ГоловнаОстанні новини22 Лютого, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Просвітницька робота в клубах за місцем проживання

Опубліковано: 22.02.2018, 13:39

На території Чернігівської області продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів - боєприпасів часів Другої світової війни, а та­кож сучасних засобів ураження, що випадково стали доступними в результаті злочинної халатності осіб, які відповідають за їх збереження чи внаслідок терористичної діяльності. Знайдені боєприпаси або предмети, що схожі на них, повинні бути знешкоджені тільки спеціалістами. Але, на жаль, далеко не всі уявляють собі небезпеку при поводженні з цими предметами.

Так, протягом тільки січня-лютого поточного року на Чернігівщині було зафіксовано 8 випадків виявлення небезпечних знахідок часів далекої вже війни в кількості 50 предметів. Вибухонебезпечні предмети були виявлені в Бахмацькому, Ічнянському, Ніжинському, Новгород-Сіверському, Носівському та Талалаївському районах області. Всі вони були знищені фахівцями-саперами в установленому для цього місці.

Для того, щоб маленькі українці знали, як діяти в умовах надзвичайної ситуації, свідомо і відповідально ставилися до безпеки свого життя і життя оточуючих, навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області, спільно з фахівцями-рятувальниками, було заплановано та проведено 21 лютого заняття з вихованцями дитячо-підліткових клубів за місцем проживання «Прометей», «Джерельце» та відділу соціально-профілактичної роботи на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» на базі піротехнічного класу аварійно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області.

На жаль, кількість місць для слухачів піротехнічного класу не дозволяє відвідування багатьох людей, але все таки на заняття прибуло 19 дітей та 3 вихователі.

Заняття було проведено в цікавій формі бесіди викладача та вихованців клубів. До дітей були доведені основні заходи безпеки, цікава статистика при виявленні та знешкодженні знайдених вибухонебезпечних предметів. Дітлахи змогли своїми очима побачити різну зброю, снаряди, міни, патрони тощо. Було задано багато запитань, на які вихованці отримали змістовну відповідь.

Під час проведення заходу діти довідались, що саме в цей день групою піротехнічних робіт та підводного розмінування аварійно-рятувального загону спецпризначення було знищено ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни, яка була виявлена в місті Носівка.

В результаті заняття вихованці клубів твердо засвоїли, що при виявленні вибухонебезпечного чи схожого на нього предмета, ні в якому разі не можна до нього торкатися та не дозволяти це робити нікому іншому, негайно сповістити дорослих (ДСНС, школу, поліцію, найближчу установу), добре запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка, поставити пам’ятну віху і ні в якому разі не розводити поблизу багаття.

IMG_2331.JPGIMG_2329.JPGIMG_2325.JPG
Методист НМЦ ЦЗ та БЖД
Чернігівської області С.В.Михайленко


   
Останні новини
5 Грудня10:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підвищення кваліфікації – надійне підґрунтя для педагогічної діяльності
4 Грудня16:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Тренінг тактичної медицини
4 Грудня16:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Національний урок безпеки
4 Грудня16:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Заняття відповідальних осіб з питань пожежної безпеки в закладах освіти міста Херсон
4 Грудня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Педагогічні працівники Центру долучилися до обговорення актуальних питань в рамках VII Міжнародної науково-практичної конференції "Безпека життєдіяльності в XXI столітті"
4 Грудня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Презентація дидактичного посібника «Безпечне дитинство»
4 Грудня16:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Студентам Луцького коледжу про СНІД
4 Грудня16:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. На Хмельниччині проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
4 Грудня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Практичні семінари з питань цивільного захисту
3 Грудня17:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
3 Грудня10:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Участь у командно-штабному навчанні
30 Листопада10:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вчимо та навчаємось самі
30 Листопада10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. День професійної майстерності
29 Листопада13:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. План комплектування слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту 2018 року виконано
29 Листопада11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Громадська безпека в бібліотеці
Останні новини