ГоловнаОстанні новини27 Лютого, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Функціональне навчання у Запорізькому районі

Опубліковано: 27.02.2018, 15:49

 

Згідно Плану комплектування Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Запорізької області слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови Запорізької ОДА від 21.12.2017 № 710, викладачами обласних та міста Запоріжжя курсів удосконалення керівних кадрів І категорії протягом 20, 21 та 22 лютого були проведені виїзні заняття з керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту Запорізького району.

В групі керівників (заступників) місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (міських, селищних, сільських рад та об’єднаних територіальних громад) викладач Шевельов О.В. методом лекції-дискусії ознайомив слухачів з повноваженнями місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту; з структурою та рівнями єдиної державної системи цивільного захисту; її складовими та основними завданнями в різних режимах функціонування. Викладач звернув особливу увагу на ланки Запорізької територіальної підсистеми, порядок створення та планування їх діяльності.

Навчальна група слухачів за категорією «Відповідальні секретарі комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад)» з великою зацікавленістю та активністю взяли участь в груповій вправі за темою: «Завдання, склад і повноваження комісії з питань ТЕБ та НС. Засади діяльності спеціальних комісій з ліквідації НС різних рівнів», яку провів викладач Юринський В.С.

Навчальний матеріал вправи містив нормативно-правову базу щодо створення, складу та повноважень комісій з ТЕБ та НС; основні завдання та права комісії на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; порядок роботи комісій в різних режимах функціонування ЄДС ЦЗ.

Під керівництвом викладача слухачі відпрацювали зразки Річного плану роботи комісії, з навчальною метою заповняли розділи Протоколу засідання комісії.

В навчальній групі посадових осіб місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють тимчасові органи з евакуації (комісії з питань евакуації, збірні пункти евакуації, проміжні пункти евакуації, приймальні пункти евакуації), та секретарів комісій з питань евакуації була проведена групова вправа за темою: «Організація та проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій». На занятті слухачі, під керівництвом викладача Добрянського В.І., ознайомилися з діючою нормативно-правовою базою з питань евакуації, видами евакуації, порядком створення тимчасових органів з евакуації.

При розгляді питань планування евакуаційних заходів викладач акцентував увагу слухачів на вимоги наказу МВС від 10.07.2017 № 579, яким затверджено Методику планування заходів з евакуації. Ця методика установлює загальні вимоги до розроблення документів щодо планування заходів з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей із зон надзвичайних ситуацій, визначає перелік документів, які розробляються комісіями з питань евакуації місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Наприкінці заняття слухачі відпрацювали варіант текстової частини плану евакуації населення району.

Доведення до слухачів навчального матеріалу супроводжувалося показом мультимедійних презентацій відповідних тем, виконаних викладачами курсів на високому технічному рівні.

Керівництво району та слухачі висловили щиру подяку викладачам за проведене навчання.

P80220-092655.jpgP80220-092610.jpgP80220-092555.jpgP80220-092524.jpgP80220-092512.jpg

Добрянський В.І.,
викладач обласних та міста Запоріжжя
курсів удосконалення керівних кадрів І категорії
НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області

 


   
Останні новини
5 Грудня10:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підвищення кваліфікації – надійне підґрунтя для педагогічної діяльності
4 Грудня16:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Тренінг тактичної медицини
4 Грудня16:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Національний урок безпеки
4 Грудня16:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Заняття відповідальних осіб з питань пожежної безпеки в закладах освіти міста Херсон
4 Грудня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Педагогічні працівники Центру долучилися до обговорення актуальних питань в рамках VII Міжнародної науково-практичної конференції "Безпека життєдіяльності в XXI столітті"
4 Грудня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Презентація дидактичного посібника «Безпечне дитинство»
4 Грудня16:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Студентам Луцького коледжу про СНІД
4 Грудня16:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. На Хмельниччині проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
4 Грудня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Практичні семінари з питань цивільного захисту
3 Грудня17:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
3 Грудня10:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Участь у командно-штабному навчанні
30 Листопада10:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вчимо та навчаємось самі
30 Листопада10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. День професійної майстерності
29 Листопада13:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. План комплектування слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту 2018 року виконано
29 Листопада11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Громадська безпека в бібліотеці
Останні новини