ГоловнаОстанні новини19 Березня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-методична рада з питань ЦЗ та БЖД на Волині

Опубліковано: 19.03.2018, 10:50

14 березня 2018 року на базі Навчально - методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області відбулось чергове засідання науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, яке проходило під керівництвом голови ради – доктора економічних наук, професора Луцького національного технічного університету Людмили Матвійчук.

У роботі науково-методичної ради взяли участь представники УДС НС у Волинській області, представники управління освіти, науки і молоді Волинської ОДА, педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, науковці та викладачі Волинських вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

Основною метою проведення засідання став пошук перспективних напрямків удосконалення вищої освіти з питань цивільної безпеки, вивчення досвіду застосування новітніх освітніх технологій під час організації навчання з питань безпеки життєдіяльності, основ здоров’я  та цивільного захисту у вищих  та загальноосвітніх навчальних закладах; аналіз надзвичайних ситуацій, які мали місце на теренах Волинської області у 2017році.

Голова ради  Людмила Матвійчук у своєму виступі  розкрила  питання  компетентнісного підходу до вивчення безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах, ознайомила присутніх з особливостями використання практичних навиків  у навчальному процесі. Адже їх впровадження передбачає розв’язання низки важливих завдань: розвитку пізнавального інтересу, творчих можливостей студентів, формування дослідницько-практичних умінь та навичок, готовності до формування сучасних життєво-важливих компетенцій. Також   виступаюча поділилась досвідом  проведення Всеукраїнської олімпіади з охорони праці та безпеки життєдіяльності на базі Луцького національного технічного університету та запросила представників Центру та вишів області до участі у проведенні чергової олімпіади та конференції.   

З інформацією про надзвичайні ситуації, які мали місце на теренах Волинської області у 2017 році виступив начальник відділу організації   заходів цивільного захисту управління ДСНС України у Волинській області, підполковник  служби цивільного захисту Олег Цимбала. Доповідач акцентував увагу учасників заходу на окремих резонансних подіях та їх наслідках, звернув особливу увагу присутніх на їх профілактику та попередження.

Начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям управління ДСНС України у Волинській області, підполковник служби цивільного захисту Руслан Яручик  звернув увагу  присутніх на основні вимоги техногенної та пожежної безпеки, які ставляться до закладів освіти під час перевірок відповідно до нових нормативно-правових документів.         

Доцент кафедри практичної психології та БЖД, викладач  СНУ імені Лесі Українки Людмила Магдисюк виступила з доповіддю на тему: «Формування практичних навиків поведінки у надзвичайних ситуаціях як елемент системи цивільного захисту у навчальному закладі». Вона окреслила коло питань, які вирішуються щодо організації цивільного захисту  та безпеки життєдіяльності у вищому навчальному закладі.

В ході засідання голова методичного об’єднання вчителів основ здоров’я м. Луцька Оксана  Ковальчук презентувала методичний посібник :  «Впровадження інноваційних технологій навчання на уроках «Основи здоров’я», який було вирішено розповсюдити через мережу опорних загальноосвітніх навчальних закладів області з метою використання матеріалів у ході навчального процесу.

Підсумовуючи результати засідання слід відзначити його високий науковий та методичний рівень та актуальність, а також атмосферу взаємозацікавленості і небайдужості до питань викладання навчальних дисциплін   «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист».

 DSCN2155.JPG

        

НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області                                                              

Обласний методичний кабінет

                                                        


   
Останні новини
17 Січня16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі
17 Січня14:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії
15 Січня15:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру визначила головні пріоритети у роботі на 2019 рік
15 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вчимося безпечно рибалити
14 Січня11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Тематичний семінар з відповідальними за функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту створеними у селах
11 Січня14:37 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підбито підсумки роботи
11 Січня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Якісний початок нового року
11 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Безпека життєдіяльності понад усе
27 Грудня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підбиваємо підсумки року, що минає
21 Грудня16:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчаємо дітей основам безпеки життєдіяльності
18 Грудня13:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
18 Грудня13:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Грудня15:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Семінар «Викладання основ здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти»
17 Грудня10:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Небезпечна піротехніка
14 Грудня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. В рамках Всеукраїнського тижня права, було проведено круглий стіл з фахівцями головного управління Пенсійного фонду України
Останні новини