ГоловнаОстанні новини23 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Освітянам – додаткові знання і навички з питань цивільного захисту

Опубліковано: 23.04.2018, 14:33

19 квітня 2018 року на базі Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи № 20 – базової з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, відбувся семінар-практикум за темою «Заходи захисту учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Ініціатором та організатором семінару вже другий рік поспіль виступив Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Луганської області. Участь у заході взяли представники методичних кабінетів (центрів), які відповідають за викладання предмету «Захист Вітчизни», викладачі професійно-технічних навчальних закладів та вчителі базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності загальноосвітніх шкіл з мм. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Щастя, Привілля, а також зі Сватівського, Білокуракинського, Біловодського, Міловського, Новоайдарського, Новопсковського, Кремінського, Троїцького, Старобільського районів Луганщини.

Учасників семінару привітав заступник начальника Центру з навчальної та виробничої роботи Федір Олешко. У своєму вступному слові він акцентував увагу на невтішних статистичних даних щодо стану справ з надзвичайними ситуаціями і подіями в країні та області. Було відзначено, що найбільшу тривогу викликають трагічні наслідки пожеж, а також небезпеки, пов’язані з наближеністю до зони бойових дій та ймовірними терористичними загрозами.

Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Олександр Ходирєв у виступі «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення пожежі в місцях з масовим перебуванням людей» дав доступні практичні поради щодо грамотної поведінки у випадку загорання, задимлення, під час евакуації.

Актуальною проблемою для мешканців Луганської області залишається загроза потрапляння під обстріли. Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Віталій Вєтров у своєму виступі дав освітянам корисні рекомендації щодо підготовки школярів та студентів до дій у разі раптового обстрілу та терористичних актах.

Оскільки запобігти надзвичайним ситуаціям та їх наслідкам не завжди можливо, особливе значення мають уміння та навички з надання допомоги постраждалим. Тренер з першої допомоги Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Петро Костиря провів з освітянами майстер-класи щодо дій у найбільш розповсюджених випадках травмування людей: з першої допомоги при опіках та пораненнях, при отруєнні продуктами горіння. Разом з учасниками заходу відпрацьовано найпростіші способи транспортування постраждалих.

Напередодні чергової річниці Чорнобильської катастрофи та в світлі нових потенційних загроз радіаційної небезпеки корисним та цікавим для освітян був виступ майстра виробничого навчання Сєвєродонецьких курсів Центру Дмитра Зінченка «Радіація та людина».

Злободенність обговорюваних під час заходу тем викликала у учасників чимало додаткових запитань. Тому, підбиваючи підсумки семінару-практикуму, заступник начальника Центру Федір Олешко запропонував продовжити спілкування через «гостьову книгу» Інтернет-сайту Центру та нагадав, що таким чином можна не лише отримати відповіді на питання, але й знайти необхідні нормативно-правові документи та методичні матеріали, пам’ятки щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях, аудіозаписи власних радіопрограм Центру за тематикою цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
20180419_100424.jpg20180419_104427.jpg

20180419_101303.jpg20180419_110417.jpg20180419_113730.jpg

Алевтина Нетребенко,
завідувач обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області


   
Останні новини
22 Травня15:18 НМЦ ЦЗ та БЖД РІвненської області. Подяка з нагоди Дня науки
22 Травня15:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Завершився Тиждень безпеки дитини
21 Травня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Чергове засідання педагогічної ради Центру
21 Травня12:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Показовий Тиждень безпеки дитини
21 Травня11:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Проведено тренування тренування ланки органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кам’янко Дніпровського району
21 Травня11:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області.Семінар-практикум з проведення «Тижня безпеки дитини», об’єктового та протипожежного тренування
21 Травня11:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області.«Семінар-практикум з проведення «Тижня безпеки дитини» та протипожежного тренування для керівників закладів дошкільної освіти Слобідського району м. Харкова»
18 Травня13:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Навчати учнів безпечній поведінці
18 Травня13:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Обласна студентська олімпіада з БЖД
18 Травня12:53 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. День цивільного захисту у Запорізькій гімназії № 5
17 Травня10:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Участь методистів центру в обласній методичній сесії з питань оновлення змісту нової української школи
17 Травня09:57 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Підведені підсумки обласного конкурсу дитячо-юнацької творчості "Безпека у житті – життя у безпеці"
17 Травня09:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведення спеціальних об’єктових навчань з питань цивільного захисту на суб’єкті господарювання – запорука безпеки працівників на підприємстві
16 Травня14:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD в Україні"
16 Травня14:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Навчання з пожежної безпеки працівників Азово-Чорноморського регіонального управління та Херсонського прикордонного загону
Останні новини