ГоловнаОстанні новини1 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Цивільний захист – пріоритетний напрямок діяльності освітніх закладів

Опубліковано: 01.11.2018, 15:31

31 жовтня 2018 року відбувся семінар відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації з залученням відповідальних з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти. Серед нагальних питань щодо роботи і перспектив діяльності районного відділу освіти розглянуто питання протипожежного захисту освітніх закладів та про роботу опорного закладу з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності.

Щодо створення та функціонування навчально-методичного кабінету з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності опорного закладу загальної середньої освіти доповіла завідувач обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області. Фахівець зазначила, що в Рівненській області створені та діють 20 опорних закладів загальної середньої освіти при об’єднаних територіальних громадах і 16 – при органах управління освітою райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення.

З метою здійснення методичного супроводу координації діяльності базових (опорних) з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності освітніх закладів та відповідно до листа управління освіти і науки облдержадміністрації від 01.10.2018 № 3456-02/01-09/18 в області проходять семінари в ході Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. На базі опорних закладів здійснюється консультативна допомога освітнім закладам міста, району, ОТГ з розповсюдженням передового досвіду роботи з організації і проведення практичних заходів з цивільного захисту.

Доповідач підкреслила важливість цивільного захисту учасників освітнього процесу та працівників галузі освіти, оскільки їх безпека залежить від створеної системи цивільного захисту закладу і виконання посадовими особами своїх обов’язків в рамках вимог чинного законодавства у сфері ЦЗ.

З метою розповсюдження передового педагогічного досвіду Вараської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 щодо облаштування навчально-методичного кабінету опорного (базового) з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності було запропоновано мультимедійні та відеоматеріали і рекомендовано створення предметних кабінетів з основ здоров’я, захисту Вітчизни у кожному закладі загальної середньої освіти для удосконалення освітнього процесу та його програмно-методичного забезпечення.

Також, було акцентовано увагу на періодичності проходження функціонального навчання з цивільного захисту керівником закладу, його заступниками, посадовою особою з питань ЦЗ і навчання з питань пожежної безпеки керівником і посадовою особою з питань пожежної безпеки закладу на базі Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області. Планувати його необхідно в перший рік призначення на посаду з періодичністю 1 раз на 3 роки.

Адже, цивільний захист потребує комплексного підходу: в першу чергу – планування діяльності; теоретичне навчання, як учасників навчально-виховного процесу, так і працівників галузі освіти і, як підсумок - проведення практичних заходів. А результатом має бути оволодіння вміннями і навичками дій в складних умовах надзвичайних ситуацій.
DSC05219.JPGDSC05211.JPG45049754_327153301167838_1607417765663080448_n.jpg

Наталія Яковець, завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області   
Останні новини
14 Грудня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. 13 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області, було проведено круглий стіл з фахівцями головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області
14 Грудня13:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Інноваційні методи організації цивільного захисту в закладах освіт
14 Грудня10:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Проведення тематичного семінару з керівниками закладів освіти
14 Грудня10:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Мобільний навчально-консультаційний пункт – про безпеку студентам
14 Грудня09:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Пройшли масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Рівненській АЕС
11 Грудня14:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області.Розпочато підготовку резерву служби цивільного захисту
5 Грудня10:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підвищення кваліфікації – надійне підґрунтя для педагогічної діяльності
4 Грудня16:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Тренінг тактичної медицини
4 Грудня16:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Національний урок безпеки
4 Грудня16:24 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Заняття відповідальних осіб з питань пожежної безпеки в закладах освіти міста Херсон
4 Грудня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Педагогічні працівники Центру долучилися до обговорення актуальних питань в рамках VII Міжнародної науково-практичної конференції "Безпека життєдіяльності в XXI столітті"
4 Грудня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Презентація дидактичного посібника «Безпечне дитинство»
4 Грудня16:10 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Студентам Луцького коледжу про СНІД
4 Грудня16:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. На Хмельниччині проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
4 Грудня14:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.Практичні семінари з питань цивільного захисту
Останні новини