ГоловнаОстанні новини10 Липня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат»

Опубліковано: 10.07.2017, 17:38

5-6  липня  2017 року, за участю представників апарату  ДСНС України, ГУ ДСНС, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, облдержадміністрацій та НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей, на ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» проводилося показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту (далі – КОН з питань ЦЗ) на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру».

ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» було обрано місцем проведення показового навчання перш за все тому, що це єдине в Україні та Європі підприємство з виробництва губчастого титану (у своєму виробництві підприємство використовує хлор, тетрахлорид, сірчану кислоту),  який має стратегічне значення для економіки та безпеки держави та належить до першого ступеня хімічної небезпеки.

Відкриття заходу відбулося під час наради у Запорізькій обласній державній адміністрації, яку провів заступник голови ОДА Віктор Скобліков.

Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Безпосередню участь в організації підготовки та проведення показового КОН з питань ЦЗ прийняли педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області. Колективом Центру були розроблені «Методичні рекомендації з організації проведення спеціального об’єктового навчання з питань цивільного захисту на підприємствах металургійної промисловості (ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», згідно яких здійснювався методичний супровід заходу.   

Під час підготовчого періоду, починаючи з етапу планування, завідувачем обласного методичного кабінету, начальником циклу практичної підготовки та майстрами виробничого навчання Центру  були проведені інструктивно-методичні заняття з керівництвом навчання та інструктажі з посередниками і керівниками навчальних місць з практичного відпрацювання заходів та робіт.

В ході проведення заходу  особлива увага зверталася на вироблення єдиних поглядів щодо організації та методики проведення навчань з питань цивільного захисту.  

Згідно із задумом навчання, за умовною ввідною під час переливу рідкого хлору в танк наземного складу почалося різке падіння тиску хлору в цистерні та хлоропроводах. Черговий диспетчер здійснив оповіщення про виникнення аварії керівництво підприємства, оперативного чергового пункту управління Запорізької ОДА, ГУ ДСНС у Запорізькій області та підприємства, що знаходяться в зоні можливого ураження. Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Рятувальники спільно з персоналом підприємства відпрацювали дії щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації.

«Такі навчання дають змогу постійно удосконалювати взаємодію органів управління та сил формувань цивільного захисту підприємств. Чим більше ми проводимо подібні заходи, тим більше підвищується готовність фахівців підприємства до реагування на можливі надзвичайні ситуації на об’єктах. А це, у свою чергу, суттєво допомагає рятувальним підрозділам якомога швидше ліквідувати аварію і не допустити людських жертв» – зазначив заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Василь Скакун.

 IMG_0015.JPGIMG_0026.JPGIMG_0066.JPGIMG_0135.JPGIMG_1427.JPGIMG_1498.JPGIMG_7113.JPGIMG_9985.JPG

 

Обласний методичний кабінет

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області


   
Останні новини
17 Липня16:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Мобільний навчально-консультаційний пункт про безпеку на воді
17 Липня09:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Участь у підготовчих заходах щодо проведення штабних тренувань
16 Липня15:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Підведено підсумки виїзних семінарів-навчань
13 Липня12:22 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпека під час канікул
6 Липня13:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Навчання населення правилам та порядку дій під час НС та виникнення пожеж
6 Липня09:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відпрацьовували дії у разі виникнення надзвичайної ситуації на арсеналах та базах зберігання озброєння Збройних сил України
6 Липня08:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Робота мобільного навчально-консультаційного пункту на Запорізькому міському центральному пляжі
5 Липня14:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Співпраця з благодійним Фондом «Дорога к Дому»
3 Липня13:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Семінари – навчання з питань пожежної безпеки
3 Липня10:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Засідання методичної комісії
2 Липня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Підведені підсумки роботи навчально-методичного центру у І півріччі 2018 року
2 Липня13:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Оздоровлення та відпочинок з користю
2 Липня13:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Кропивницький: розгорнуто мобільний консультаційний пункт навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД
27 Червня12:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Виїзні семінар-навчання в районах Одеської області
27 Червня11:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. День професійної майстерності
Останні новини