ГоловнаОстанні новини23 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Освітянам – додаткові знання і навички з питань цивільного захисту

Опубліковано: 23.04.2018, 14:33

19 квітня 2018 року на базі Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи № 20 – базової з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, відбувся семінар-практикум за темою «Заходи захисту учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Ініціатором та організатором семінару вже другий рік поспіль виступив Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Луганської області. Участь у заході взяли представники методичних кабінетів (центрів), які відповідають за викладання предмету «Захист Вітчизни», викладачі професійно-технічних навчальних закладів та вчителі базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності загальноосвітніх шкіл з мм. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Щастя, Привілля, а також зі Сватівського, Білокуракинського, Біловодського, Міловського, Новоайдарського, Новопсковського, Кремінського, Троїцького, Старобільського районів Луганщини.

Учасників семінару привітав заступник начальника Центру з навчальної та виробничої роботи Федір Олешко. У своєму вступному слові він акцентував увагу на невтішних статистичних даних щодо стану справ з надзвичайними ситуаціями і подіями в країні та області. Було відзначено, що найбільшу тривогу викликають трагічні наслідки пожеж, а також небезпеки, пов’язані з наближеністю до зони бойових дій та ймовірними терористичними загрозами.

Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Олександр Ходирєв у виступі «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення пожежі в місцях з масовим перебуванням людей» дав доступні практичні поради щодо грамотної поведінки у випадку загорання, задимлення, під час евакуації.

Актуальною проблемою для мешканців Луганської області залишається загроза потрапляння під обстріли. Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Віталій Вєтров у своєму виступі дав освітянам корисні рекомендації щодо підготовки школярів та студентів до дій у разі раптового обстрілу та терористичних актах.

Оскільки запобігти надзвичайним ситуаціям та їх наслідкам не завжди можливо, особливе значення мають уміння та навички з надання допомоги постраждалим. Тренер з першої допомоги Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Петро Костиря провів з освітянами майстер-класи щодо дій у найбільш розповсюджених випадках травмування людей: з першої допомоги при опіках та пораненнях, при отруєнні продуктами горіння. Разом з учасниками заходу відпрацьовано найпростіші способи транспортування постраждалих.

Напередодні чергової річниці Чорнобильської катастрофи та в світлі нових потенційних загроз радіаційної небезпеки корисним та цікавим для освітян був виступ майстра виробничого навчання Сєвєродонецьких курсів Центру Дмитра Зінченка «Радіація та людина».

Злободенність обговорюваних під час заходу тем викликала у учасників чимало додаткових запитань. Тому, підбиваючи підсумки семінару-практикуму, заступник начальника Центру Федір Олешко запропонував продовжити спілкування через «гостьову книгу» Інтернет-сайту Центру та нагадав, що таким чином можна не лише отримати відповіді на питання, але й знайти необхідні нормативно-правові документи та методичні матеріали, пам’ятки щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях, аудіозаписи власних радіопрограм Центру за тематикою цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
20180419_100424.jpg20180419_104427.jpg

20180419_101303.jpg20180419_110417.jpg20180419_113730.jpg

Алевтина Нетребенко,
завідувач обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області


   
Останні новини
19 Жовтня16:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність
19 Жовтня16:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Піклування про дітей - пріоритетний напрямок суспільства
18 Жовтня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведено засідання атестаційної комісії
17 Жовтня16:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Функціональне навчання керівників закладів загальної середньої освіти
17 Жовтня11:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Інноваційні підходи в реалізації головних завдань цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти
17 Жовтня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-практичний семінар «Безпека особистості: психологічний аспект»
12 Жовтня15:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. На шляху інновацій та удосконалення навчального процесу
12 Жовтня10:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
11 Жовтня15:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Дії у разі виникнення пожежі
11 Жовтня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Необхідно все нам вміти, знати, щоб себе урятувати»
10 Жовтня16:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
9 Жовтня09:46 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Участь у Покровському ярмарку.
9 Жовтня09:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. День працівників освіти
9 Жовтня09:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Спеціальне об’єктове навчання ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал»
9 Жовтня09:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.На Рівненщині проведено тренування у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС
Останні новини