ГоловнаОстанні новини24 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Пройшли додаткові заняття з керівниками збірних пунктів евакуації

Опубліковано: 24.04.2018, 15:20

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 3 жовтня 2017 р. № 39053/0/1-17, представниками ГУ ДСНС Запорізької області було вивчено стан підготовки та проведення тренувань органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій з практичним відпрацюванням заходів стосовно оповіщення, евакуації населення та забезпечення публічної (громадської) безпеки і порядку.

У ході перевірки були виявлені окремі недоліки. Саме цей факт спонукав працівників Енергодарських курсів ІІІ категорії Центру ретельно розглянути дані недоліки на службовій нараді. Висновком наради стала - необхідність проведення додаткових занять з функціонального навчання з посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють евакуаційні органи.

Відповідно до вимог Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою КМУ від 30 жовтня 2013 р № 841, зона з якої здійснюється евакуація у випадку аварії на Запорізькій АЕС, встановлена у радіусі 50 кілометрів, тобто, це зона де питаннями навчання фахівців з питань цивільного захисту займаються Енергодарські курси.

Враховуючи вищезазначене, працівниками курсів з 16 по 20 квітня 2018 року були проведенні додаткові заняття з посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють евакуаційні органи, виконують обов’язки секретарів евакуаційних комісій Михайлівського, Велико-Білозірського та Кам’янко-Дніпровського районів за темою «Організація та проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникненні надзвичайної ситуації».

В ході занять працівники курсів активно використовували методичні матеріали та мультимедійну презентацію з питань евакуації.

Також, під час занять, майстри виробничого навчання Ситник А.І, Соляник В.Я. та завідувач курсів Кривопуск О.В. звернули увагу присутніх на наступні питання:

- необхідність коригування Планів евакуації населення, які розроблялися в 2010-2015 роках, створення нових планів евакуації для об’єднаних територіальних громад.

- доопрацювання порядку організації оповіщення відповідних органів управління, суб’єктів господарювання та населення про початок евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій;

- необхідність перегляду планів транспортного забезпечення потреб евакуації.

Слухачам були надані зразки документів, які повинні бути відпрацьовані на збірних пунктах евакуації, роз’яснено порядок дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних, в першу чергу, з радіаційним забрудненням місцевості, катастрофічним затопленням. Також, присутнім був доведений наказ МВС України від 10.07.2017 № 579 «Про затвердження Методики планування заходів з евакуації». Начальнику відділу з надзвичайних ситуацій Кам’янко-Дніпровської райадміністрації Щербань К. В. була надана практична допомога в питаннях планування евакозаходів.

Слухачі приймали активну участь в обговоренні всіх питань, які розглядалися на заняттях.
2 (1).jpg3.jpg4.jpg6.JPG

Педагогічні працівники
Енергодарських курсів ІІІ категорії


   
Останні новини
22 Жовтня16:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. На Одещині «Тижні знань безпеки життєдіяльності» у самому розпалі
22 Жовтня15:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. «Спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту формування цивільного захисту в ТОВ «Херсонхолод»
22 Жовтня09:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Центр провів обласний семінар-практикум з педагогами дошкільної освіти
22 Жовтня08:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. У взаємодії із закладами культури дбаємо про безпеку підростаючого покоління
19 Жовтня16:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність
19 Жовтня16:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Піклування про дітей - пріоритетний напрямок суспільства
18 Жовтня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведено засідання атестаційної комісії
17 Жовтня16:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Функціональне навчання керівників закладів загальної середньої освіти
17 Жовтня11:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Інноваційні підходи в реалізації головних завдань цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти
17 Жовтня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Науково-практичний семінар «Безпека особистості: психологічний аспект»
12 Жовтня15:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. На шляху інновацій та удосконалення навчального процесу
12 Жовтня10:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
11 Жовтня15:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Дії у разі виникнення пожежі
11 Жовтня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Необхідно все нам вміти, знати, щоб себе урятувати»
10 Жовтня16:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Робота з об’єднаними територіальними громадами Чернівецької області
Останні новини