ГоловнаОстанні новини11 Січня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Підбиття підсумків роботи Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань

Опубліковано: 11.01.2018, 17:18

 

10 січня 2018 року на базі Рівненського державного гуманітарного університету відбулося підсумкове засідання Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань під головуванням завідувача кафедри загально-технічних дисциплін, технологій та цивільної безпеки Рівненського державного гуманітарного університету, академіка АБОЗ, кандидата технічних наук, доцента Андрія Юсенка.

Серед членів науково-методичної ради – фахівці управління освіти і науки облдержадміністрації, управління з питань НС та ЦЗН Рівненської облдержадміністрації, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненського державного гуманітарного університету, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем'янчука та викладачі програми „Безпека життєдіяльності” ВНЗ області.

Мета проведення засідання – проаналізувати виконання Плану роботи Ради в 2017 році та визначення напрямків діяльності у 2018 році. Після вступного слова Андрія Юсенка члени ради доповіли про успіхи, надбання, побажання та перспективи роботи.

Було відмічено вдалу участь у проведенні ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни „Безпека життєдіяльності” серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, який входить до Асоціації вищих навчальних закладів Європейського Союзу, що працюють у галузі безпеки людини (EFSCA).  

Особливу увагу на засіданні Ради було приділено питанню викладання у вишах дисциплін „Цивільний захист” та „Безпека життєдіяльності”. Сергій Вовчук, начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області полковник служби ЦЗ, зазначив, що у цьому році вдалося зберегти викладання предметів у вищих закладах області, але проблема залишається, особливо у приватних закладах.

Питання навчання молоді, майбутніх фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів ЦЗ, надзвичайно актуальне, особливо сьогодні, коли діяльність закладів, установ, організацій в країні здійснюється в умовах режиму підвищеної готовності функціонування єдиної державної системи цивільного захисту. Саме тому, Віктор Филипчук, доктор технічних наук, завідувач кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності НУВГП, звернув увагу, що викладання дисциплін „Безпека життєдіяльності” та „Цивільний захист” об’єднуються з дисципліною „Охорона праці”.

Цілком зрозуміло - за умови, коли молоді фахівці, керівники суб’єктів господарювання будуть володіти ґрунтовними знаннями з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту – вони зможуть у разі потреби прийняти вірне рішення, врятувати життя і здоров’я підлеглих працівників та запобігти виникненню надзвичайних ситуацій.

„У цьому напрямку неабияке значення має постійна співпраця з радою ректорів ВНЗ”,– зазначив Сергій Вовчук.

Окремо начальник Центру зупинився на проведеному семінарі з головами ОСББ, зазначивши його проведення на належному рівні, окреслив проблемні питання під час проведення семінару та запропонував шляхи їх вирішення та зауважив, що у 2018 році плануються виїзні семінари з керівниками ОСББ по районах області. Адже налагодження тісної плідної роботи з цими об’єднаннями має величезне значення в напрямку навчання населення за місцем проживання діям у НС.

Крім того, було презентовано навчально-методичний посібник „Організація заходів цивільного захисту”, аналогів котрого немає в Україні. В основу посібника покладені дані науково-технічної літератури, законодавчих та нормативно-правових актів, великий обсяг довідкового матеріалу, який буде корисний викладачам цивільного захисту навчальних закладів, керівникам підприємств, установ, організацій для вивчення і вдосконалення знань, а також для працівників структур, що практично займаються питаннями цивільного захисту і для широкого кола читачів, які не байдужі до свого здоров’я та оточуючих громадян.

Наталія Яковець, завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області, звернула увагу присутніх на оновлення документації громадської організації, зокрема, внесення змін до Положення Обласної науково-методичної ради; затвердження Положення про кабінет з безпеки життєдіяльності ВНЗ. Також підкреслила ефективність проведення перевірок вищих навчальних закладів області з питань викладання дисциплін „Безпека життєдіяльності” та „Цивільний захист”.

На завершення засідання голова науково-методичної ради Андрій Юсенко подякував усім присутнім за ефективну роботу впродовж минулого року, запропонувавши визнати рівень роботи Ради достатнім, зокрема, було вирішено налагодити регулярний обмін між членами Ради напрацюваннями, спільну підготовку наукових доповідей та статей, підручників і посібників.

Засідання пройшло в атмосфері небайдужості, взаємозацікавленості і активного обміну думками. Були внесені пропозиції з різних питань та аспектів щодо покращення оволодіння всіма верствами населення знаннями і практичними навичками культури безпеки.  

20180110_150000_cr.jpg20180110_145436_cr_cr.jpg

 

 

 

20180110_142852_cr.jpg20180110_141315.jpg


 Алла Тищенко, методист обласного методичного кабінету


НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

 

 

 

  


   
Останні новини
19 Жовтня16:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність
19 Жовтня16:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Піклування про дітей - пріоритетний напрямок суспільства
18 Жовтня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведено засідання атестаційної комісії
17 Жовтня16:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Функціональне навчання керівників закладів загальної середньої освіти
17 Жовтня11:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Інноваційні підходи в реалізації головних завдань цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти
17 Жовтня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-практичний семінар «Безпека особистості: психологічний аспект»
12 Жовтня15:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. На шляху інновацій та удосконалення навчального процесу
12 Жовтня10:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
11 Жовтня15:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Дії у разі виникнення пожежі
11 Жовтня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Необхідно все нам вміти, знати, щоб себе урятувати»
10 Жовтня16:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
9 Жовтня09:46 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Участь у Покровському ярмарку.
9 Жовтня09:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. День працівників освіти
9 Жовтня09:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Спеціальне об’єктове навчання ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал»
9 Жовтня09:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.На Рівненщині проведено тренування у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС
Останні новини