ГоловнаОстанні новини24 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Пройшли додаткові заняття з керівниками збірних пунктів евакуації

Опубліковано: 24.04.2018, 15:20

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 3 жовтня 2017 р. № 39053/0/1-17, представниками ГУ ДСНС Запорізької області було вивчено стан підготовки та проведення тренувань органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій з практичним відпрацюванням заходів стосовно оповіщення, евакуації населення та забезпечення публічної (громадської) безпеки і порядку.

У ході перевірки були виявлені окремі недоліки. Саме цей факт спонукав працівників Енергодарських курсів ІІІ категорії Центру ретельно розглянути дані недоліки на службовій нараді. Висновком наради стала - необхідність проведення додаткових занять з функціонального навчання з посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють евакуаційні органи.

Відповідно до вимог Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою КМУ від 30 жовтня 2013 р № 841, зона з якої здійснюється евакуація у випадку аварії на Запорізькій АЕС, встановлена у радіусі 50 кілометрів, тобто, це зона де питаннями навчання фахівців з питань цивільного захисту займаються Енергодарські курси.

Враховуючи вищезазначене, працівниками курсів з 16 по 20 квітня 2018 року були проведенні додаткові заняття з посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють евакуаційні органи, виконують обов’язки секретарів евакуаційних комісій Михайлівського, Велико-Білозірського та Кам’янко-Дніпровського районів за темою «Організація та проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникненні надзвичайної ситуації».

В ході занять працівники курсів активно використовували методичні матеріали та мультимедійну презентацію з питань евакуації.

Також, під час занять, майстри виробничого навчання Ситник А.І, Соляник В.Я. та завідувач курсів Кривопуск О.В. звернули увагу присутніх на наступні питання:

- необхідність коригування Планів евакуації населення, які розроблялися в 2010-2015 роках, створення нових планів евакуації для об’єднаних територіальних громад.

- доопрацювання порядку організації оповіщення відповідних органів управління, суб’єктів господарювання та населення про початок евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій;

- необхідність перегляду планів транспортного забезпечення потреб евакуації.

Слухачам були надані зразки документів, які повинні бути відпрацьовані на збірних пунктах евакуації, роз’яснено порядок дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних, в першу чергу, з радіаційним забрудненням місцевості, катастрофічним затопленням. Також, присутнім був доведений наказ МВС України від 10.07.2017 № 579 «Про затвердження Методики планування заходів з евакуації». Начальнику відділу з надзвичайних ситуацій Кам’янко-Дніпровської райадміністрації Щербань К. В. була надана практична допомога в питаннях планування евакозаходів.

Слухачі приймали активну участь в обговоренні всіх питань, які розглядалися на заняттях.
2 (1).jpg3.jpg4.jpg6.JPG

Педагогічні працівники
Енергодарських курсів ІІІ категорії


   
Останні новини
22 Травня15:18 НМЦ ЦЗ та БЖД РІвненської області. Подяка з нагоди Дня науки
22 Травня15:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Завершився Тиждень безпеки дитини
21 Травня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Чергове засідання педагогічної ради Центру
21 Травня12:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Показовий Тиждень безпеки дитини
21 Травня11:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Проведено тренування тренування ланки органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кам’янко Дніпровського району
21 Травня11:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області.Семінар-практикум з проведення «Тижня безпеки дитини», об’єктового та протипожежного тренування
21 Травня11:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області.«Семінар-практикум з проведення «Тижня безпеки дитини» та протипожежного тренування для керівників закладів дошкільної освіти Слобідського району м. Харкова»
18 Травня13:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Навчати учнів безпечній поведінці
18 Травня13:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Обласна студентська олімпіада з БЖД
18 Травня12:53 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. День цивільного захисту у Запорізькій гімназії № 5
17 Травня10:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Участь методистів центру в обласній методичній сесії з питань оновлення змісту нової української школи
17 Травня09:57 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Підведені підсумки обласного конкурсу дитячо-юнацької творчості "Безпека у житті – життя у безпеці"
17 Травня09:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Проведення спеціальних об’єктових навчань з питань цивільного захисту на суб’єкті господарювання – запорука безпеки працівників на підприємстві
16 Травня14:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD в Україні"
16 Травня14:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Навчання з пожежної безпеки працівників Азово-Чорноморського регіонального управління та Херсонського прикордонного загону
Останні новини