ГоловнаОстанні новини16 Лютого, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчально-методичний кабінет - вагомий внесок у навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Опубліковано: 16.02.2018, 15:32

                                                                                                                                                                                                                           Закладений з дитинства фундамент
                                                                                                                                                                                                                           безпеки життєдіяльності - запорука
                                                                                                                                                                                                                           безпечного майбутнього!...

За таким гаслом 16 лютого 2018 року у м. Вараш відбулося урочисте відкриття навчально-методичного кабінету з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на базі опорного загальноосвітнього навчального закладу - ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Щоб зрозуміти важливість його появи в мережі навчальних закладів м. Вараш та Рівненської області загалом, потрібно звернутись до законодавчого підґрунтя створення таких кабінетів.

На виконання завдань відповідно до функціонального спрямування Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом МОН України від 21.11.2016 №1400 - організація навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку, вихованців та учнів відбувається згідно із затвердженими МОН і погодженими з ДСНС програмами розвитку та навчальними програмами, що передбачають здобуття вихованцями і учнями загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів знань і вмінь з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту від її наслідків, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту, формування необхідного рівня знань і умінь для безпечного перебування в навколишньому середовищі, елементарних норм поведінки у надзвичайних ситуаціях і запобігання пожежам, що виникають через необережне поводження з вогнем.

Координація науково-методичної діяльності, узагальнення і поширення ефективних форм і методів організації навчально-виховного процесу з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах проходить через визначені місцевими органами управління освіти - територіальні базові (опорні) загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади.

Опорний навчальний заклад є методичним центром для загальноосвітніх навчальних закладів міста, району, діяльність якого спрямовується на об’єднання зусиль вчителів початкових класів, предметів „Захист Вітчизни”, „Основи здоров’я”, інших предметів, що вивчають питання безпеки життєдіяльності з метою удосконалення навчально-виховного процесу, вивчення та розповсюдження кращого досвіду роботи вчителів навчальних закладів міста, району та області з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Управлінню освіти Вараської міської ради підпорядковано 8 загальноосвітніх навчальних закладів. Так як на сьогоднішній день триває реформа децентралізації органів місцевого самоврядування, варто підкреслити важливість створення опорних навчальних закладів у кожній об’єднаній територіальній громаді області, для того щоб навчальні заклади мали змогу отримувати вичерпну консультативну допомогу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області спільно з управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації у 2016 році підготували Положення про опорний навчальний заклад з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у мережі загальноосвітніх навчальних закладів Рівненської області, у якому зазначено, що для організації методичної та дослідно-експериментальної роботи з удосконалення навчально-виховного процесу та його програмно-методичного забезпечення, розповсюдження кращого досвіду роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також надання консультаційно-методичної допомоги педагогічним працівникам з підготовки і проведення заходів Дня цивільного захисту у загальноосвітньому опорному навчальному закладі створюється навчально-методичний кабінет з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Роботою навчально-методичного кабінету керує завідувач, який призначається наказом директора з числа досвідчених учителів-предметів, що вивчають питання цивільного захисту та безпеки життєдіяльності або інших педагогічних працівників до повноважень яких віднесені питання цивільного захисту і має ряд посадових обов’язків відповідно до Положення. Кабінет повинен мати відповідне навчально-матеріальне оснащення для проведення якісного навчального процесу з практичною складовою.

Ось чому відкриття такого кабінету області має велике значення для всіх загальноосвітніх навчальних закладів. До урочистого заходу були запрошені заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко, начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації та комунікації з громадськістю ДСНС України Ольга Козак, начальник ГУ ДСНС генерал-майор служби ЦЗ Сергій Крук, заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області із запобігання НС полковник служби ЦЗ Олег Панюк, начальник Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області полковник служби ЦЗ Сергій Вовчук, генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, секретар Вараської міської ради Борис Бірюк, начальник управління освіти Вараської міської ради Олена Корень, представники Вараського міського сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області, які виступили з вітальними промовами. Також були запрошені колеги з Польщі, зокрема керівник Західно-Поморського воєводства генерал Марек Ковальські.

Гостей заходу привітно зустріли директор Вараської ЗОШ Євгенія Сахнюк, завідувач навчально-методичним кабінетом, вчитель предмету „Захист Вітчизни” Роман Бусел та учні закладу з вітальними виступами.

Фахівцем групи персоналу ДПРЗ-2 ГУ ДСНС у Рівненській області Таїсою Вовчук з учнями школи було проведено заняття в напрямку профорієнтації щодо пропаганди мужньої і важливої професії рятувальника. За активність та ерудованість діти отримали подарунки.

Презентація кабінету пройшла успішно, адже саме за сприяння згаданих вище гостей та співпраці директора школи з працівниками Вараських курсів та методистами обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області щодо наповненості кабінету навчально-методичною літературою та наочністю, стало можливим його належне облаштування.

Сподіваємось, що інформаційно-консультаційне обслуговування з питань цивільного захисту педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, впровадження в практику навчання кращого педагогічного досвіду з вивчення предметів „Основи здоров'я” та „Захист Вітчизни”, проведення методичних об'єднань вчителів, дослідно-експерементальної роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, які проходитимуть у стінах кабінету, принесуть свої плоди у навчанні учнівської молоді. Адже сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці дитини до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає. Учнів необхідно озброїти знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя та здоров'я.

IMG-0dfc9f90018de24aee6797742f92bd14-V.jpgIMG-01a1d6de08e5e8cd3fb65539bfaedae4-V.jpgIMG-4ce4a349ef4e4a78b219cfff1859473f-V.jpgIMG-823f0fcf5787b8117d7334c8aa2113b3-V.jpg

IMG-a4f63f02dd5b51456bb231a9c6db95d7-V.jpgIMG-d41dceb02b154d770507f50c712720b0-V.jpg

Наталія Зищук, методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області


   
Останні новини
5 Грудня10:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підвищення кваліфікації – надійне підґрунтя для педагогічної діяльності
4 Грудня16:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Тренінг тактичної медицини
4 Грудня16:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Національний урок безпеки
4 Грудня16:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Заняття відповідальних осіб з питань пожежної безпеки в закладах освіти міста Херсон
4 Грудня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Педагогічні працівники Центру долучилися до обговорення актуальних питань в рамках VII Міжнародної науково-практичної конференції "Безпека життєдіяльності в XXI столітті"
4 Грудня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Презентація дидактичного посібника «Безпечне дитинство»
4 Грудня16:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Студентам Луцького коледжу про СНІД
4 Грудня16:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. На Хмельниччині проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
4 Грудня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Практичні семінари з питань цивільного захисту
3 Грудня17:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
3 Грудня10:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Участь у командно-штабному навчанні
30 Листопада10:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вчимо та навчаємось самі
30 Листопада10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. День професійної майстерності
29 Листопада13:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. План комплектування слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту 2018 року виконано
29 Листопада11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Громадська безпека в бібліотеці
Останні новини