ГоловнаБібліотекаНові надходження
 Версія для друку

 

bezpeka_lyud.jpg

"Безпека людини у сучасних умовах"

Монографія / В.В. Березуцький,Н.Л. Березуцька, А.О. Богодист, Л.А. Васьковець, М., В.В. Горбенко, В. О. Горбенко, В.В.Зацарний, Лешек Ф. Корженьовський, К.Лебецький, Є. Ю. Литвиновский, Г. Б Мадиева, О.А. Максименко, А.В. Максимов.

Харків : ФОП Мезіна В.В., 2018. - 208 с.

 
2017-11-15_150636.jpg

Теоретичні та організаційно-методичні засади проектування освітньої діяльності навчально-методичних установ цивільного захисту

 

Монографія (з електрон. дод.). вид. 2, переробл. [Колектив авт. Є. Ю. Литвиновський, В. В. Бегун, С. В. Гелдаш та ін.]. − Львів: Кругозір, 2017. – 230 с.

 
poradnik 17.jpg

Організація цивільного захисту під час реформування місцевого самоврядування та територіальноїорганізації влади в Україні.

Практичний порадник. (Видання друге, доповнене)./ О.Я. Лещенко, В.М. Михайлов,Н.М. Романюк, В.О.Скакун; за заг. редакцією М.О.Маюрова, П.Б. Волянського. К. ІДУЦЗ, 2017 - 127 с.

Друге видання (доповнене) Практичного порадника розроблено ДСНС в рамках Пілотного проекту щодо організації заходів цивільного захисту населення об’єднаних територіальних громад, Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року № 333-р., з метою забезпечення функціонування цивільного захисту під час реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

У Практичному пораднику висвітлено найбільш важливі завдання об’єднаних територіальних громад з організації цивільного захисту, пропозиції щодо їх реалізації на практиці, зразки типових документів, варіанти рішень та алгоритми дій місцевих рад і їх виконавчих органів.

Цей порадник розраховано для використання керівним складом і фахівцями об’єднаних територіальних громад, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту.

Дозволяється вільно копіювати, передавати й розповсюджувати по всій території України всіма способами безоплатно для кінцевого споживача.

 

 
порадник.jpg

 

ПРАКТИЧНИЙ ПОРАДНИК З ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ

 

Цей порадник було розроблено міжнародною організацією IREX у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством внутрішніх справ України.

Порадник розроблений в рамках Проекту з комунікаційної підтримки та залучення громадськості до процесу реформи за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США, в партнерстві з Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) та Міністерством внутрішніх справ України.

Дозволяється вільно копіювати, передавати й розповсюджувати на всій території України всіма способами безплатно для кінцевого споживача.

 

 

 

 

2016-10-18_092454.png

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ:

практичний посібник / Волянський П. Б., Гур’єв С. О., Долгий М. Л., Дрозденко Н. В., Іскра Н. І., Макаренко А. М., Стрюк М. П., Терент’єва А. В. Х.: ФОП Панов А. М., 2016. – 136 с.
Художне оформлення та рисунки: Єфімчук Ю. В.

 

У практичному посібнику розкрито медично-правові основи з надання домедичноїдопомоги в екстремальних ситуаціях, порядок надання домедичної допомоги в екстремальних умовах та правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.
Практичний посібник адаптовано до змісту програми підготовки та підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги рятувальниками ДСНС України.
Водночас він може бути корисним викладачам та слухачам інших вищих навчальних закладів, керівному складу центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, науковцям, аналітикам, усім, хто вивчає аспекти цивільного захисту.

 
ВИживання.png

Виживання в умовах надзвичайних ситуацій

/ Волянський П.Б., Барило О.Г., Гур'єв С.О., Долгий М.Л., Євсюков О.П., Іскра Н.І., Михайлов В.М., Потеряйко С.П., Терент'єва А.В. Х.: ФОП Панов А.М., 2016. − 189 с.
Художнє оформлення та малюнки: Єфімчук Ю.В.

 

У практичному посібнику розкриті характеристики надзвичайних ситуацій та їхні негативні наслідки на життєдіяльність населення, оповіщення та інформування про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, захисні споруди цивільного захисту, їх призначення та облаштування, характеристика засобів захисту в умовах надзвичайних ситуацій, правила виживання в умовах надзвичайних ситуацій.
Практичний посібник адаптовано до змісту навчання щодо підвищення кваліфікації державних службовців, керівників державних підприємств, установ та організацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Водночас він може бути корисним викладачам та слухачам інших вищих навчальних закладів, керівному складу центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, науковцям, аналітикам, усім, хто вивчає аспекти цивільного захисту.

 
Мед_біол_захист.png

Медичний та біологічний захист за умов надзвичайних ситуацій:

навчальний посібник. Близнюк М.Д., Волянський П.Б., Гафарова М.Т., Гур’єв С.О., Долгий М.Л., Іскра Н.І., Крилюк В.О., Кузьмін В.Ю., Матяш В.І., Сацик С.П., Терент’єва А.В. – Х.: ФОП Панов А.М., 2016. – 324с.

 

Навчальний посібник створений в межах виконання НДР «Наукове обґрунтування реалізації заходів медичного та біологічного захисту» (номер держреєстрації 0115U002102) на замовлення Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
У навчальному посібнику висвітлюються основні питання організації медичного і біологічного захисту постраждалого населення при подоланні медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.
Для використання у роботі керівного складу територіальних органів ДСНС України; медичної служби ДСНС України; структурних підрозділів з питань цивільного захисту обласних, міських державних адміністрацій; управлінь охорони здоров’я обласних, міських державних адміністрацій; фахівців служби медицини катастроф; закладів освіти, що провадять діяльність у сфері медичного захисту населення та сфері організації управління у надзвичайних ситуаціях.

 
СИдоренко монографія.jpg

Наукові засади захисту населення і територій від наслідків лісових пожеж з радіаційно небезпечними факторами:

монографія / С.І. Азаров, С.А. Єременко, В.Л.Сидоренко, О.М. СмІрнова, М.В. Білошицький, Є.А. Власенко, A.B. Пруський, Ю.П. Середа; за заг. ред. П.Б. Волянського. - К.: TOB "Інтердрук", 2016.-203 с.

У монографії проведено аналіз радіаційного стану лісів у Зоні відчуження, пожеж у них після Чорнобильської катастрофи, пожежонебезпечних ситуацій та чинників радіаційної небезпеки, існуючих методів досліджень радіаційних наслідків від пожеж у лісах.

Проаналізовано радіаційний стан лісових масивів під час пожеж, наведено математичну модель лісової пожежі, проведено моделювання викиду радіоактивних продуктів згоряння із зони лісової пожежі, розраховано дозові навантаження та радіаційний ризик для населення.

Оцінено радіаційну небезпеку при пожежах у лісах Зони відчуження: визначено вихідні данні щодо проведення досліджень, обгрунтовано вибір методів і засобів досліджень, проведено аналії радіоекологічного ризику. Представлено результати досліджень лісових пожеж у натурних умовах, результати експериментальних лабораторних досліджень та їх порівняльні характеристики. Проведено оцінку можливих радіаційних ризиків і токсичного ураження при ГАСІННІ ЛІСОВОЇ пожежі у Чорнобильській зоні.

Представлено геоімформіційну систему підтримки прийняття рішень з локалізації і ЛІКВІДАЦІЇ лісовик пожеж те мінімізації радіоекологічних наслідків.

Видання орієнтовано на студентів, слухачів, аспірантів, науковців, фахівців сфери екологічної, техногенної ті пожежної бешеки, беїпеки життєдіяльності, охорони праці та широке коло зацікавлених читачів,

 
2016-11-21_120133.jpg

Практичний порадник з реалізації основних заходів цивільного захисту в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

/ [М.В. Білошицький, О..Я. Лещенко, В.І. Мазуренко, М.О. Маюров, В.М. Михайлов, А.М. Мул, Н.М. Романюк]; за заг. ред. П.Б. Волянського. К. : ІДУЦЗ, 2016. – 64 с.

Практичний порадник підготовлено у рамках Пілотного проекту щодо організації заходів цивільного захисту населення спроможних територіальних громад, Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року № 333-р. з метою надання допомоги органам місцевого самоврядування в організації та функціонуванні системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах.

З метою вдосконалення змісту даного Практичного порадника просимо надавати пропозиції, що засновані на досвіді діяльності об’єднаних територіальних громад з питань цивільного захисту на адресу Інституту державного управління у сфері цивільного захисту: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 21, e-mail: iduscz.kyiv@mns.gov.ua, або за телефонами: (044) 430-93-93, (044) 428-22-26.

 
мед_НС.jpg

Медицина надзвичайних ситуацій

 Б. Д. Халмурадов, П. Б. Волянський - К.: Центр учбової літератури, 2016. -208 с.
ISBN 978-617-673-478-9


У підручнику наведено загально прийняті підходи, шо застосовуються при наданні домедичної допомоги в надзвичайних ситуаціях Висвітлено медико-тактичну характеристику надзвичайних ситуацій Представлено стислий опис анатомії та фізіології людини, що сприяє кращому опануванню дисципліни
«Медицина надзвичайних ситуацій».
Підручник призначено лля студентів вищих навчальних закладів, напряму підготовки «Цивільна безпека», «Пожежна безпека», а такождля викладачів цієї дисципліни.
Може бути корисний керівному та   командно-начальницькому складу аварійно-рятувальних служб об"єктівекономікипри підготовці та проведенні відповідних  занять з підлеглими.

 
    Твіт