ГоловнаОстанні новини19 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Сучасний заклад освіти – територія безпеки

Опубліковано: 19.04.2018, 15:39

Саме під таким гаслом на базі загальноосвітньої школи № 6 м. Суми проведено 17 квітня 2018 року показовий День цивільного захисту.

Учасниками заходу стали керівники закладів освіти, посадові особи з питань цивільного захисту, відповідальні за протипожежну безпеку в закладі.

Його організаторами виступили адміністрація загальноосвітньої школи № 6 м. Суми , Управління освіти і науки Сумської міської ради разом з Інформаційно-методичним центром , Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області.

Для проведення показового Дня цивільного захисту були залучені працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, відділу вибухотехнічного забезпечення та кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Сумській області, Сумської міської рятувально-водолазної служби, Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Сумської області.

Початком роботи пленарного засідання став виступ агітбригади учнів школи, під час якого за допомогою пісень та танців презентували роботу навчального закладу з патріотичного та інших напрямків виховання підростаючого покоління. А учасники Дружини юних пожежних «Golden fire» у ігровій формі донесли глядачам правила пожежної безпеки.

Як зробити заклад освіти не лише сучасним, а й безпечним? Як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних приладів? Яким чином організувати безпечний літній відпочинок? Це далеко не повний перелік питань, який обговорювався учасниками пленарного засідання. Начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М. наголосила на необхідності перегляду підходів у організації цивільного захисту в школі, формуванні здоров’язбережувальної компетентності учнів, у тому числі шляхом відпрацювання правильного алгоритму дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області ознайомили присутніх з результатами перевірки стану техногенної і пожежної безпеки в закладах освіти, наголосили на основних причинах виникнення пожеж. Аналітичною та змістовною була інформація, надана працівниками управління патрульної поліції, що стосувалася участі дітей у дорожньо-транспортних пригодах. Організаційно-методичний супровід усього заходу здійснено Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки.

Після пленарного засідання, учасники заходу прийняли участь у роботі тематичних методичних майданчиках, які були організовані та проведені працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області. Перший майданчик для керівників закладів освіти, другий – для посадових осіб з питань цивільного захисту і третій - для відповідальних за протипожежну безпеку в навчальному закладі.

Освітяни мали можливість детально ознайомитися із сучасною нормативно-правовою базою з означеного питання, проаналізувати «Методичні рекомендації щодо організації цивільного захисту в закладах освіти», розроблені працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області, з’ясувати проблемні питання.

Під час проведення Дня цивільного захисту була відпрацьована Інструкція дій персоналу щодо забезпеченні безпечної та швидкої евакуації учнів та працівників закладу загальної середньої освіти. Евакуація учнів та працівників закладу освіти пройшла організовано, без порушень Інструкції.

Потім, на стадіоні представники екстрених служб влаштували для присутніх показові виступи. Вибухотехніки поліції ознайомили присутніх з правилами поведінки при знаходженні підозрілих вибухонебезпечних  предметів, а кінологи продемонстрували навички з виявлення замаскованої вибухівки.

Рятувальники показали можливості обладнання та техніки, які знаходяться у них на озброєнні.

Після цього співробітники, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області ознайомили присутніх з правилами застосування первинних засобів пожежогасіння.

Усі учасники показового Дня цивільного захисту отримали необхідну інформацію для організації аналогічних заходів у закладах освіти, визначили напрями подальшої роботи в створенні безпечного освітнього середовища.

kkk.jpglll.jpghhhh.jpgffff.jpgdddd.jpggggg.jpg 
   
Останні новини
22 Травня15:18 НМЦ ЦЗ та БЖД РІвненської області. Подяка з нагоди Дня науки
22 Травня15:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Завершився Тиждень безпеки дитини
21 Травня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Чергове засідання педагогічної ради Центру
21 Травня12:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Показовий Тиждень безпеки дитини
21 Травня11:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Проведено тренування тренування ланки органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кам’янко Дніпровського району
21 Травня11:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області.Семінар-практикум з проведення «Тижня безпеки дитини», об’єктового та протипожежного тренування
21 Травня11:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області.«Семінар-практикум з проведення «Тижня безпеки дитини» та протипожежного тренування для керівників закладів дошкільної освіти Слобідського району м. Харкова»
18 Травня13:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Навчати учнів безпечній поведінці
18 Травня13:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Обласна студентська олімпіада з БЖД
18 Травня12:53 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. День цивільного захисту у Запорізькій гімназії № 5
17 Травня10:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Участь методистів центру в обласній методичній сесії з питань оновлення змісту нової української школи
17 Травня09:57 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Підведені підсумки обласного конкурсу дитячо-юнацької творчості "Безпека у житті – життя у безпеці"
17 Травня09:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведення спеціальних об’єктових навчань з питань цивільного захисту на суб’єкті господарювання – запорука безпеки працівників на підприємстві
16 Травня14:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD в Україні"
16 Травня14:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Навчання з пожежної безпеки працівників Азово-Чорноморського регіонального управління та Херсонського прикордонного загону
Останні новини