ГоловнаОстанні новини8 Червня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Львівської області. Безпечна поведінка дітей в пришкільних таборах Львівщини

Опубліковано: 08.06.2018, 14:06

Канікули - це чудові, яскраві, насичені подіями та незабутні дні, які так полюбляють школярі. Але ці веселі і безтурботні дні можуть бути зіпсовані з вини самих дітей. У чому ж річ, запитаєте Ви, а відповідь дуже проста і зрозуміла. Якщо під час навчального року діти жили у певному режимі, то влітку, діти більше часу проводять без нагляду і контролю дорослих, що призводить до пустощів, походів до заборонених місць недозволених забав, тощо.

На сьогоднішній день не всі родини мають можливість забезпечити дитині належний відпочинок за межами міста Львова, тому все більшу активність набуває організація літнього відпочинку дітей у пришкільних таборах. У цьому році в нашому місті організовано роботу 41 пришкільного табору, де діти матимуть можливість оздоровитися. Є пришкільні табори, які працюють для учнів однієї школи, і є так звані табори, які мають змогу відвідувати учні різних шкіл. Кожен табір обрав собі напрямок індивідуальної роботи з дітьми. Є школи, які організували мовні табори, де діти поряд із відпочинком матимуть можливість вдосконалити знання із іноземних мов, а є табори, які спрямували свою роботу на здоровий та безпечний розвиток учнівської молоді.

До роботи в таких пришкільних таборах долучаються педагогічні працівники НМЦ ЦЗ та БЖД Львівської області, пропагуючи здоровий спосіб життя та безпеку поведінки у надзвичайних ситуаціях техногенного та природного  походження. Доброю традицією, вже у котрий рік поспіль, є розгортання мобільного-консультаційного пункту при проведенні просвітницької роботи в пришкільних таборах.

Не став винятком і цей рік, в період з 04 червня по 08 червня 2018 року були проведені інструктажі з безпеки життєдіяльності для дітей, які відпочивають у дитячих пришкільних таборах. Під час таких заходів, ми навчили дітей правил поведінки під час грози та при зустрічі із дикими тваринами, зміями, кліщами, застерігали школярів від споживання у їжу невідомих грибів та ягід.

Відпрацьовуючи разом з школярами правила безпечної поведінки на дорозі, вдома та під час відпочинку ми застосовували ігри у формі "мозкового штурму", проводили естафети, вікторини, тренінги, які пройшли дуже успішно. Питання, які задавалися дітлахам, не були складними, але щоб  відповісти на них необхідно було пригадати попередньо набуті знання  з предметів "Основ здоров'я" чи "Безпеки життєдіяльності". Також   діти мали можливість ознайомитись з захисною дитячою камерою за допомогою, якої можна транспортувати дитину при НС. Використовуючи цей засіб захисту, були проведені естафети "Транспортування дитини з задимленого приміщення", а також діти  показали свої уміння з медичної справи: накладали іммобілізуючи  пов'язки, розповідали про те, як можна використати  підручні матеріали, якщо немає медичних засобів.

Такі інтерактивні форми роботи допомогли нам провести виховні заходи більш цікавими та корисними, адже ігровий тренінг спрямований на пошук виходу з кризової ситуації у дітей, сприяє розвитку їх пошукової активності. Не випадково китайська мудрість вчить: Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам’ятаю, дай мені діяти самому – і я навчуся.

Мета заходів була досягнута, учні зміцнили свої знання про надзвичайні ситуації, про причини їх виникнення, адже такі зустрічі сприяють вихованню у школярів осмисленої позиції щодо безпеки життєдіяльності.
DSC_9051.JPGIMG_4428.jpgIMG_4469.jpgIMG_6147.JPGIMG_6158.JPG

Ільчишин О.Ф., Солоп М.К., методисти обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Львівської області.


   


   
Останні новини
22 Січня16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі
22 Січня15:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії
21 Січня15:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Початок нового навчального року у сфері цивільного захисту
21 Січня14:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Удосконалення методичної роботи у 2019 навчальному році
15 Січня15:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру визначила головні пріоритети у роботі на 2019 рік
15 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вчимося безпечно рибалити
14 Січня11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Тематичний семінар з відповідальними за функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту створеними у селах
11 Січня14:37 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підбито підсумки роботи
11 Січня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Якісний початок нового року
11 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Безпека життєдіяльності понад усе
27 Грудня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підбиваємо підсумки року, що минає
21 Грудня16:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчаємо дітей основам безпеки життєдіяльності
18 Грудня13:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
18 Грудня13:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Грудня15:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Семінар «Викладання основ здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти»
Останні новини