпечення громадської безпеки на випадок застосування радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної зброї (РХБЯ) та вибухонебезпечних речовин. Фахівці навчились візуально розпізнавати речовини, які використовуються в підпільних лабораторіях, учасники продемонстрували свою спроможність застосовувати техніки скринінгу на місці застосування РХБЯ та вибухонебезпечних речовин за допомогою спеціального обладнання. Також вивчено методики та процедури відбору зразків РХБЯ та вибухонезбечних речовин, протоколи їх відбору. Проведено роботу в групах, а саме: розвідку та відбір зразків у різних змодельованих ситуаціях із застосуванням біологічних агентів в рамках загального реагування. І на завершення учасники навчились етапам розробки міні-сценаріїв. При цьому головну увагу приділено ретельному плануванню та отриманню практичних навичок під час тренування за сценарієм.

На підведенні підсумків Тренінгу були присутні начальник Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва  Олена Бикова та  в.о. начальника  Інституту Петро Волянський. Було відзначено важливість даного заходу. Прозвучали слова подяки організаторам  і  учасникам міжнародних тренувальних заходів, сподівання щодо подальшої плідної співпраці, побажання всім цікавої і плідної роботи та нових професійних досягнень.

Представниками Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США та Державного університету Луїзіани було вручено Міжнародні сертифікати учасникам тренувальних заходів.

За організацію та проведення на високому професійному та навчально-методичному рівні тренувального курсу керівництво Інституту відзначило сертифікатами  інструкторів навчального курсу.


 15 серпня 2017 р. в рамках Програми візиту в Україну делегації Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах ФРН на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту проведено робочу зустріч з представниками німецької делегації щодо обговорення питань подальшого співробітництва у сфері цивільного захисту.


12 липня 2017 р. на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту проведено робочу зустріч з фахівцями Бюро з міжнародної безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї Державного Департаменту США  з питань ідентифікації та відбору проб ЗМЗ в умовах загрози ураження бойовими отруйними речовинами.


З 29 серпня по 2 вересня 2016 р. на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту проводився Тренувальний курс з обізнаності щодо біологічної зброї фахівцями Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США та Державного університету Луїзіани.

Навчання проходило в 2 етапи: в Києві протягом 29 серпня - 2 вересня та в Харкові — з 5 до 9 вересня на базі Академії Національної гвардії України.

У Тренувальному курсі, організованому за підтримки ДСНС України,  взяли участь представники українських силових структур та фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Програмою зазначеного вище Тренувального курсу передбачено заняття на теми: «Введення в курс про біологічні інциденти», «Ефекти біологічних агентів, лікування та використання», «Основні принципи використання біологічних агентів в якості зброї», «Розпізнавання прихованих речовин», «Особисті захисні заходи», «Виявлення біологічного агента», «Дії при терористичних атаках», «Запобігання терактам», «Навчання дорослих», «Ефективність інструкторів» тощо.


З 2 по 9 червня 2016 р. у рамках реалізації спільного проекту «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації» між Центром домедичної допомоги та  медицини катастроф Королівства Швеції, Державною службою України з  надзвичайних ситуацій та кафедрою медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту проведено тренувальні заходи з практичного використання системи спеціальної методології для навчань експертів з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» та курсу з медичного реагування під час масштабних надзвичайних ситуацій «МRMI» із залученням українських та іноземних фахівців.

 

 

    Твіт