ГоловнаОстанні новини12 Червня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Підвищуємо професійну майстерність

Опубліковано: 12.06.2018, 15:18

В навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області був проведений перший в цьому році День професійної майстерності. Оскільки місце розміщення установи було змінено, це перший захід щодо підвищення професійної майстерності, що проводився в новому приміщенні Центру.

Організовували захід працівники обласного методичного кабінету спільно з членами методичної комісії Центру.

Підготовка здійснювалась протягом місяця. До підготовки заходу були залучені всі педагогічні працівники.

Традиційно, для участі у даному заході з’їхались майстри виробничого навчання, викладачі та інші педагогічні працівники всіх структурних підрозділів Центру: з Олександрії, Світловодська, Кропивницького.

Основними, нагальними завданнями даного Дня педагогічної майстерності стали: вироблення єдиних вимог до виконання затверджених переліків робіт майстрами виробничого навчання структурних підрозділів Центру під час методичного супроводу підприємств, установ, організацій Кіровоградської області які проводять, спеціальні об’єктові навчання й тренування; аналіз вдач та помилок за результатами проведеного методичного супроводу командно-штабних навчань в Олександрівському та Кіровоградському районах області, вироблення стратегії подальшої підготовки органів влади та сил цивільного захисту районів до проведення даних практичних заходів; розгляд різноманіття педагогічних технологій у розрізі розв’язання поставленої перед колективом науково-методичної проблеми.

Для удосконалення знань педагогічних працівників Центру щодо правильності проведення методичного супроводу суб’єктів господарювання, завідувач обласного методичного кабінету Центру Купріянов А.С. здійснив проведення інструктивно-методичного заняття щодо послідовності та методики виконання затверджених переліків робіт педагогічними працівниками центру на суб’єкті господарювання та показової організаційно-ділової гри «Можливі варіанти розгортання заходів з підготовки спеціальних об’єктових навчань та методи подолання перешкод у спілкуванні з керівництвом підприємства».

Завідувач обласних та м. Кропивницький курсів удосконалення керівних кадрів Шевченко Л.В. провів «круглий стіл» під час якого проаналізував хід підготовки та проведення двох командно-штабних навчань. В ході «круглого столу» майстри виробничого навчання, які брали участь у методичному супроводі даних практичних заходів поділились досвідом щодо здобутків в процесі організації евакуаційних заходів та підготовки необхідної документації, також, перешкод, які виникали у них під час спілкування з представниками органів влади та місцевого самоврядування. По завершенню, відпрацьовувались єдині підходи до участі представників навчально-методичного центру в командно-штабних навчаннях та наборі заходів, які необхідно виконати для забезпечення методичного супроводу саме даного виду навчань з питань цивільного захисту. Розглянуто та взято до відома багато пропозицій педагогічного складу Центру.

У ході дискусії, були визначені найкращі, доведена їх доцільність.

Друга частина Дня педагогічної майстерності була присвячена темам, які в подальшому допоможуть педагогічному колективу Центру розв’язати поставлену науково-методичну проблему, що стосується інноваційних педагогічних технологій, здатних покращити навчально-виробничий процес в Центрі та діяльність кожного педагога окремо.

Методисти Центру Александрова Т.Ф. та Скиба І.Ю. провели два інструктивно-методичних заняття, що стосувались, як традиційних так і новітніх педагогічних технологій, які реалізовуються, або можуть реалізовуватись, за певних умов, в навчальному-виробничому процесі Центру, зокрема - впровадження інформаційних освітніх технологій. Більш детально були розглянуті скрайб-технологія – новітня форма оформлення презентацій та метод кейс стаді.

Начальник циклу практичної підготовки підполковник служби цивільного захисту Стець М.М. представив на розгляд педагогічного колективу декілька програмних комп’ютерних продуктів, які можна використовувати в навчальному процесі.

Викладач обласних та м. Кропивницький курсів удосконалення керівних кадрів Муконін Ю.В. провів інструктивно-методичне заняття за темою: «Метод моделювання у підготовці керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту».

Корисним для подальшої професійної діяльності викладачів та майстрів виробничого навчання став і огляд останніх нормативно-правових документів у сфері цивільного захисту.

День професійної майстерності завершився анкетуванням щодо якості проведеного заходу та побажань колективу на майбутнє, стану методичної роботи в центрі, та відношення педагогічних працівників до контрольних заходів.

В анкетах щодо оцінки Дня професійної майстерності, педагогічні працівники відмітили високий рівень організації, володіння методикою та педагогічною технікою виконавців всіх заходів у рамках даного Дня.

В тих же анкетах педагогічні працівники висловили свої побажання щодо тем та питань наступного Дня професійної майстерності, деякі висловили бажання поділитись власним досвідом роботи.
ASN090747.jpgASN102134.jpgASN133040.jpg

Т. Александрова – методист НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області   
Останні новини
22 Січня16:17 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі
22 Січня15:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії
21 Січня15:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Початок нового навчального року у сфері цивільного захисту
21 Січня14:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Удосконалення методичної роботи у 2019 навчальному році
15 Січня15:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру визначила головні пріоритети у роботі на 2019 рік
15 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вчимося безпечно рибалити
14 Січня11:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Тематичний семінар з відповідальними за функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту створеними у селах
11 Січня14:37 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підбито підсумки роботи
11 Січня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області: Якісний початок нового року
11 Січня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Безпека життєдіяльності понад усе
27 Грудня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Підбиваємо підсумки року, що минає
21 Грудня16:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчаємо дітей основам безпеки життєдіяльності
18 Грудня13:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Мобільний консультаційний пункт продовжує роботу
18 Грудня13:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
17 Грудня15:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Семінар «Викладання основ здоров’я в умовах модернізації сучасної освіти»
Останні новини