ГоловнаОстанні новини27 Лютого, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Функціональне навчання у Запорізькому районі

Опубліковано: 27.02.2018, 15:49

 

Згідно Плану комплектування Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Запорізької області слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови Запорізької ОДА від 21.12.2017 № 710, викладачами обласних та міста Запоріжжя курсів удосконалення керівних кадрів І категорії протягом 20, 21 та 22 лютого були проведені виїзні заняття з керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту Запорізького району.

В групі керівників (заступників) місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (міських, селищних, сільських рад та об’єднаних територіальних громад) викладач Шевельов О.В. методом лекції-дискусії ознайомив слухачів з повноваженнями місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту; з структурою та рівнями єдиної державної системи цивільного захисту; її складовими та основними завданнями в різних режимах функціонування. Викладач звернув особливу увагу на ланки Запорізької територіальної підсистеми, порядок створення та планування їх діяльності.

Навчальна група слухачів за категорією «Відповідальні секретарі комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад)» з великою зацікавленістю та активністю взяли участь в груповій вправі за темою: «Завдання, склад і повноваження комісії з питань ТЕБ та НС. Засади діяльності спеціальних комісій з ліквідації НС різних рівнів», яку провів викладач Юринський В.С.

Навчальний матеріал вправи містив нормативно-правову базу щодо створення, складу та повноважень комісій з ТЕБ та НС; основні завдання та права комісії на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; порядок роботи комісій в різних режимах функціонування ЄДС ЦЗ.

Під керівництвом викладача слухачі відпрацювали зразки Річного плану роботи комісії, з навчальною метою заповняли розділи Протоколу засідання комісії.

В навчальній групі посадових осіб місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють тимчасові органи з евакуації (комісії з питань евакуації, збірні пункти евакуації, проміжні пункти евакуації, приймальні пункти евакуації), та секретарів комісій з питань евакуації була проведена групова вправа за темою: «Організація та проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій». На занятті слухачі, під керівництвом викладача Добрянського В.І., ознайомилися з діючою нормативно-правовою базою з питань евакуації, видами евакуації, порядком створення тимчасових органів з евакуації.

При розгляді питань планування евакуаційних заходів викладач акцентував увагу слухачів на вимоги наказу МВС від 10.07.2017 № 579, яким затверджено Методику планування заходів з евакуації. Ця методика установлює загальні вимоги до розроблення документів щодо планування заходів з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей із зон надзвичайних ситуацій, визначає перелік документів, які розробляються комісіями з питань евакуації місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Наприкінці заняття слухачі відпрацювали варіант текстової частини плану евакуації населення району.

Доведення до слухачів навчального матеріалу супроводжувалося показом мультимедійних презентацій відповідних тем, виконаних викладачами курсів на високому технічному рівні.

Керівництво району та слухачі висловили щиру подяку викладачам за проведене навчання.

P80220-092655.jpgP80220-092610.jpgP80220-092555.jpgP80220-092524.jpgP80220-092512.jpg

Добрянський В.І.,
викладач обласних та міста Запоріжжя
курсів удосконалення керівних кадрів І категорії
НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області

 


   
Останні новини
21 Червня11:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Практичні заходи з ЦЗ в таборах відпочинку
21 Червня11:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Юним волинянам про безпеку
21 Червня09:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Безпека дитини влітку – відповідальність дорослих!
18 Червня11:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Фестиваль Дружин юних пожежних
14 Червня16:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. У Центрі триває робота із вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
14 Червня11:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Вчимося безпечно жити
14 Червня10:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Мобільний пункт завітав до пришкільного оздоровчого табору
14 Червня10:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Семінар-практикум з фахівцями рятувальних постів
13 Червня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Табір „Юний рятувальник” – відпочиваємо навчаючись!
13 Червня09:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведено День педагогічної майстерності
13 Червня08:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Об’єктове тренування з питань цивільного захисту у ДНВЗ «Херсонський державний аграрний університет»
12 Червня15:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність
12 Червня15:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Просвітницька робота в пришкільних оздоровчих таборах
11 Червня13:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. м. Суми: пройшли показові об'єктові навчання з питань цивільного захисту на базі КП “Міськводоканал”
11 Червня13:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Суми - місто безпеки
Останні новини