ГоловнаНадзвичайні події2 Березня, 2018р.
 Версія для друку

На базі Інституту відбулось підсумкове засідання щодо завершення спільного Українсько-Шведського проекту DG ECHO SUDCM “Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації”

Опубліковано: 02.03.2018, 15:40

У рамках реалізації між Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція, ДСНС України та Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л. Шупика спільного проекту «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації», затвердженого генеральним Директоратом ЄС з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту, протягом 2016-2017 років проведено тренувальні заходи з практичного використання спеціальної методології для навчань експертів з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» та курсу медичного реагування під час масштабних надзвичайних ситуацій «MRMI» із залученням українських та іноземних фахівців.

Система моделювання «МакСім» застосовується в країнах Європейського Союзу та створена з метою чіткої взаємодії, координації між відомствами та службами при ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру. Використання зазначеної системи в Україні дасть змогу визначити шляхи комунікацій між пожежно-рятувальною, медичною, правоохоронною службами та іншими установами і організаціями.

З 2015 року на базі Інституту проходили міжнародні зустрічі з представниками Центру домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція, ДСНС України та МОЗ України.

У заходах також брали участь представники вищих навчальних закладів ДСНС України, ДП «Мобільний рятувальний центр ДСНС України» і Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.

Важливим аспектом зустрічей стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ДП «Мобільний рятувальний центр ДСНС України», Інститутом та Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція.

На базі Інституту з 2 по 9 червня 2016 р. проведено тренувальні заходи з практичного використання системи спеціальної методології для навчань експертів з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» та курсу з медичного реагування під час масштабних надзвичайних ситуацій «МRMI» із залученням українських та іноземних фахівців.

Працівники Інституту з 21 по 23 листопада 2016 р. взяли участь у роботі міжвідомчого оперативного штабу ГУ Національної поліції у м. Києві. Метою участі фахівців Інституту було надання консультативної і практичної допомоги щодо організації заходів медичного захисту населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, управління та координації формувань служби медицини катастроф з медичного реагування під час проведення 21-23 листопада 2016 р. масових заходів у м. Києві, присвячених Дню Гідності та Свободи.

Інститут здійснив імплементацію елементів системи з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» у навчальний процес.

З цією метою у закладі обладнано спеціалізовану навчальну аудиторію, де розміщено робочі дошки системи для відпрацювання міжвідомчої взаємодії між представниками служб екстреного реагування.

Зважаючи на те, що система «МакСім» побудовано на використанні досвіду реагування на надзвичайні ситуації Королівства Швеція та з урахуванням специфіки функціонального підпорядкування сил під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при проведенні підвищення кваліфікації державних службовців V-VII («Б» та «В») категорій посад у сфері цивільного захисту на практичних заняттях за темою «Медичний та біологічний захист. Медицина катастроф» розглядається алгоритм взаємодії пошуково-рятувальних підрозділів з мобільними медичними формуваннями в порівнянні з аналогічною процедурою в системі «МакСім».

Також запроваджено використання елементів системи «МакСім» у викладанні навчальних тем при проведенні підвищення кваліфікації категорії слухачів «Посадові особи з питань цивільного захисту суб’єктів господарювання», при проведенні функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення у сфері цивільного захисту).

Протягом 2017 року 380 слухачів Інституту ознайомлено з елементами системи з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім».

Протягом 2018 року також передбачено на базі спеціалізованої аудиторії проведення практичних занять з фахівцями з питань цивільного захисту, а також з представниками вищих медичних навчальних закладів.

1 березня 2018 року на базі Інституту відбулось підсумкове засідання щодо завершення спільного Українсько-Шведського проекту DG ECHO SUDCM «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації».

Зі звітами виступили:

заступник начальника Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Єременко Сергій Анатолійович,

заступник начальника центру ДП “Мобільний рятувальний центр ДСНС України” Новіков Олег Володимирович,

помічник ректора з міжнародного співробітництва Національного університету цивільного захисту підполковник служби цивільного захисту Лєбєдєв Денис Валерійович,

доцент кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка МОЗ України Мазуренко Олег Валентинович.

В ході зустрічі було обговорено:

- результати та досягнення співпраці в рамках проекту;

- плани та ідеї щодо того, як використовувати в подальшому отримані знання в рамках співпраці;

- подальшу співпрацю з Генеральним Директоратом ЄС з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту, Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція.

Підсумки засідання підвели директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Маюров Михайло Олександрович, представник Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Едмундс Акітіс, Голова Департаменту з регіонального планування на виникнення надзвичайних ситуацій Секретаріату регіонального виконавчого відділення Центру домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеції Мікаель Вілхелмсон.

DSC_0342.JPGDSC_0343.JPGDSC_0348.JPGDSC_0349.JPGDSC_0350.JPGDSC_0355.JPGDSC_0360.JPGDSC_0370.JPGDSC_0375.JPGDSC_0383.JPG


   
Надзвичайні події
21 Червня10:56 В Інституті здійснено підбиття підсумків роботи науково-методичного центру мережі освітніх установ цивільного захисту за І півріччя 2018 року
21 Червня08:25 Привітання з нагоди Дня народження Хижняка Володимира Віталійовича
20 Червня17:17 20 червня 2018 року в Інституті відбулося чергове засідання Наукового семінару
20 Червня12:06 Увага! На переважній частині України 22 червня різка зміна погоди
20 Червня12:05 В Інституті у період з 11 по 20 червня 2018 року пройшли підготовку з домедичної допомоги за програмою “Перший на місці події” (52 години) 7 рятувальників ГУ ДСНС України в місті Києві
20 Червня12:00 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
20 Червня11:59 Увага! Попередження про зміну гідрологічної ситуації
19 Червня08:41 Привітання з нагоди Дня народження Прищепи Вікторії Олександрівни
19 Червня08:40 Увага! Попередження про підйом рівнів води у річках та утворення локальних селевих потоків
18 Червня08:26 Привітання з нагоди Дня народження Романюк Наталії Миколаївни
18 Червня08:25 Привітання з нагоди Дня народження Єлісєєва Валерія Никаноровича
18 Червня08:24 Попередження про погіршення погодних умов в Україні
15 Червня15:54 Привітання з Днем медичного працівника!
15 Червня11:32 15 червня 2018 року в ІДУЦЗ був проведений випуск слухачів навчальної групи № 24-НШ з категорії “Посадові особи з питань цивільного захисту суб'єктів господарювання”
15 Червня10:56 15 червня 2018 року в Інституті здійснено випуск слухачів навчальної групи №12 за категорією «Фахівці, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, центральних і місцевих органів виконавчої влади»
Надзвичайні події