ГоловнаНадзвичайні події2 Березня, 2018р.
 Версія для друку

На базі Інституту відбулось підсумкове засідання щодо завершення спільного Українсько-Шведського проекту DG ECHO SUDCM “Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації”

Опубліковано: 02.03.2018, 15:40

У рамках реалізації між Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція, ДСНС України та Національною медичною академією післядипломної освіти імені П.Л. Шупика спільного проекту «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації», затвердженого генеральним Директоратом ЄС з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту, протягом 2016-2017 років проведено тренувальні заходи з практичного використання спеціальної методології для навчань експертів з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» та курсу медичного реагування під час масштабних надзвичайних ситуацій «MRMI» із залученням українських та іноземних фахівців.

Система моделювання «МакСім» застосовується в країнах Європейського Союзу та створена з метою чіткої взаємодії, координації між відомствами та службами при ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру. Використання зазначеної системи в Україні дасть змогу визначити шляхи комунікацій між пожежно-рятувальною, медичною, правоохоронною службами та іншими установами і організаціями.

З 2015 року на базі Інституту проходили міжнародні зустрічі з представниками Центру домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція, ДСНС України та МОЗ України.

У заходах також брали участь представники вищих навчальних закладів ДСНС України, ДП «Мобільний рятувальний центр ДСНС України» і Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.

Важливим аспектом зустрічей стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ДП «Мобільний рятувальний центр ДСНС України», Інститутом та Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція.

На базі Інституту з 2 по 9 червня 2016 р. проведено тренувальні заходи з практичного використання системи спеціальної методології для навчань експертів з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» та курсу з медичного реагування під час масштабних надзвичайних ситуацій «МRMI» із залученням українських та іноземних фахівців.

Працівники Інституту з 21 по 23 листопада 2016 р. взяли участь у роботі міжвідомчого оперативного штабу ГУ Національної поліції у м. Києві. Метою участі фахівців Інституту було надання консультативної і практичної допомоги щодо організації заходів медичного захисту населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, управління та координації формувань служби медицини катастроф з медичного реагування під час проведення 21-23 листопада 2016 р. масових заходів у м. Києві, присвячених Дню Гідності та Свободи.

Інститут здійснив імплементацію елементів системи з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» у навчальний процес.

З цією метою у закладі обладнано спеціалізовану навчальну аудиторію, де розміщено робочі дошки системи для відпрацювання міжвідомчої взаємодії між представниками служб екстреного реагування.

Зважаючи на те, що система «МакСім» побудовано на використанні досвіду реагування на надзвичайні ситуації Королівства Швеція та з урахуванням специфіки функціонального підпорядкування сил під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, при проведенні підвищення кваліфікації державних службовців V-VII («Б» та «В») категорій посад у сфері цивільного захисту на практичних заняттях за темою «Медичний та біологічний захист. Медицина катастроф» розглядається алгоритм взаємодії пошуково-рятувальних підрозділів з мобільними медичними формуваннями в порівнянні з аналогічною процедурою в системі «МакСім».

Також запроваджено використання елементів системи «МакСім» у викладанні навчальних тем при проведенні підвищення кваліфікації категорії слухачів «Посадові особи з питань цивільного захисту суб’єктів господарювання», при проведенні функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення у сфері цивільного захисту).

Протягом 2017 року 380 слухачів Інституту ознайомлено з елементами системи з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім».

Протягом 2018 року також передбачено на базі спеціалізованої аудиторії проведення практичних занять з фахівцями з питань цивільного захисту, а також з представниками вищих медичних навчальних закладів.

1 березня 2018 року на базі Інституту відбулось підсумкове засідання щодо завершення спільного Українсько-Шведського проекту DG ECHO SUDCM «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації».

Зі звітами виступили:

заступник начальника Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Єременко Сергій Анатолійович,

заступник начальника центру ДП “Мобільний рятувальний центр ДСНС України” Новіков Олег Володимирович,

помічник ректора з міжнародного співробітництва Національного університету цивільного захисту підполковник служби цивільного захисту Лєбєдєв Денис Валерійович,

доцент кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка МОЗ України Мазуренко Олег Валентинович.

В ході зустрічі було обговорено:

- результати та досягнення співпраці в рамках проекту;

- плани та ідеї щодо того, як використовувати в подальшому отримані знання в рамках співпраці;

- подальшу співпрацю з Генеральним Директоратом ЄС з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту, Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція.

Підсумки засідання підвели директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Маюров Михайло Олександрович, представник Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Едмундс Акітіс, Голова Департаменту з регіонального планування на виникнення надзвичайних ситуацій Секретаріату регіонального виконавчого відділення Центру домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеції Мікаель Вілхелмсон.

DSC_0342.JPGDSC_0343.JPGDSC_0348.JPGDSC_0349.JPGDSC_0350.JPGDSC_0355.JPGDSC_0360.JPGDSC_0370.JPGDSC_0375.JPGDSC_0383.JPG


   
Надзвичайні події
19 Жовтня15:06 19 жовтня 2018 року в Інституті проведено позачергове засідання Вченої ради
19 Жовтня15:00 В Інституті завершено семінар з питань забезпечення готовності до випадків з великою кількістю постраждалих, у рамках Програми готовності до захисту від застосування РХБЯ зброї, що проводився за підтримки Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США
19 Жовтня12:44 В Інституті з 22 по 26 жовтня 2018 р. заплановано навчання наступних категорій:
18 Жовтня16:35 В Інституті завершено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС на тему: «Основні операції та порядок користування системи дистанційного аналізу газів SIGIS 2», що проводився спеціалістом компанії «BRUKER» (Німеччина)
18 Жовтня08:30 Увага! Попередження про пожежну небезпеку на території України
17 Жовтня16:26 В Інституті розпочато семінар з питань забезпечення готовності до випадків з великою кількістю постраждалих у рамках Програми готовності до захисту від застосування РХБЯ зброї
16 Жовтня16:55 В Інституті розпочато тренінг спеціалістами з компанії «BRUKER» з фахівцями радіаційного та хімічного захисту на тему: «Основні операції та порядок користування системи дистанційного аналізу газів SIGIS 2»
16 Жовтня08:47 Увага! Попередження про тумани в окремих областях України
12 Жовтня13:47 Привітання Голови ДСНС України з нагоди Дня захисника України
12 Жовтня12:33 Привітання начальника Інституту з нагоди Дня захисника України
12 Жовтня12:32 12 жовтня в Інституті відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня захисника України
12 Жовтня11:00 Привітання Мельника Владислава Ігоровича із захистом кандидатської дисертації
12 Жовтня11:00 12 жовтня 2018 року в Інституті відбулось засідання атестаційної комісії І рівня
12 Жовтня10:30 12 жовтня 2018 року в Інституті був проведений випуск слухачів навчальної групи № НШ-25 “Посадові особи з питань цивільного захисту суб'єктів господарювання
12 Жовтня10:09 В Інституті на базі кафедри профілактики пожеж та безпеки життєдіяльності населення з 8  по 12 жовтня 2018 року проведено навчання з питань охорони праці посадових осіб органів та підрозділів ДСНС України
Надзвичайні події