ГоловнаОстанні новини10 Липня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат»

Опубліковано: 10.07.2017, 17:38

5-6  липня  2017 року, за участю представників апарату  ДСНС України, ГУ ДСНС, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, облдержадміністрацій та НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей, на ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» проводилося показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту (далі – КОН з питань ЦЗ) на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру».

ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» було обрано місцем проведення показового навчання перш за все тому, що це єдине в Україні та Європі підприємство з виробництва губчастого титану (у своєму виробництві підприємство використовує хлор, тетрахлорид, сірчану кислоту),  який має стратегічне значення для економіки та безпеки держави та належить до першого ступеня хімічної небезпеки.

Відкриття заходу відбулося під час наради у Запорізькій обласній державній адміністрації, яку провів заступник голови ОДА Віктор Скобліков.

Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Безпосередню участь в організації підготовки та проведення показового КОН з питань ЦЗ прийняли педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області. Колективом Центру були розроблені «Методичні рекомендації з організації проведення спеціального об’єктового навчання з питань цивільного захисту на підприємствах металургійної промисловості (ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», згідно яких здійснювався методичний супровід заходу.   

Під час підготовчого періоду, починаючи з етапу планування, завідувачем обласного методичного кабінету, начальником циклу практичної підготовки та майстрами виробничого навчання Центру  були проведені інструктивно-методичні заняття з керівництвом навчання та інструктажі з посередниками і керівниками навчальних місць з практичного відпрацювання заходів та робіт.

В ході проведення заходу  особлива увага зверталася на вироблення єдиних поглядів щодо організації та методики проведення навчань з питань цивільного захисту.  

Згідно із задумом навчання, за умовною ввідною під час переливу рідкого хлору в танк наземного складу почалося різке падіння тиску хлору в цистерні та хлоропроводах. Черговий диспетчер здійснив оповіщення про виникнення аварії керівництво підприємства, оперативного чергового пункту управління Запорізької ОДА, ГУ ДСНС у Запорізькій області та підприємства, що знаходяться в зоні можливого ураження. Ходом проведення навчання керував директор ТОВ «Запорізькій титано-магнієвий комбінат» Володимир Сивак.

Рятувальники спільно з персоналом підприємства відпрацювали дії щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації.

«Такі навчання дають змогу постійно удосконалювати взаємодію органів управління та сил формувань цивільного захисту підприємств. Чим більше ми проводимо подібні заходи, тим більше підвищується готовність фахівців підприємства до реагування на можливі надзвичайні ситуації на об’єктах. А це, у свою чергу, суттєво допомагає рятувальним підрозділам якомога швидше ліквідувати аварію і не допустити людських жертв» – зазначив заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Василь Скакун.

 IMG_0015.JPGIMG_0026.JPGIMG_0066.JPGIMG_0135.JPGIMG_1427.JPGIMG_1498.JPGIMG_7113.JPGIMG_9985.JPG

 

Обласний методичний кабінет

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області


   
Останні новини
7 Грудня14:57 Продовження навчально-методичного збору з керівниками НМЦ ЦЗ та БЖД
7 Грудня14:53 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Навчання з питань пожежної безпеки медичних працівників Луцького пологового будинку
4 Грудня17:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Майбутнє без СНІДУ: будь уважним до себе
4 Грудня17:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. На Буковині фінішував Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності
4 Грудня17:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагоги Центру працюють над професійним вдосконаленням
4 Грудня17:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Відбулись підсумкові збори з начальниками відділів та фахівцями з питань цивільного захисту
1 Грудня14:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Вчимося жити у безпеці
30 Листопада13:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Засідання педагогічної ради Центру
30 Листопада13:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Співпраця з методичними структурами органів управління освітою
30 Листопада13:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. День викладача і майстра виробничого навчання
29 Листопада11:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Діагностовано ефективність діяльності курсів 3-ї категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Луганської області
29 Листопада11:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Проведено практичний семінар „Організація заходів цивільного захисту керівниками ОСББ м. Рівне”
29 Листопада11:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Проведений День професійної майстерності для викладачів та майстрів виробничого навчання
29 Листопада11:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в місті Нетішин
27 Листопада11:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Обласний майстер-клас «Майбутнє починається сьогодні»
Останні новини