ГоловнаОстанні новини19 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Сучасний заклад освіти – територія безпеки

Опубліковано: 19.04.2018, 15:39

Саме під таким гаслом на базі загальноосвітньої школи № 6 м. Суми проведено 17 квітня 2018 року показовий День цивільного захисту.

Учасниками заходу стали керівники закладів освіти, посадові особи з питань цивільного захисту, відповідальні за протипожежну безпеку в закладі.

Його організаторами виступили адміністрація загальноосвітньої школи № 6 м. Суми , Управління освіти і науки Сумської міської ради разом з Інформаційно-методичним центром , Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області.

Для проведення показового Дня цивільного захисту були залучені працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, відділу вибухотехнічного забезпечення та кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Сумській області, Сумської міської рятувально-водолазної служби, Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Сумської області.

Початком роботи пленарного засідання став виступ агітбригади учнів школи, під час якого за допомогою пісень та танців презентували роботу навчального закладу з патріотичного та інших напрямків виховання підростаючого покоління. А учасники Дружини юних пожежних «Golden fire» у ігровій формі донесли глядачам правила пожежної безпеки.

Як зробити заклад освіти не лише сучасним, а й безпечним? Як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних приладів? Яким чином організувати безпечний літній відпочинок? Це далеко не повний перелік питань, який обговорювався учасниками пленарного засідання. Начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М. наголосила на необхідності перегляду підходів у організації цивільного захисту в школі, формуванні здоров’язбережувальної компетентності учнів, у тому числі шляхом відпрацювання правильного алгоритму дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області ознайомили присутніх з результатами перевірки стану техногенної і пожежної безпеки в закладах освіти, наголосили на основних причинах виникнення пожеж. Аналітичною та змістовною була інформація, надана працівниками управління патрульної поліції, що стосувалася участі дітей у дорожньо-транспортних пригодах. Організаційно-методичний супровід усього заходу здійснено Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки.

Після пленарного засідання, учасники заходу прийняли участь у роботі тематичних методичних майданчиках, які були організовані та проведені працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області. Перший майданчик для керівників закладів освіти, другий – для посадових осіб з питань цивільного захисту і третій - для відповідальних за протипожежну безпеку в навчальному закладі.

Освітяни мали можливість детально ознайомитися із сучасною нормативно-правовою базою з означеного питання, проаналізувати «Методичні рекомендації щодо організації цивільного захисту в закладах освіти», розроблені працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області, з’ясувати проблемні питання.

Під час проведення Дня цивільного захисту була відпрацьована Інструкція дій персоналу щодо забезпеченні безпечної та швидкої евакуації учнів та працівників закладу загальної середньої освіти. Евакуація учнів та працівників закладу освіти пройшла організовано, без порушень Інструкції.

Потім, на стадіоні представники екстрених служб влаштували для присутніх показові виступи. Вибухотехніки поліції ознайомили присутніх з правилами поведінки при знаходженні підозрілих вибухонебезпечних  предметів, а кінологи продемонстрували навички з виявлення замаскованої вибухівки.

Рятувальники показали можливості обладнання та техніки, які знаходяться у них на озброєнні.

Після цього співробітники, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області ознайомили присутніх з правилами застосування первинних засобів пожежогасіння.

Усі учасники показового Дня цивільного захисту отримали необхідну інформацію для організації аналогічних заходів у закладах освіти, визначили напрями подальшої роботи в створенні безпечного освітнього середовища.

kkk.jpglll.jpghhhh.jpgffff.jpgdddd.jpggggg.jpg 
   
Останні новини
17 Січня16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі
17 Січня14:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії
15 Січня15:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру визначила головні пріоритети у роботі на 2019 рік
15 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вчимося безпечно рибалити
14 Січня11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Тематичний семінар з відповідальними за функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту створеними у селах
11 Січня14:37 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підбито підсумки роботи
11 Січня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Якісний початок нового року
11 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Безпека життєдіяльності понад усе
27 Грудня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підбиваємо підсумки року, що минає
21 Грудня16:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчаємо дітей основам безпеки життєдіяльності
18 Грудня13:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
18 Грудня13:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Грудня15:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Семінар «Викладання основ здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти»
17 Грудня10:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Небезпечна піротехніка
14 Грудня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. В рамках Всеукраїнського тижня права, було проведено круглий стіл з фахівцями головного управління Пенсійного фонду України
Останні новини