ГоловнаОстанні новини24 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Пройшли додаткові заняття з керівниками збірних пунктів евакуації

Опубліковано: 24.04.2018, 15:20

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 3 жовтня 2017 р. № 39053/0/1-17, представниками ГУ ДСНС Запорізької області було вивчено стан підготовки та проведення тренувань органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій з практичним відпрацюванням заходів стосовно оповіщення, евакуації населення та забезпечення публічної (громадської) безпеки і порядку.

У ході перевірки були виявлені окремі недоліки. Саме цей факт спонукав працівників Енергодарських курсів ІІІ категорії Центру ретельно розглянути дані недоліки на службовій нараді. Висновком наради стала - необхідність проведення додаткових занять з функціонального навчання з посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють евакуаційні органи.

Відповідно до вимог Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою КМУ від 30 жовтня 2013 р № 841, зона з якої здійснюється евакуація у випадку аварії на Запорізькій АЕС, встановлена у радіусі 50 кілометрів, тобто, це зона де питаннями навчання фахівців з питань цивільного захисту займаються Енергодарські курси.

Враховуючи вищезазначене, працівниками курсів з 16 по 20 квітня 2018 року були проведенні додаткові заняття з посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які очолюють евакуаційні органи, виконують обов’язки секретарів евакуаційних комісій Михайлівського, Велико-Білозірського та Кам’янко-Дніпровського районів за темою «Організація та проведення евакуаційних заходів у разі загрози або виникненні надзвичайної ситуації».

В ході занять працівники курсів активно використовували методичні матеріали та мультимедійну презентацію з питань евакуації.

Також, під час занять, майстри виробничого навчання Ситник А.І, Соляник В.Я. та завідувач курсів Кривопуск О.В. звернули увагу присутніх на наступні питання:

- необхідність коригування Планів евакуації населення, які розроблялися в 2010-2015 роках, створення нових планів евакуації для об’єднаних територіальних громад.

- доопрацювання порядку організації оповіщення відповідних органів управління, суб’єктів господарювання та населення про початок евакуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій;

- необхідність перегляду планів транспортного забезпечення потреб евакуації.

Слухачам були надані зразки документів, які повинні бути відпрацьовані на збірних пунктах евакуації, роз’яснено порядок дій у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних, в першу чергу, з радіаційним забрудненням місцевості, катастрофічним затопленням. Також, присутнім був доведений наказ МВС України від 10.07.2017 № 579 «Про затвердження Методики планування заходів з евакуації». Начальнику відділу з надзвичайних ситуацій Кам’янко-Дніпровської райадміністрації Щербань К. В. була надана практична допомога в питаннях планування евакозаходів.

Слухачі приймали активну участь в обговоренні всіх питань, які розглядалися на заняттях.
2 (1).jpg3.jpg4.jpg6.JPG

Педагогічні працівники
Енергодарських курсів ІІІ категорії


   
Останні новини
17 Січня16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі
17 Січня14:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії
15 Січня15:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру визначила головні пріоритети у роботі на 2019 рік
15 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вчимося безпечно рибалити
14 Січня11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Тематичний семінар з відповідальними за функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту створеними у селах
11 Січня14:37 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підбито підсумки роботи
11 Січня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Якісний початок нового року
11 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Безпека життєдіяльності понад усе
27 Грудня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підбиваємо підсумки року, що минає
21 Грудня16:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчаємо дітей основам безпеки життєдіяльності
18 Грудня13:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
18 Грудня13:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Грудня15:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Семінар «Викладання основ здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти»
17 Грудня10:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Небезпечна піротехніка
14 Грудня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. В рамках Всеукраїнського тижня права, було проведено круглий стіл з фахівцями головного управління Пенсійного фонду України
Останні новини