ГоловнаОстанні новини23 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Освітянам – додаткові знання і навички з питань цивільного захисту

Опубліковано: 23.04.2018, 14:33

19 квітня 2018 року на базі Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи № 20 – базової з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, відбувся семінар-практикум за темою «Заходи захисту учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Ініціатором та організатором семінару вже другий рік поспіль виступив Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Луганської області. Участь у заході взяли представники методичних кабінетів (центрів), які відповідають за викладання предмету «Захист Вітчизни», викладачі професійно-технічних навчальних закладів та вчителі базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності загальноосвітніх шкіл з мм. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Щастя, Привілля, а також зі Сватівського, Білокуракинського, Біловодського, Міловського, Новоайдарського, Новопсковського, Кремінського, Троїцького, Старобільського районів Луганщини.

Учасників семінару привітав заступник начальника Центру з навчальної та виробничої роботи Федір Олешко. У своєму вступному слові він акцентував увагу на невтішних статистичних даних щодо стану справ з надзвичайними ситуаціями і подіями в країні та області. Було відзначено, що найбільшу тривогу викликають трагічні наслідки пожеж, а також небезпеки, пов’язані з наближеністю до зони бойових дій та ймовірними терористичними загрозами.

Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Олександр Ходирєв у виступі «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення пожежі в місцях з масовим перебуванням людей» дав доступні практичні поради щодо грамотної поведінки у випадку загорання, задимлення, під час евакуації.

Актуальною проблемою для мешканців Луганської області залишається загроза потрапляння під обстріли. Викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Центру Віталій Вєтров у своєму виступі дав освітянам корисні рекомендації щодо підготовки школярів та студентів до дій у разі раптового обстрілу та терористичних актах.

Оскільки запобігти надзвичайним ситуаціям та їх наслідкам не завжди можливо, особливе значення мають уміння та навички з надання допомоги постраждалим. Тренер з першої допомоги Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Петро Костиря провів з освітянами майстер-класи щодо дій у найбільш розповсюджених випадках травмування людей: з першої допомоги при опіках та пораненнях, при отруєнні продуктами горіння. Разом з учасниками заходу відпрацьовано найпростіші способи транспортування постраждалих.

Напередодні чергової річниці Чорнобильської катастрофи та в світлі нових потенційних загроз радіаційної небезпеки корисним та цікавим для освітян був виступ майстра виробничого навчання Сєвєродонецьких курсів Центру Дмитра Зінченка «Радіація та людина».

Злободенність обговорюваних під час заходу тем викликала у учасників чимало додаткових запитань. Тому, підбиваючи підсумки семінару-практикуму, заступник начальника Центру Федір Олешко запропонував продовжити спілкування через «гостьову книгу» Інтернет-сайту Центру та нагадав, що таким чином можна не лише отримати відповіді на питання, але й знайти необхідні нормативно-правові документи та методичні матеріали, пам’ятки щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях, аудіозаписи власних радіопрограм Центру за тематикою цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
20180419_100424.jpg20180419_104427.jpg

20180419_101303.jpg20180419_110417.jpg20180419_113730.jpg

Алевтина Нетребенко,
завідувач обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області


   
Останні новини
17 Січня16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі
17 Січня14:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії
15 Січня15:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру визначила головні пріоритети у роботі на 2019 рік
15 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вчимося безпечно рибалити
14 Січня11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Тематичний семінар з відповідальними за функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту створеними у селах
11 Січня14:37 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підбито підсумки роботи
11 Січня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Якісний початок нового року
11 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Безпека життєдіяльності понад усе
27 Грудня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підбиваємо підсумки року, що минає
21 Грудня16:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчаємо дітей основам безпеки життєдіяльності
18 Грудня13:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
18 Грудня13:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Грудня15:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Семінар «Викладання основ здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти»
17 Грудня10:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Небезпечна піротехніка
14 Грудня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. В рамках Всеукраїнського тижня права, було проведено круглий стіл з фахівцями головного управління Пенсійного фонду України
Останні новини