ГоловнаОстанні новини10 Липня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат»

Опубліковано: 10.07.2017, 17:38

5-6  липня  2017 року, за участю представників апарату  ДСНС України, ГУ ДСНС, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, облдержадміністрацій та НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей, на ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» проводилося показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту (далі – КОН з питань ЦЗ) на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру».

ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» було обрано місцем проведення показового навчання перш за все тому, що це єдине в Україні та Європі підприємство з виробництва губчастого титану (у своєму виробництві підприємство використовує хлор, тетрахлорид, сірчану кислоту),  який має стратегічне значення для економіки та безпеки держави та належить до першого ступеня хімічної небезпеки.

Відкриття заходу відбулося під час наради у Запорізькій обласній державній адміністрації, яку провів заступник голови ОДА Віктор Скобліков.

Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Безпосередню участь в організації підготовки та проведення показового КОН з питань ЦЗ прийняли педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області. Колективом Центру були розроблені «Методичні рекомендації з організації проведення спеціального об’єктового навчання з питань цивільного захисту на підприємствах металургійної промисловості (ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», згідно яких здійснювався методичний супровід заходу.   

Під час підготовчого періоду, починаючи з етапу планування, завідувачем обласного методичного кабінету, начальником циклу практичної підготовки та майстрами виробничого навчання Центру  були проведені інструктивно-методичні заняття з керівництвом навчання та інструктажі з посередниками і керівниками навчальних місць з практичного відпрацювання заходів та робіт.

В ході проведення заходу  особлива увага зверталася на вироблення єдиних поглядів щодо організації та методики проведення навчань з питань цивільного захисту.  

Згідно із задумом навчання, за умовною ввідною під час переливу рідкого хлору в танк наземного складу почалося різке падіння тиску хлору в цистерні та хлоропроводах. Черговий диспетчер здійснив оповіщення про виникнення аварії керівництво підприємства, оперативного чергового пункту управління Запорізької ОДА, ГУ ДСНС у Запорізькій області та підприємства, що знаходяться в зоні можливого ураження. Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Рятувальники спільно з персоналом підприємства відпрацювали дії щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації.

«Такі навчання дають змогу постійно удосконалювати взаємодію органів управління та сил формувань цивільного захисту підприємств. Чим більше ми проводимо подібні заходи, тим більше підвищується готовність фахівців підприємства до реагування на можливі надзвичайні ситуації на об’єктах. А це, у свою чергу, суттєво допомагає рятувальним підрозділам якомога швидше ліквідувати аварію і не допустити людських жертв» – зазначив заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Василь Скакун.

 IMG_0015.JPGIMG_0026.JPGIMG_0066.JPGIMG_0135.JPGIMG_1427.JPGIMG_1498.JPGIMG_7113.JPGIMG_9985.JPG

 

Обласний методичний кабінет

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області


   
Останні новини
13 Жовтня15:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Патріотично-виховний захід напередодні Дня захисника України
13 Жовтня15:27 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
13 Жовтня15:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Підвищуємо професійну майстерність
13 Жовтня15:05 Навчання юних мешканців постраждалих від вибухів територій
13 Жовтня14:59 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Участь у Покровському ярмарку
9 Жовтня13:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської облсті. Участь у семінарі з питань цивільного захисту
6 Жовтня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Чергове засідання педагогічної ради
6 Жовтня16:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Педагогічна рада
6 Жовтня16:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вдосконалюємо практичні навички
6 Жовтня16:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Проведення інструктивно-методичного заняття на ПАТ “Завод крупних електричних машин”
6 Жовтня16:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Спеціальне об’єктове тренування на Херсонському електромеханічному заводі
2 Жовтня17:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Навчання населення об’єднаних територіальних громад області
2 Жовтня17:02 НМЦ ЦЗ та БЖД РІвненської області. Світле свято осені
2 Жовтня16:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
2 Жовтня16:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Центр взяв участь у зборах з начальниками відділів та фахівцями з питань цивільного захисту
Останні новини