ГоловнаОстанні новини27 Лютого, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Функціональне навчання у Запорізькому районі

Опубліковано: 27.02.2018, 15:49

 

Згідно Плану комплектування Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Запорізької області слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови Запорізької ОДА від 21.12.2017 № 710, викладачами обласних та міста Запоріжжя курсів удосконалення керівних кадрів І категорії протягом 20, 21 та 22 лютого були проведені виїзні заняття з керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту Запорізького району.

В групі керівників (заступників) місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (міських, селищних, сільських рад та об’єднаних територіальних громад) викладач Шевельов О.В. методом лекції-дискусії ознайомив слухачів з повноваженнями місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту; з структурою та рівнями єдиної державної системи цивільного захисту; її складовими та основними завданнями в різних режимах функціонування. Викладач звернув особливу увагу на ланки Запорізької територіальної підсистеми, порядок створення та планування їх діяльності.

Навчальна група слухачів за категорією «Відповідальні секретарі комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад)» з великою зацікавленістю та активністю взяли участь в груповій вправі за темою: «Завдання, склад і повноваження комісії з питань ТЕБ та НС. Засади діяльності спеціальних комісій з ліквідації НС різних рівнів», яку провів викладач Юринський В.С.

Навчальний матеріал вправи містив нормативно-правову базу щодо створення, складу та повноважень комісій з ТЕБ та НС; основні завдання та права комісії на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; порядок роботи комісій в різних режимах функціонування ЄДС ЦЗ.

Під керівництвом викладача слухачі відпрацювали зразки Річного плану роботи комісії, з навчальною метою заповняли розділи Протоколу засідання комісії.

В навчальній групі посадових осіб місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють тимчасові органи з евакуації (комісії з питань евакуації, збірні пункти евакуації, проміжні пункти евакуації, приймальні пункти евакуації), та секретарів комісій з питань евакуації була проведена групова вправа за темою: «Організація та проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій». На занятті слухачі, під керівництвом викладача Добрянського В.І., ознайомилися з діючою нормативно-правовою базою з питань евакуації, видами евакуації, порядком створення тимчасових органів з евакуації.

При розгляді питань планування евакуаційних заходів викладач акцентував увагу слухачів на вимоги наказу МВС від 10.07.2017 № 579, яким затверджено Методику планування заходів з евакуації. Ця методика установлює загальні вимоги до розроблення документів щодо планування заходів з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей із зон надзвичайних ситуацій, визначає перелік документів, які розробляються комісіями з питань евакуації місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Наприкінці заняття слухачі відпрацювали варіант текстової частини плану евакуації населення району.

Доведення до слухачів навчального матеріалу супроводжувалося показом мультимедійних презентацій відповідних тем, виконаних викладачами курсів на високому технічному рівні.

Керівництво району та слухачі висловили щиру подяку викладачам за проведене навчання.

P80220-092655.jpgP80220-092610.jpgP80220-092555.jpgP80220-092524.jpgP80220-092512.jpg

Добрянський В.І.,
викладач обласних та міста Запоріжжя
курсів удосконалення керівних кадрів І категорії
НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області

 


   
Останні новини
19 Березня15:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. В установах та організаціях в Одеській національній академії ім. Попова пройшло об’єктове тренування
19 Березня11:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. У Центрі пройшли педагогічні читання.
19 Березня10:53 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на Енергодарській філії ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» м. Енергодара
19 Березня10:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-методична рада з питань ЦЗ та БЖД на Волині
19 Березня10:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчально-методичний семінар щодо підготовки органів з евакуації
19 Березня10:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. На Вінниччині розпочала свою роботу ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція
14 Березня15:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Участь методистів НМЦ ЦЗ та БДЖ Дніпропетровської області у заходах, які проходили в рамках Всеукраїнської наради керівників обласних управлінь освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти
14 Березня11:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. На Волині стартував Тиждень знань безпеки життєдіяльності
14 Березня10:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Світлофор Моргайко попереджає
13 Березня15:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Експрес-інформування школярів про небезпеку перебування на кризі у період потепління
13 Березня15:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Майстер-клас з надання першої допомоги
12 Березня09:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Передсвяткове навчання населення
3 Березня00:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. ПАТ «САН ИнБев Україна» дбає про безпеку своїх працівників
2 Березня15:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Удосконалення педагогічної техніки майстрів виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області
2 Березня14:48 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Надання консультаційно-методичної допомоги Великобілозерській сільській об’єднаній територіальній громаді з питань цивільного захисту.
Останні новини