ГоловнаОстанні новини28 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Олімпіада з основ безпеки життєдіяльності

Опубліковано: 28.12.2017, 12:18

На виконання спільного наказу Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, управління молоді та спорту Хмельницької міської ради та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради у листопаді 2017 року у м. Хмельницькому було проведено олімпіаду з основ безпеки життєдіяльності серед учнів 4-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста. Олімпіада проводилась у два етапи: шкільний та міський, на яких потрібно було визначити кращих з кращих учнів, які добре володіють знаннями з питань безпеки життєдіяльності. Метою олімпіади було стимулювання творчого самовдосконалення учнів, вдосконалення їх знань та умінь з основ безпеки життєдіяльності, підвищення у дітей інтересу до поглибленого вивчення питань безпеки та виявлення обдарованих учнів.

Завдання учнівської олімпіади були добре продумані фахівцями у сфері цивільного захисту і виявились для школярів не надто важкими. Дітям необхідно було виконати тестові завдання на протипожежну тематику, правила особистої та колективної безпеки, поведінку з електропобутовими приладами та з основ здоров’я; виконати завдання, використовуючи картинки їстівних та неїстівних грибів, отруйних та корисних рослин, засобів для гасіння пожежі і рятування на воді тощо; проявити свою ерудицію при підборі слів-асоціацій до понять: «Чорнобиль», «піротехніка», «тероризм»; написати порядок дій при виникненні природних надзвичайних ситуацій та висловити власні думки при написанні твору-міркування «Правила безпеки у моєму житті».

Переможці чекали своїх нагород. Отже, серед 4-х класів місця розподілились наступним чином: ІІІ-ті місця здобуло 9 учнів, ІІ-гі місця вибороли 2 учні, а перше місце отримала учениця НВК №9 - Баранська Єлизавета;  серед 5-х класів місця розподілились наступним чином: ІІІ-ті місця здобуло 6 учнів, ІІ-гі місця вибороли 7 учнів, а перше місце отримала учениця ЗОШ №25 – Гаврилюк Анастасія. Призерів олімпіади нагородили грамотами та подарунками, а тим дітям, які трохи «не дотягнули» до призового балу, було вручено сертифікати про участь.

Як показала олімпіада, такі заходи просто необхідно проводити у наш час. Адже, ми живемо у світі, де виникає дуже багато надзвичайних ситуацій, і наші діти, учні, молодь просто зобов’язані знати правила безпеки. А ще практика показала, що престиж предмету з основ безпеки життєдіяльності, якого немає у школі, також потрібно підіймати.

На нашу думку, одним із пріоритетних завдань освіти в Україні повинно стати і питання щодо безпеки життєдіяльності учнівської молоді. Адже, завдяки вивченню саме цих питань у школі і будується зміст безпечного життя кожної дитини у майбутньому.

Тож, надаймо учасникам відповідних заходів стимулу до перемог не тільки  у шкільних олімпіадах, а й у дорослому житті!!!

 DSC_0004_1.JPGDSC_0040_2.JPGDSC_0056_3.JPG

Рефель А.Г., методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області


   
Останні новини
17 Липня16:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Мобільний навчально-консультаційний пункт про безпеку на воді
17 Липня09:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Участь у підготовчих заходах щодо проведення штабних тренувань
16 Липня15:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Підведено підсумки виїзних семінарів-навчань
13 Липня12:22 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпека під час канікул
6 Липня13:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Навчання населення правилам та порядку дій під час НС та виникнення пожеж
6 Липня09:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відпрацьовували дії у разі виникнення надзвичайної ситуації на арсеналах та базах зберігання озброєння Збройних сил України
6 Липня08:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Робота мобільного навчально-консультаційного пункту на Запорізькому міському центральному пляжі
5 Липня14:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Співпраця з благодійним Фондом «Дорога к Дому»
3 Липня13:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Семінари – навчання з питань пожежної безпеки
3 Липня10:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Засідання методичної комісії
2 Липня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Підведені підсумки роботи навчально-методичного центру у І півріччі 2018 року
2 Липня13:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Оздоровлення та відпочинок з користю
2 Липня13:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Кропивницький: розгорнуто мобільний консультаційний пункт навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД
27 Червня12:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Виїзні семінар-навчання в районах Одеської області
27 Червня11:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. День професійної майстерності
Останні новини