ГоловнаОстанні новини22 Вересня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчальний семінар з питань цивільного захисту

Опубліковано: 22.09.2017, 14:03

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України та Постанови КМУ від 26.06.2013 №444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» одним із пріоритетних  завдань є навчання населення діям в умовах можливих надзвичайних ситуацій.

20 вересня 2017 року на базі Межиріцької сільської ради Острозького району Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області проведений  навчальний семінар щодо порядку дій населення в разі виникнення радіаційної аварії на ВП «Хмельницька атомна електростанція».

Участь у семінарі взяли представники Острозького, Здолбунівського, Гощанського районів та міста Острог. Зокрема, заступники керівників і посадові особи з питань цивільного захисту органів місцевої влади, очільники комісій з питань евакуації підприємств, установ і організацій, начальники збірних і проміжних пунктів евакуації населення, керівники та співробітники підрозділів ГУ ДСНС та місцеве населення.

Голова Острозької райдержадміністрації Богдан Турович привітав організаторів та учасників семінару. Заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Олександр Мохрик розповів присутнім про матеріальні збитки, шкоду для здоров’я людей та екологічні проблеми у разі аварії на ВП «Хмельницька АЕС» з викидом радіоактивних речовин. Представники Хмельницької АЕС проінформували учасників семінару щодо характеристики атомної електростанції та заходів безпеки під час її експлуатації, екологічного контролю за станом довкілля поблизу станції та порядку оповіщення органів влади у випадку радіаційної аварій.

Заступник начальника управління організації реагування на надзвичайні ситуації та цивільного захисту полковник служби цивільного захисту Іван Жакун та провідний фахівець відділу організації заходів цивільного захисту капітан служби цивільного захисту Роман Бондар ГУ ДСНС  України у Рівненській області ознайомили присутніх із загальною інформацією з розвитку ядерної енергетики в Україні та світі, а також  алгоритму дій населення в разі радіаційної аварії на ХАЕС відповідно до рівнів небезпеки.

Фахівці Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області розповіли про організацію роботи збірних пунктів евакуації.

В ході семінару було продемонстровано відеоролики  „Дії населення за сигналом „УВАГА ВСІМ!” та „Порядок укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту”. Серед присутніх були розповсюджені пам’ятки та інструкції щодо порядку дій в разі радіаційної аварії на ХАЕС.

У практичній частині семінар-наради завідувачем сектору з питань надзвичайних ситуацій Острозької райдержадміністрації  Віктором Мартинюком  та завідувачем  Острозьких курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Ярославом  Андросюком  було проведено практичне заняття з розгортання та роботи збірного пункту евакуації населення.

 SAM_3323.JPG

Віктор Зейда,

викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області                                                          


   
Останні новини
23 Жовтня17:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Навчання керівників цивільного захисту загальноосвітніх навчальних закладів об’єднаних територіальних громад
23 Жовтня16:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Практичне заняття з надання першої допомоги
23 Жовтня16:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Вчимося безпеці
13 Жовтня15:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Патріотично-виховний захід напередодні Дня захисника України
13 Жовтня15:27 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
13 Жовтня15:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Підвищуємо професійну майстерність
13 Жовтня15:05 Навчання юних мешканців постраждалих від вибухів територій
13 Жовтня14:59 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Участь у Покровському ярмарку
9 Жовтня13:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської облсті. Участь у семінарі з питань цивільного захисту
6 Жовтня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Чергове засідання педагогічної ради
6 Жовтня16:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Педагогічна рада
6 Жовтня16:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вдосконалюємо практичні навички
6 Жовтня16:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Проведення інструктивно-методичного заняття на ПАТ “Завод крупних електричних машин”
6 Жовтня16:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Спеціальне об’єктове тренування на Херсонському електромеханічному заводі
2 Жовтня17:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Навчання населення об’єднаних територіальних громад області
Останні новини