ГоловнаОстанні новини27 Липня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Літо-пора не лише відпочинку, а й навчання дітей та молоді

Опубліковано: 27.07.2018, 09:12

Літо – це улюблена  та омріяна пора року для малечі та молоді, пора суцільних насолод: ласкавого сонечка,теплої води річок та озер, розмаїття смачних дарів Матінки – природи. Літо також є найкращою пороюдля дитячого дозвілля, порою фізичного гарту, ігор, цікавих розваг, веселого спілкування з однолітками.

Окрім того, літні канікули  є найважливішим періодом для дорослих, який покликаний нагадати їм про відповідальність за життя, здоров’я і благополуччя дітей.Розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації від 15.05 2018 року №411 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей Вінницької області влітку 2018 року», передбачено здійснення профілактично-просвітницької роботи серед дітей та молоді під час їх літнього оздоровлення та відпочинку.Саме тому, в період перебування  дітей на відпочинку, передбачається вирішення багатьох освітньо-виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності вихованцівв пришкільних таборах з денним перебуванням дітей талітніх таборах відпочинку.

Протягом  червня цього  року, учні загальноосвітніх шкілобласті таміста Вінниці з великим задоволенням відвідували пришкільні табори.Чудовою традицією, започаткованою НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області декілька років тому, стало проведення у пришкільних таборах «Дня безпеки» з залученням фахівців служб екстреної допомоги, а також інших служб та установ,що опікуються безпекою життя та здоров’я людини.Методисти обласного методичного кабінету Центру щороку беруть участь у семінар-нарадіз питаньорганізації роботи пришкільних таборів,спрямовуючи роботу керівників закладів загальної середньої освіти щодо організації та проведення «Дня безпеки».

Педагогічні працівники Центру також беруть активну участь у наданні методичної  і практичної допомоги його організаторам та безпосередньому проведенні заходів «Дня безпеки» для вихованців пришкільних таборів.  Цього року вони провели  в  пришкільних таборах м. Вінниці бесіди на тему: «Служба порятунку 101 на сторожі безпеки»,«Служби екстреної допомоги», «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами»; взяли участь у квесті «Безпечна стежина», вікторині «Юні вогнеборці», конкурсі малюнків «Безпека очима дітей»; продемонстрували дітям мультфільми на тему: «Будь обережним при поводженні з невідомими та  вибухонебезпечними предметами». Вході заходів «Дня безпеки»,вихованці пришкільних таборівмали можливість отримати багато цікавої та корисної інформації щодо безпеки повсякденного життя людини, розширити свій кругозір, набути новихта корисних знань і навичок  щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

З метою здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед дітей та молоді під час літнього оздоровлення та відпочинку,починаючи з липня місяця, методисти ОМК Центру стали інструкторами обласного Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи. Разом із спеціалістамиОбласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вінницької ОДА, працівниками Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України,працівниками Обласного центру СНІДу,вонивідвідали профільні позашкільні навчально-оздоровчі дитячі заклади «Казкова долина»Літинського району і«Дубки» Жмеринського району,дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Подільський Артек» Тульчинського району та провели інформаційно-просвітницькі  заходи серед дітей та молоді - інтерактивні бесіди та вікторини з актуальної тематики:«Що робити у випадку виникнення надзвичайної ситуації?»;«Служба порятунку»: правила поводження з вибухонебезпечними предметами»; «Стережись літніх небезпек!».

На даний час інформаційно - просвітницькою  роботою  вже  охоплено          більше ніж600 дітей. Але сьогодні на дворі – лише середина літа, отже цей напрямок діяльності методистів ОМК Центру щодо здійснення роз’яснювальної  роботи з безпеки життєдіяльності  серед дітей та молоді в таборах відпочинку, триває.

Щиро сподіваємося, що такі зустрічі і надалі будуть бажаними та приємними для вихованців іпедагогічних працівників, а поради фахівцівразом з друкованими навчально-методичні матеріалами, принесуть ще й практичну користь – підвищатьрівень навичок особистої безпекидітей,допоможуть їм стати більш обізнаними з питань колективної безпеки, тобто продовжать формувати  культуру безпечної поведінки. Авжеж, для нашого суспільства надзвичайно важливо, щоб наші діти та молодь  насолоджувалисьщасливою і безтурботноюлітньою порою, зростали здоровими і талановитими та повсякчасперебували у безпечному середовищі.

 1.jpg2.jpg3.jpg4.png

 

 

Методист обласного методичного кабінету

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області                                             Ольга Гловацька

 


   
Останні новини
11 Грудня14:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області.Розпочато підготовку резерву служби цивільного захисту
5 Грудня10:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підвищення кваліфікації – надійне підґрунтя для педагогічної діяльності
4 Грудня16:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Тренінг тактичної медицини
4 Грудня16:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Національний урок безпеки
4 Грудня16:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Заняття відповідальних осіб з питань пожежної безпеки в закладах освіти міста Херсон
4 Грудня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Педагогічні працівники Центру долучилися до обговорення актуальних питань в рамках VII Міжнародної науково-практичної конференції "Безпека життєдіяльності в XXI столітті"
4 Грудня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Презентація дидактичного посібника «Безпечне дитинство»
4 Грудня16:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Студентам Луцького коледжу про СНІД
4 Грудня16:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. На Хмельниччині проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
4 Грудня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Практичні семінари з питань цивільного захисту
3 Грудня17:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області: Продовжуємо взаємодію з об’єднаними територіальними громадами області
3 Грудня10:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернівецької області. Участь у командно-штабному навчанні
30 Листопада10:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вчимо та навчаємось самі
30 Листопада10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. День професійної майстерності
29 Листопада13:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. План комплектування слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту 2018 року виконано
Останні новини