ГоловнаОстанні новини19 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Сучасний заклад освіти – територія безпеки

Опубліковано: 19.04.2018, 15:39

Саме під таким гаслом на базі загальноосвітньої школи № 6 м. Суми проведено 17 квітня 2018 року показовий День цивільного захисту.

Учасниками заходу стали керівники закладів освіти, посадові особи з питань цивільного захисту, відповідальні за протипожежну безпеку в закладі.

Його організаторами виступили адміністрація загальноосвітньої школи № 6 м. Суми , Управління освіти і науки Сумської міської ради разом з Інформаційно-методичним центром , Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області.

Для проведення показового Дня цивільного захисту були залучені працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, відділу вибухотехнічного забезпечення та кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Сумській області, Сумської міської рятувально-водолазної служби, Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Сумської області.

Початком роботи пленарного засідання став виступ агітбригади учнів школи, під час якого за допомогою пісень та танців презентували роботу навчального закладу з патріотичного та інших напрямків виховання підростаючого покоління. А учасники Дружини юних пожежних «Golden fire» у ігровій формі донесли глядачам правила пожежної безпеки.

Як зробити заклад освіти не лише сучасним, а й безпечним? Як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних приладів? Яким чином організувати безпечний літній відпочинок? Це далеко не повний перелік питань, який обговорювався учасниками пленарного засідання. Начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М. наголосила на необхідності перегляду підходів у організації цивільного захисту в школі, формуванні здоров’язбережувальної компетентності учнів, у тому числі шляхом відпрацювання правильного алгоритму дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області ознайомили присутніх з результатами перевірки стану техногенної і пожежної безпеки в закладах освіти, наголосили на основних причинах виникнення пожеж. Аналітичною та змістовною була інформація, надана працівниками управління патрульної поліції, що стосувалася участі дітей у дорожньо-транспортних пригодах. Організаційно-методичний супровід усього заходу здійснено Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки.

Після пленарного засідання, учасники заходу прийняли участь у роботі тематичних методичних майданчиках, які були організовані та проведені працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області. Перший майданчик для керівників закладів освіти, другий – для посадових осіб з питань цивільного захисту і третій - для відповідальних за протипожежну безпеку в навчальному закладі.

Освітяни мали можливість детально ознайомитися із сучасною нормативно-правовою базою з означеного питання, проаналізувати «Методичні рекомендації щодо організації цивільного захисту в закладах освіти», розроблені працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області, з’ясувати проблемні питання.

Під час проведення Дня цивільного захисту була відпрацьована Інструкція дій персоналу щодо забезпеченні безпечної та швидкої евакуації учнів та працівників закладу загальної середньої освіти. Евакуація учнів та працівників закладу освіти пройшла організовано, без порушень Інструкції.

Потім, на стадіоні представники екстрених служб влаштували для присутніх показові виступи. Вибухотехніки поліції ознайомили присутніх з правилами поведінки при знаходженні підозрілих вибухонебезпечних  предметів, а кінологи продемонстрували навички з виявлення замаскованої вибухівки.

Рятувальники показали можливості обладнання та техніки, які знаходяться у них на озброєнні.

Після цього співробітники, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області ознайомили присутніх з правилами застосування первинних засобів пожежогасіння.

Усі учасники показового Дня цивільного захисту отримали необхідну інформацію для організації аналогічних заходів у закладах освіти, визначили напрями подальшої роботи в створенні безпечного освітнього середовища.

kkk.jpglll.jpghhhh.jpgffff.jpgdddd.jpggggg.jpg 
   
Останні новини
19 Жовтня16:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність
19 Жовтня16:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Піклування про дітей - пріоритетний напрямок суспільства
18 Жовтня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведено засідання атестаційної комісії
17 Жовтня16:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Функціональне навчання керівників закладів загальної середньої освіти
17 Жовтня11:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Інноваційні підходи в реалізації головних завдань цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти
17 Жовтня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-практичний семінар «Безпека особистості: психологічний аспект»
12 Жовтня15:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. На шляху інновацій та удосконалення навчального процесу
12 Жовтня10:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
11 Жовтня15:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Дії у разі виникнення пожежі
11 Жовтня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Необхідно все нам вміти, знати, щоб себе урятувати»
10 Жовтня16:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
9 Жовтня09:46 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Участь у Покровському ярмарку.
9 Жовтня09:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. День працівників освіти
9 Жовтня09:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Спеціальне об’єктове навчання ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал»
9 Жовтня09:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.На Рівненщині проведено тренування у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС
Останні новини