ГоловнаОстанні новини4 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагоги Центру працюють над професійним вдосконаленням

Опубліковано: 04.12.2017, 17:05

1 грудня 2017 року в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області відбувся День викладача та майстра виробничого навчання.

Відкриваючі захід, начальник Центру Сергій Красюк оголосив порядок денний Дня професійної майстерності та його головні завдання: інформування педагогічних працівників щодо стану справ з реагуванням на надзвичайні ситуації в Луганській області; обмін досвідом з проведення занять за видом «групова вправа»; вдосконалення психолого-педагогічних знань та навичок з організації навчання дорослих; ознайомлення з новими формами і методами  проведення занять за програмами функціонального навчання.

За запрошенням керівництва Центру начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Головного управління ДСНС України у Луганській області Олександр Солоха провів інформаційно-тематичне заняття «Досвід реагування на надзвичайні ситуації. Сили та засоби реагування на надзвичайні ситуація ГУ ДСНС України у Луганській області». Педагоги Центру отримали докладну інформацію про матеріально-технічне забезпечення підрозділів ДСНС області, рівень їх спроможності оперативно реагувати на надзвичайні ситуації та події. Оскільки тематика заняття є важливою складовою функціонального навчання, у слухачів виникло багато запитань до доповідача. Отримані відповіді й роз’яснення мають спрацювати на користь актуалізації змістовного наповнення навчання з цивільного захисту.

Ефективним чинником підвищення професійної майстерності є обмін досвідом. Власними напрацюванням щодо проведення  групової вправи цього дня поділився викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Віталій Вєтров. Для своїх колег він провів показове заняття за темою «Особливості планування і проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій». Під час обговорення заняття педагоги відзначили ефективність використання змістовної електронної презентації, доречне та вдале втілення таких методів навчання, як «Мікрофон» і «ПОПС», майстерне забезпечення зворотного зв’язку з аудиторією. Педагогічні працівники висловили готовність взяти на озброєння та впроваджувати у власну практику найбільш вдалі знахідки показового заняття.

Друга частина Дня професійної майстерності була присвячена психолого-педагогічним аспектам здійснення навчання.

Виступ за темою «Рекомендації щодо організації навчання дорослих» завідувач обласного методичного кабінету Алевтина Нетребенко присвятила проблемним питанням андрагогіки. З урахуванням особливостей та складностей навчання дорослої людини саме в системі функціонального навчання було розглянуто шляхи нейтралізації негативних чинників та ефективного використання позитивних якостей слухачів. В ході обговорення зазначених проблемних питань головними складовими успішного управління навчанням дорослих визначені такі принципи, як рівність взаємин, партнерська взаємодія, безоцінні судження, використання професійного досвіду слухачів, активні та інтерактивні методи навчання.

Засоби втілення андрагогічних підходів до навчання були детально розглянуті в ході практичного заняття за темою «Визначення особистого стилю викладача. Вибір форм та методів навчання відповідно до кожного зі стилів», яке провела методист обласних курсів удосконалення керівних кадрів Олена Єфімова. Педагогічні працівники пройшли самодіагностику за тестом Пітера Хоні та Алана Мамфорда. З’ясувалось, що з чотирьох психологічних типів, що відображують стиль викладача («активіст», «мислитель», «теоретик», «прагматик»), серед педагогів Центру найбільше «мислителів». І вони, і носії інших викладацьких стилів отримали поради щодо обрання форм та методів навчання, використання яких буде для кожного найбільш природнім та ефективним.

Після завершення Дня професійної майстерності кожен педагогічний працівник отримав матеріали заходу: порадники та електронні презентації. Нові ідеї, пропозиції й рекомендації мають збагатити їх педагогічний досвід, дати поштовх до подальшого вдосконалення професійної компетентності.

 IMG_20171201_085708.jpgIMG_20171201_085916.jpg

 

IMG_20171201_095915.jpgIMG_20171201_101727.jpg

Алевтина Нетребенко, завідувач обласного методичного кабінету


   
Останні новини
19 Січня16:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Велике і світле свято Хрещення Господнього
19 Січня10:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Навчання слухачів категорії «Керівники загальноосвітніх навчальних закладів»
19 Січня09:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. На головній водоймі міста проведено профілактичні бесіди з рибалками
17 Січня15:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Новий навчальний рік розпочато.
17 Січня15:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Січня13:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Безпека громади – відповідальність місцевої влади
12 Січня16:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
12 Січня15:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Кропивницький: Засідання педагогічної ради Центру
11 Січня17:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Підбиття підсумків роботи Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань
5 Січня09:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підведення підсумків роботи Центру за 2017 навчальний рік
2 Січня09:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Новорічне привітання
2 Січня09:22 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підсумкове засідання педагогічної ради
2 Січня09:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Освітянська діяльність НМЦ Волинської області - підсумки та перспективи
2 Січня09:03 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Продовжуємо роботу з об’єднаними територіальними громадами Кіровоградської області
28 Грудня13:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Засідання педагогічної ради.
Останні новини