ГоловнаОстанні новини10 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Показовий “День цивільного захисту” в загальноосвітній школі І - ІІІ ст. №3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради

Опубліковано: 10.04.2018, 13:56

Традиційно напередодні проведення Днів цивільного захисту в закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти м. Вінниці на базі одного з навчальних закладів проводиться показовий “День цивільного захисту”. Цього року він проходив 6 квітня в ЗШ І - ІІІ ст. №3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради. На цей захід були запрошені призначені особи з питань цивільного захисту вінницьких шкіл.

План показового “Дня цивільного захисту” передбачав багато різноманітних заходів і був розбитий на декілька частин. На початку перед особами, які безпосередньо відповідають за організацію цивільного захисту і безпеку життєдіяльності в школах міста виступив головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти, дистанційної освіти та впровадження ІКТ Слободинський О.Є.

Він визначив мету проведення показового “Дня цивільного захисту”, підкреслив необхідність постійного вдосконалення знань керівників навчальних закладів щодо організації і проведення роботи з цього напрямку. Директор ЗШ №3 Лепко Н.І. і заступник директора з навчально-виховної роботи Білоконь В.О. розповіли про організацію роботи з цивільного захисту і безпеки життєдіяльності в навчальному закладі.

Методисти НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гатауллін Р.Г. і Гловацька О.В. розповіли про особливості проведення Днів цивільного захисту цього року, ще раз нагадав присутнім про те, що даний захід є підсумком всієї роботи колективів шкіл протягом навчального року з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Далі учасникам було запропоновано відвідування виставки індивідуальних і колективних засобів захисту. Великий інтерес викликала інформація учня 8-а класу Іллі Скидана про історію створення і застосування різних видів протигазів. Ілля справжній “фанат” всього, що стосується індивідуальних засобів захисту, всі представлені експонати (на 6-ти столах) - з його особистої колекції.

Під час наступної частини під назвою “Творча лабораторія. Єдиний урок до Дня цивільного захисту” гості були розділені на групи для відвідування відкритих заходів:

урок-телегра “Цивільний захист — непроста задача” у 3-б класі;

година спілкування “Уроки історії, про які ми маємо пам'ятати” у 5-а класі;

інтелектуальна інтерактивна гра “Грайте на здоров'я” в 9-б класі;

практичне заняття “Надання домедичної допомоги” у 8-а класі;

бесіда — захист мультимедійних презентацій “Антропогенне забруднення. Шламосховище виробничого об'єднання “Хімпром” у 9-а класі;

захист проекту “Правила поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами” у 10-л класі.

На подвір'ї школи були продемонстровані можливості сучасної пожежно-рятувальної техніки.

Практична частина була представлена проведенням комбінованої естафети з виконанням нормативів з надягання протигазів і захисних костюмів, а також надання домедичної допомоги постраждалим. Після проведення естафети пролунав сигнал “Увага всім!”, який сповістив про загоряння в одному з приміщень навчального закладу. Спеціальною установкою було проімітовано задимлення на одному із поверхів.

Почалася загальна евакуація, яка пройшла організовано і швидко, були задіяні всі виходи зі школи, заклад покинули всі 100% учасників навчально-виховного процесу і персоналу закладу. “Родзинкою” проведення евакуаційних заходів стало спасіння за допомогою пожежної драбини одного з учнів, який “забарився” з виходом зі всіма і залишився в навчальній аудиторії. Його під бурхливі оплески всієї школи успішно “евакуювали” запрошені рятувальники.

За думкою запрошених гостей, захід удався. Багато з побаченого можна використати при проведенні Дня цивільного захисту в своїх навчальних закладах. Колеги подякували адміністрації ЗШ №3 за якісну організацію такого непростого, але необхідного заходу.
P1010939.JPGP1010973.JPG

P1010974.JPGP1020055.JPGP1020094.JPGP1020101.JPG

Методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області
Р.Г. Гатауллін


   
Останні новини
17 Липня16:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Мобільний навчально-консультаційний пункт про безпеку на воді
17 Липня09:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Участь у підготовчих заходах щодо проведення штабних тренувань
16 Липня15:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Підведено підсумки виїзних семінарів-навчань
13 Липня12:22 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпека під час канікул
6 Липня13:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Навчання населення правилам та порядку дій під час НС та виникнення пожеж
6 Липня09:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відпрацьовували дії у разі виникнення надзвичайної ситуації на арсеналах та базах зберігання озброєння Збройних сил України
6 Липня08:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Робота мобільного навчально-консультаційного пункту на Запорізькому міському центральному пляжі
5 Липня14:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Співпраця з благодійним Фондом «Дорога к Дому»
3 Липня13:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Семінари – навчання з питань пожежної безпеки
3 Липня10:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Засідання методичної комісії
2 Липня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Підведені підсумки роботи навчально-методичного центру у І півріччі 2018 року
2 Липня13:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Оздоровлення та відпочинок з користю
2 Липня13:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Кропивницький: розгорнуто мобільний консультаційний пункт навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД
27 Червня12:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Виїзні семінар-навчання в районах Одеської області
27 Червня11:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. День професійної майстерності
Останні новини