ГоловнаОстанні новини4 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Показове спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту в комунальному закладі охорони здоров’я "Харківська міська поліклініка № 18"

Опубліковано: 04.04.2018, 12:32

0 березня 2018 року в комунальному закладі охорони здоров’я «Харківська міська поліклініка №18», де головним лікарем працює Шерстюк Л.Г., проведено показове спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на тему: «Дії сил цивільного захисту поліклініки при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру». Навчання підготовлено і проведено за методичного сприяння Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області.

О сновне завдання навчання - досягнення злагодженості в роботі керівного складу та формувань цивільного захисту при виконанні заходів щодо запобігання ураження персоналу, відновлення життєдіяльності поліклініки та виконання заходів ЦЗ при ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

К рім того, організатори заходу поставили собі на меті надати практичних навичок керівному складу поліклініки щодо узагальнення та аналізу даних про обстановку, що склалася, розробки обгрунтованих пропозицій для прийняття рішень керівництвом поліклініки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, своєчасного доведення завдань до виконавців та здійснення контролю за їх виконанням, а також вивчення прийомів і способів проведення рятувальних робіт, підвищення ефективності застосування формувань ЦЗ.

В  ході проведення навчання була здійснена перевірка реальності планів командно-начальницького і особового складу формувань ЦЗ щодо приведення в готовність до дій за призначенням та відпрацюванні питань злагодженості дій особового складу формувань. Працівники та службовці медичного закладу отримали необхідні навички в практичних діях при виникненні та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Комплексному об’єктовому навчанню передував кропіткий підготовчий етап. Так, ще у лютому 2018 року методистом обласних та м. Харкова курсів удосконалення керівних кадрів I категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області Юрієм Костюком у взаємодії з Індустріальним районним відділом ГУ ДСНС України в Харківській області було проведено тематичну консультацію з питань цивільного захисту для посадових осіб Харківської міської поліклініки № 18.

На протязі березня здійснювалась безпосередня підготовка до навчання. Під керівництвом фахівців Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області Юрія Костюка, методиста обласних та міста Харків курсів удосконалення керівних кадрів та Юрія Довгая, майстра виробничого навчання циклу практичної підготовки були розроблені та погоджені і затверджені належним чином організаційні документи спеціального об’єктового навчання.

Б езпосередньо перед початком навчання з лікарями та медсестрами і технічним персоналом медичного закладу було проведено заняття щодо порядку дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, в якому прийняли участь викладачі та курсанти Харківського національного університету цивільного захисту та фахівці Головного управління ДСНС України в Харківській області. Особлива увага присутніх була акцентована на причини виникнення пожеж та діях працівників поліклініки щодо ліквідації осередку загоряння та виклику рятувальників і організації та здійснення евакуації персоналу та відвідувачів медичного закладу.

В ході показового навчання відпрацьовувались два навчальних питання: дії керівного складу, формувань ЦЗ та персоналу медичного закладу при проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт у ході ліквідації наслідків розливу льодяної оцтової кислоти під час виконання технологічного процесу в приміщенні клініко-діагностичної лабораторії поліклініки та дії у випадку виникнення осередку пожежі внаслідок короткого замикання в системі електропостачання поліклініки в одному із службових приміщень на першому поверсі.

Слід зазначити, що керівник навчання, голова евакуаційної комісії, командири ланок пожежогасіння та охорони громадського порядку, посередник при керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, інші працівники, не задіяні в ліквідації пожежі та відвідувачі поліклініки діяли злагоджено, організовано, без зайвої метушні.

П ідсумки комплексного об’єктового навчання підвела його керівник головний лікар поліклініки Людмила Шерстюк, яка зауважила, що проведення такого заходу повинно сприяти більш якісній підготовці і проведенню заходів з цивільного захисту в медичному закладі, озброїти його персонал необхідним навчально-методичним багажем з питань протидії надзвичайним ситуаціям.

Перед учасниками навчання також виступив Володимир Виноградов, головний фахівець відділу планування заходів цивільного захисту управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Харківській області, який дав високу оцінку діям медичних працівників під час виникнення умовної пожежі та розливу небезпечної рідини. Він також побажав присутнім підійти до справи організації цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у медичному закладі творчо, враховуючи техногенні та природні особливості Індустріального району міста та ті виклики, перед якими постало сьогодні суспільство.
1. IMG_0013.JPG2. IMG_0009.JPG3. IMG_0007.JPG4. IMG_0014.JPG5. IMG_0020.JPG6. IMG_0035.JPG7. IMG_0021.JPG8. IMG_0037.JPG

Олександр Березан,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області


   
Останні новини
17 Січня16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі
17 Січня14:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії
15 Січня15:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру визначила головні пріоритети у роботі на 2019 рік
15 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вчимося безпечно рибалити
14 Січня11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Тематичний семінар з відповідальними за функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту створеними у селах
11 Січня14:37 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підбито підсумки роботи
11 Січня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Якісний початок нового року
11 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Безпека життєдіяльності понад усе
27 Грудня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підбиваємо підсумки року, що минає
21 Грудня16:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчаємо дітей основам безпеки життєдіяльності
18 Грудня13:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
18 Грудня13:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Грудня15:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Семінар «Викладання основ здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти»
17 Грудня10:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Небезпечна піротехніка
14 Грудня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. В рамках Всеукраїнського тижня права, було проведено круглий стіл з фахівцями головного управління Пенсійного фонду України
Останні новини