ГоловнаОстанні новини19 Березня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-методична рада з питань ЦЗ та БЖД на Волині

Опубліковано: 19.03.2018, 10:50

14 березня 2018 року на базі Навчально - методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області відбулось чергове засідання науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, яке проходило під керівництвом голови ради – доктора економічних наук, професора Луцького національного технічного університету Людмили Матвійчук.

У роботі науково-методичної ради взяли участь представники УДС НС у Волинській області, представники управління освіти, науки і молоді Волинської ОДА, педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, науковці та викладачі Волинських вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

Основною метою проведення засідання став пошук перспективних напрямків удосконалення вищої освіти з питань цивільної безпеки, вивчення досвіду застосування новітніх освітніх технологій під час організації навчання з питань безпеки життєдіяльності, основ здоров’я  та цивільного захисту у вищих  та загальноосвітніх навчальних закладах; аналіз надзвичайних ситуацій, які мали місце на теренах Волинської області у 2017році.

Голова ради  Людмила Матвійчук у своєму виступі  розкрила  питання  компетентнісного підходу до вивчення безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах, ознайомила присутніх з особливостями використання практичних навиків  у навчальному процесі. Адже їх впровадження передбачає розв’язання низки важливих завдань: розвитку пізнавального інтересу, творчих можливостей студентів, формування дослідницько-практичних умінь та навичок, готовності до формування сучасних життєво-важливих компетенцій. Також   виступаюча поділилась досвідом  проведення Всеукраїнської олімпіади з охорони праці та безпеки життєдіяльності на базі Луцького національного технічного університету та запросила представників Центру та вишів області до участі у проведенні чергової олімпіади та конференції.   

З інформацією про надзвичайні ситуації, які мали місце на теренах Волинської області у 2017 році виступив начальник відділу організації   заходів цивільного захисту управління ДСНС України у Волинській області, підполковник  служби цивільного захисту Олег Цимбала. Доповідач акцентував увагу учасників заходу на окремих резонансних подіях та їх наслідках, звернув особливу увагу присутніх на їх профілактику та попередження.

Начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям управління ДСНС України у Волинській області, підполковник служби цивільного захисту Руслан Яручик  звернув увагу  присутніх на основні вимоги техногенної та пожежної безпеки, які ставляться до закладів освіти під час перевірок відповідно до нових нормативно-правових документів.         

Доцент кафедри практичної психології та БЖД, викладач  СНУ імені Лесі Українки Людмила Магдисюк виступила з доповіддю на тему: «Формування практичних навиків поведінки у надзвичайних ситуаціях як елемент системи цивільного захисту у навчальному закладі». Вона окреслила коло питань, які вирішуються щодо організації цивільного захисту  та безпеки життєдіяльності у вищому навчальному закладі.

В ході засідання голова методичного об’єднання вчителів основ здоров’я м. Луцька Оксана  Ковальчук презентувала методичний посібник :  «Впровадження інноваційних технологій навчання на уроках «Основи здоров’я», який було вирішено розповсюдити через мережу опорних загальноосвітніх навчальних закладів області з метою використання матеріалів у ході навчального процесу.

Підсумовуючи результати засідання слід відзначити його високий науковий та методичний рівень та актуальність, а також атмосферу взаємозацікавленості і небайдужості до питань викладання навчальних дисциплін   «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист».

 DSCN2155.JPG

        

НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області                                                              

Обласний методичний кабінет

                                                        


   
Останні новини
24 Квітня15:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Пройшли додаткові заняття з керівниками збірних пунктів евакуації
24 Квітня15:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Засідання педагогічної ради
24 Квітня11:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Підготовка до штабних тренувань
24 Квітня11:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Співпраця із об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
24 Квітня09:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Зустріч з ліквідаторами Чорнобильської катастрофи
24 Квітня09:29 НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва. Місто професій 2018
23 Квітня16:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Щорічний фестиваль дружин юних пожежних відкрито!
23 Квітня15:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. День цивільного захисту в Луцьких навчальних закладах
23 Квітня14:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Всеукраїнська науково-практична конференція «Цивільна безпека як чинник розвитку виробничої та невиробничої сфер суспільства» на Волині
23 Квітня14:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Освітянам – додаткові знання і навички з питань цивільного захисту
20 Квітня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Показовий «День ЦЗ» в ЗОШ № 85 Київського району м. Одеса
20 Квітня14:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Кущовий семінар із працівниками закладів освіти на тему «Радіаційна небезпека»
20 Квітня14:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Підготовчі заходи до Тижня безпеки дитини у дошкільних установах
20 Квітня08:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Показовий День цивільного захисту у Слов’янській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6
19 Квітня17:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Засідання педагогічної ради Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області
Останні новини