ГоловнаОстанні новини31 Січня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. На порядку денному комісії з науково-методичної та дослідно-експериментальної роботи

Опубліковано: 31.01.2018, 17:51

Цьогоріч методична комісія з науково-методичної та дослідно-експериментальної роботи Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області розпочала свою діяльність з 19 січня. На порядок денний методистами Центру були винесені пріоритетні завдання на 2018 рік згідно плану роботи комісії на рік. Зокрема, важливим напрямком роботи залишається організація роботи з базовими (опорними) закладами освіти області з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. У даному напрямку проводиться робота з розроблення Типового положення щодо функціонування базових (опорних) закладів професійно-технічної, загальної середньої та дошкільної освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області та погодження його із Департаментом освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, а також аналіз пропозицій і внесення змін до переліку базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності закладів освіти, відповідно до проведення адміністративно – територіальної реформи та утворення об’єднаних територіальних громад. Таким чином, координування діяльності методичних кабінетів базових (опорних) закладів освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності продовжується.

Окрім того, актуальним залишається завдання щодо організації роботи педагогічних працівників Центру з надання методичної допомоги у створенні системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах, яких на сьогодні в області є 40, та навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. У минулому році, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 №61-р «Про схвалення Стратегії реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій» та з метою надання методичної допомоги ОТГ, начальником Центру був виданий наказ від 11.07.2017 №170 «Про активізацію роботи з об’єднаними територіальними громадами». Документом передбачалося ряд заходів з проведення робочих зустрічей із керівниками громад, що дало позитивні результати проведеної роботи. Тому, фахівці Центру продовжуватимуть й надалі вдосконалювати форми і методи співпраці з об’єднаними територіальними громадами.

Окремим питанням поставлено виконання індивідуальних завдань методистами у 2018 році – відпрацювання методичних рекомендацій «Організація діяльності консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при об’єднаних територіальних громадах» та інформаційного бюлетеня «Стан безпеки життєдіяльності Хмельницької області у 2017 році».

Окрім того, невід’ємним напрямком роботи залишається інформаційно-просвітницька, пропагандистська та профілактична робота з дітьми, учнями, студентами, працюючим і непрацюючим населенням у сфері цивільного захисту. Також потребує уваги організація, підготовка і проведення заходів «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності», «Тижня безпеки дитини», «Дня цивільного захисту» в закладах освіти області, заходів у літніх оздоровчих таборах тощо.

Таким чином, якісними показниками при підготовці до комплексної перевірки щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальної служби Хмельницької області є організованість, системність, творчість, вчасне виконання запланованих заходів при єдиних підходах до науково-методичної, навчально-методичної, організаційно-методичної та дослідно-експериментальної роботи методичного кабінету і Центру в цілому.
DSD_123.jpg

 

Рефель А.Г., методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області


   
Останні новини
22 Жовтня16:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. На Одещині «Тижні знань безпеки життєдіяльності» у самому розпалі
22 Жовтня15:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. «Спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту формування цивільного захисту в ТОВ «Херсонхолод»
22 Жовтня09:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Центр провів обласний семінар-практикум з педагогами дошкільної освіти
22 Жовтня08:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. У взаємодії із закладами культури дбаємо про безпеку підростаючого покоління
19 Жовтня16:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність
19 Жовтня16:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Піклування про дітей - пріоритетний напрямок суспільства
18 Жовтня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведено засідання атестаційної комісії
17 Жовтня16:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Функціональне навчання керівників закладів загальної середньої освіти
17 Жовтня11:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Інноваційні підходи в реалізації головних завдань цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти
17 Жовтня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-практичний семінар «Безпека особистості: психологічний аспект»
12 Жовтня15:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. На шляху інновацій та удосконалення навчального процесу
12 Жовтня10:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
11 Жовтня15:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Дії у разі виникнення пожежі
11 Жовтня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Необхідно все нам вміти, знати, щоб себе урятувати»
10 Жовтня16:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
Останні новини