ГоловнаОстанні новини28 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Олімпіада з основ безпеки життєдіяльності

Опубліковано: 28.12.2017, 12:18

На виконання спільного наказу Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, управління молоді та спорту Хмельницької міської ради та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради у листопаді 2017 року у м. Хмельницькому було проведено олімпіаду з основ безпеки життєдіяльності серед учнів 4-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста. Олімпіада проводилась у два етапи: шкільний та міський, на яких потрібно було визначити кращих з кращих учнів, які добре володіють знаннями з питань безпеки життєдіяльності. Метою олімпіади було стимулювання творчого самовдосконалення учнів, вдосконалення їх знань та умінь з основ безпеки життєдіяльності, підвищення у дітей інтересу до поглибленого вивчення питань безпеки та виявлення обдарованих учнів.

Завдання учнівської олімпіади були добре продумані фахівцями у сфері цивільного захисту і виявились для школярів не надто важкими. Дітям необхідно було виконати тестові завдання на протипожежну тематику, правила особистої та колективної безпеки, поведінку з електропобутовими приладами та з основ здоров’я; виконати завдання, використовуючи картинки їстівних та неїстівних грибів, отруйних та корисних рослин, засобів для гасіння пожежі і рятування на воді тощо; проявити свою ерудицію при підборі слів-асоціацій до понять: «Чорнобиль», «піротехніка», «тероризм»; написати порядок дій при виникненні природних надзвичайних ситуацій та висловити власні думки при написанні твору-міркування «Правила безпеки у моєму житті».

Переможці чекали своїх нагород. Отже, серед 4-х класів місця розподілились наступним чином: ІІІ-ті місця здобуло 9 учнів, ІІ-гі місця вибороли 2 учні, а перше місце отримала учениця НВК №9 - Баранська Єлизавета;  серед 5-х класів місця розподілились наступним чином: ІІІ-ті місця здобуло 6 учнів, ІІ-гі місця вибороли 7 учнів, а перше місце отримала учениця ЗОШ №25 – Гаврилюк Анастасія. Призерів олімпіади нагородили грамотами та подарунками, а тим дітям, які трохи «не дотягнули» до призового балу, було вручено сертифікати про участь.

Як показала олімпіада, такі заходи просто необхідно проводити у наш час. Адже, ми живемо у світі, де виникає дуже багато надзвичайних ситуацій, і наші діти, учні, молодь просто зобов’язані знати правила безпеки. А ще практика показала, що престиж предмету з основ безпеки життєдіяльності, якого немає у школі, також потрібно підіймати.

На нашу думку, одним із пріоритетних завдань освіти в Україні повинно стати і питання щодо безпеки життєдіяльності учнівської молоді. Адже, завдяки вивченню саме цих питань у школі і будується зміст безпечного життя кожної дитини у майбутньому.

Тож, надаймо учасникам відповідних заходів стимулу до перемог не тільки  у шкільних олімпіадах, а й у дорослому житті!!!

 DSC_0004_1.JPGDSC_0040_2.JPGDSC_0056_3.JPG

Рефель А.Г., методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області


   
Останні новини
19 Січня16:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Велике і світле свято Хрещення Господнього
19 Січня10:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Навчання слухачів категорії «Керівники загальноосвітніх навчальних закладів»
19 Січня09:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. На головній водоймі міста проведено профілактичні бесіди з рибалками
17 Січня15:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Новий навчальний рік розпочато.
17 Січня15:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Січня13:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Безпека громади – відповідальність місцевої влади
12 Січня16:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
12 Січня15:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Кропивницький: Засідання педагогічної ради Центру
11 Січня17:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Підбиття підсумків роботи Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань
5 Січня09:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підведення підсумків роботи Центру за 2017 навчальний рік
2 Січня09:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Новорічне привітання
2 Січня09:22 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підсумкове засідання педагогічної ради
2 Січня09:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Освітянська діяльність НМЦ Волинської області - підсумки та перспективи
2 Січня09:03 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Продовжуємо роботу з об’єднаними територіальними громадами Кіровоградської області
28 Грудня13:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Засідання педагогічної ради.
Останні новини