ГоловнаОстанні новини10 Липня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат»

Опубліковано: 10.07.2017, 17:38

5-6  липня  2017 року, за участю представників апарату  ДСНС України, ГУ ДСНС, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, облдержадміністрацій та НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей, на ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» проводилося показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту (далі – КОН з питань ЦЗ) на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру».

ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» було обрано місцем проведення показового навчання перш за все тому, що це єдине в Україні та Європі підприємство з виробництва губчастого титану (у своєму виробництві підприємство використовує хлор, тетрахлорид, сірчану кислоту),  який має стратегічне значення для економіки та безпеки держави та належить до першого ступеня хімічної небезпеки.

Відкриття заходу відбулося під час наради у Запорізькій обласній державній адміністрації, яку провів заступник голови ОДА Віктор Скобліков.

Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Безпосередню участь в організації підготовки та проведення показового КОН з питань ЦЗ прийняли педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області. Колективом Центру були розроблені «Методичні рекомендації з організації проведення спеціального об’єктового навчання з питань цивільного захисту на підприємствах металургійної промисловості (ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», згідно яких здійснювався методичний супровід заходу.   

Під час підготовчого періоду, починаючи з етапу планування, завідувачем обласного методичного кабінету, начальником циклу практичної підготовки та майстрами виробничого навчання Центру  були проведені інструктивно-методичні заняття з керівництвом навчання та інструктажі з посередниками і керівниками навчальних місць з практичного відпрацювання заходів та робіт.

В ході проведення заходу  особлива увага зверталася на вироблення єдиних поглядів щодо організації та методики проведення навчань з питань цивільного захисту.  

Згідно із задумом навчання, за умовною ввідною під час переливу рідкого хлору в танк наземного складу почалося різке падіння тиску хлору в цистерні та хлоропроводах. Черговий диспетчер здійснив оповіщення про виникнення аварії керівництво підприємства, оперативного чергового пункту управління Запорізької ОДА, ГУ ДСНС у Запорізькій області та підприємства, що знаходяться в зоні можливого ураження. Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Рятувальники спільно з персоналом підприємства відпрацювали дії щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації.

«Такі навчання дають змогу постійно удосконалювати взаємодію органів управління та сил формувань цивільного захисту підприємств. Чим більше ми проводимо подібні заходи, тим більше підвищується готовність фахівців підприємства до реагування на можливі надзвичайні ситуації на об’єктах. А це, у свою чергу, суттєво допомагає рятувальним підрозділам якомога швидше ліквідувати аварію і не допустити людських жертв» – зазначив заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Василь Скакун.

 IMG_0015.JPGIMG_0026.JPGIMG_0066.JPGIMG_0135.JPGIMG_1427.JPGIMG_1498.JPGIMG_7113.JPGIMG_9985.JPG

 

Обласний методичний кабінет

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області


   
Останні новини
23 Лютого13:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Небезпеки поруч
22 Лютого17:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Львівської області. Спеціальне об’єктове навчання з цивільного захисту на ВП шахті «Степова» ДП «Львіввугілля» м. Червонограда Львівської області
22 Лютого13:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Просвітницька робота в клубах за місцем проживання
22 Лютого13:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Інструктивно-методичне заняття з керівниками закладів загальної середньої та дошкільної освіти
20 Лютого17:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Заняття з питань пожежної безпеки у Чернівецькому прикордонному загоні
20 Лютого16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Підготовка помічників вожатих з питань безпеки життєдіяльності
19 Лютого14:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Навчально-методичний семінар з методистами районних управлінь освіти та керівниками загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова
19 Лютого14:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Спеціальні об’єктові навчання в Ратнівської філії ПАТ «Волиньобленерго»
19 Лютого13:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Масляна в Sky UP – про безпеку на відпочинку
19 Лютого10:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Вчилися діяти при пожежі на автогазозаправній станції
16 Лютого15:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчально-методичний кабінет - вагомий внесок у навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
16 Лютого15:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Початок роботи оновленого кабінету навчального (інформаційних технологій)
14 Лютого16:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Засідання педагогічної ради
14 Лютого15:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Прийняв удар на себе, і врятував дівчинку
14 Лютого14:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Підвищуємо професійну майстерність педагогічних працівників
Останні новини