ГоловнаОстанні новини26 Лютого, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Навчально-методичний семінар з керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області

Опубліковано: 26.02.2018, 11:08

1 лютого 2018 року у Харкові відбувся навчально-методичний семінар з керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти, де в 2018 році заплановані Дні цивільного захисту, комплексні об’єктові та протипожежні тренування.

Захід пройшов на базі комунальної установи «Харківський центр дослідницько-експериментальної діяльності «Будинок вчителя» Харківської обласної ради.

Тема семінару: «Цивільний захист в закладах професійної (професійно-технічної) освіти: система роботи та особливості організації».

Основні завдання семінару:

1. Розкрити специфіку організації та проведення заходів цивільного захисту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

2. Визначити роль методичного кабінету базового (опорного) з питань ЦЗ та БЖД закладу професійної (професійно-технічної) освіти як основного ресурсу ефективного проведення заходів ЦЗ та БЖД.

3. Довести необхідність взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з установами і спеціальними службами при вирішенні головних завдань безпеки.

4 . Визначити можливості кожного учасника семінару в наданні всебічної допомоги, яка в сукупності спрямована на успішну реалізацію заходів цивільного захисту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

5. Надати методичну допомогу:

- з питань планування, організації та проведення заходів цивільного захисту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти;

- з організації роботи базового (опорного) з питань ЦЗ та БЖД закладу професійної (професійно-технічної) освіти;

- з питань підготовки та організації інших заходів з безпеки життєдіяльності.

6. Окреслити провідні шляхи взаємодії учасників семінару в подальшій діяльності.

Семінар підготовлено і проведено обласним методичним кабінетом НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області за активного сприяння Департаменту науки і освіти Харківської міської ради та ГУ ДСНС України в Харківській області.

В заході взяли участь керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, де в 2018 році заплановані Дні цивільного захисту, а також представники ГУ ДСНСУ в Харківській області.

  Відкрив навчально-методичний семінар та привітав присутніх Начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області Тесленко О.М., який зауважив, що проведення такого заходу повинно сприяти більш якісній підготовці і проведенню Дня цивільного захисту закладах професійної (професійно-технічної) освіти та озброїти їх керівників необхідним навчально-методичним багажем. Він також зазначив, що завдяки зусиллям Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області і Департаменту науки освіти Харківської міської ради такі заходи стали вже доброю традицією. Вони проходять перед початком проведення в закладах освіти Дня цивільного захисту.

Відповідно до програми навчально-методичного семінару, освітянам Харкова були представлені доповіді:

- «Планування, проведення та оформлення звітів за результатами проведення спеціальних об’єктових тренувань з питань цивільного захисту та тренувань з відпрацювання дій за інструкцією з питань евакуації в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Особливості взаємодії районних відділів освіти та підрозділів ДСНС України щодо надання звітних матеріалів» - Виноградов В.О., головний фахівець відділу планування заходів цивільного захисту управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Харківській області;

- «Організація та порядок забезпечення пожежної безпеки в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Основні вимоги до проходження навчання з питань пожежної безпеки посадовими особами» - Фомін А.А., провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Харківській області;

- «Забезпечення виконання закладами професійної (професійно-технічної) освіти основних завдань цивільного захисту в світлі оптимізації нормативно - правової бази» - Рачков С.М., завідувач обласного методичного кабінету;

- «Організація практичної та теоретичної діяльності як основний ресурс якісної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти до здійснення заходів цивільного захисту» - Горпинченко В.М., методист обласного методичного кабінету;

- «Особливості реалізації Плану реагування в закладах професійної (професійно-технічної) освіти під час підготовки заходів ЦЗ» - Костюк Ю.Г., методист обласних та міста Харків курсів удосконалення керівних кадрів 1 категорії;

- «Методика проведення заходів пожежної безпеки в закладах професійної (професійно-технічної) освіти» - Рашкевич С.А., методист обласного методичного кабінету.

П еред учасниками семінару також виступила Гончаренко Н.І., головний спеціаліст відділу управління персоналом та кадрового забезпечення системи освіти області управління ресурсного забезпечення Департаменту науки і науки Харківської обласної державної адміністрації, з аналізом загального стану цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

Учасникам заходу також була представлена методична література з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в закладах освіти. Методистами обласного методичного кабінету проведено індивідуальне консультування щодо особливостей організації та здійснення комплексних об’єктових та протипожежних тренувань.

1. IMG_0020.JPG2. IMG_0009.JPG3. IMG_0007.JPG4. IMG_0043.JPG5. IMG_0034.JPG6. IMG_0067.JPG


Олександр Березан, методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області


   
Останні новини
21 Червня11:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Практичні заходи з ЦЗ в таборах відпочинку
21 Червня11:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Юним волинянам про безпеку
21 Червня09:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Безпека дитини влітку – відповідальність дорослих!
18 Червня11:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Фестиваль Дружин юних пожежних
14 Червня16:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. У Центрі триває робота із вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
14 Червня11:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Вчимося безпечно жити
14 Червня10:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Мобільний пункт завітав до пришкільного оздоровчого табору
14 Червня10:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Семінар-практикум з фахівцями рятувальних постів
13 Червня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Табір „Юний рятувальник” – відпочиваємо навчаючись!
13 Червня09:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведено День педагогічної майстерності
13 Червня08:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Об’єктове тренування з питань цивільного захисту у ДНВЗ «Херсонський державний аграрний університет»
12 Червня15:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність
12 Червня15:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Просвітницька робота в пришкільних оздоровчих таборах
11 Червня13:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. м. Суми: пройшли показові об'єктові навчання з питань цивільного захисту на базі КП “Міськводоканал”
11 Червня13:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Суми - місто безпеки
Останні новини