ГоловнаОтруєння грибами
 Версія для друку

 

05_07_13_-_novini_-_otruiennya.gif

 

 

 

ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ

симптоми, перша медична допомога  при отруєнні

 

На сьогодні не існує ефективного способу, щоб відрізнити отруйні гриби від хороших їстівних грибів. Однак, незважаючи на це, протягом століть люди через свої смакових пристрастей піддають себе такому смертельного ризику при вживанні грибів. А загрозу здоров'ю представляють не тільки серйозні отруєння отруйними грибами, але також і отруєння їстівними грибами, які були неправильно приготовані.

До всього іншого порушення строку або умов зберігання грибів теж може привести до отруєння грибами, навіть якщо вони були безпечними і їстівними.

 Перші ознаки отруєння грибами

Буквально через 1-2 години у людини можуть з'явитися самі перші з симптомів отруєння грибами. Наприклад, якщо у людини через 6-20 годин з'явилося нездужання, то можливо отруєння було блідою поганкою або мухомором, що дуже небезпечно. Всі головні ознаки отруєння грибами можуть бути у вигляді сильного головного болю, різкої нудоти, нападів блювоти, рясного рідкого стільця і переймоподібного болю в животі. А при більш важких отруєннях грибами у потерпілого з'являються такі симптоми, як зневоднення, порушення нормального зору, втрата голосу, сильна спрага, рясне потовиділення , судоми, слабкий пульс. Трохи пізніше у потерпілого холодіють кінцівки, його шкіра стає синюшного кольору, а температура тіла опускається до 35 С. Тому перша допомога при грибних отруєннях повинна бути надана без зволікання і особливо це важливо, якщо потерпілий знаходиться один в будинку і повинен дбати про себе сам.

Які бувають види отруєння грибами

Якщо отруєння сталося в результаті вживання блідої поганки, мухомора, дрібних видів парасольок, то ознаки отруєння з'являються вже через 6-24 години, але буває і через 48 годин. У потерпілого починається рясне сечовипускання, сильний пронос, спрага, судоми і блювота. Буквально через три години починається уявне поліпшення, але з'являється жовтяниця і потерпілий вмирає через порушення роботи печінки.

Якщо отруєння був викликано деякими грибами з сімейства гельвелловая, то ознаки отруєння відбуваються через 6-12 годин і виражаються вони у вигляді втоми, шлункової коліки, блювоті, головного болю, причому такі симптоми можуть тривати 1-2 дні.

Дуже небезпечно вживати гриби разом з алкоголем. Після вживання цих продуктів вже через 30 хвилин відбувається почервоніння обличчя і тіла, пронос, з'являється блювота, болить шлунок і посилюється серцебиття. Однак таке отруєння не смертельне.

Якщо отруєння сталося від пантерного і червоного мухомора, білої голівоньки або Волоконніца, то найперші ознаки отруєння можуть проявитися вже через 30 хвилин, але можуть і через 2 год. Особа потерпілого сильно червоніє, збільшується потовиділення , Посилюється серцебиття, з'являється задишка, виникає гарячковий стан, порушується зір, температура не підвищується. Коли отруєння сталося через мухоморів і міцени чистою, то першими ознаками отруєння стає стан, який нагадує алкогольне отруєння , Збільшується серцебиття, з'являється збудженість, що спостерігається вже через 30 хвилин, а максимум через 2 години після вживання грибів. Буквально через кілька годин ці симптоми проходять, а отримане отруєння не  смертельно.

Перша допомога при серйозному отруєння грибами

При перших симптомах отруєння необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, так як в деяких випадках може знадобитися негайне медичне втручання. До приходу лікаря особливе значення слід приділити першої допомоги при отруєнні , що дозволить значно знизити всі наслідки отруєння і врятувати життя людині. Промивання шлунка для чого необхідно випити 6 склянок кип'яченої води, слабкий розчин марганцівки або ж взяти склянку води і додати туди одну столову ложку солі.

Після того, як потерпілий випив воду, йому потрібно натиснути пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту. Ще бажано прийняти активоване вугілля, аптечні суспензії. Також потрібно покласти щось тепле до ніг і на живіт потерпілого. Адже важливо пам'ятати, що отруєння грибами потребують лікування в стаціонарі, а всі спроби впоратися з отруєнням самостійно, тільки погіршать ситуацію і можуть призвести до фатальних наслідків. Особливу увагу необхідно приділити при отруєнні дітей і літніх людей. Адже саме вони дуже важко переносять отруєння грибами. А невідкладна та кваліфікована допомога при отруєннях грибами є запорукою успіху в подальшому лікуванні.

Медикаментозне лікування.

Лікування вищеописаного хворобливого стану безпосередньо залежить від виду грибів. Якщо у хворого в більшій мірі проявляються парасимпатичні симптоми, то лікарі вводять йому внутрішньом’язово Атропін. Дана процедура проводиться кожні 30 хвилин до повного одужання.

Для усунення бронхоспазму докторами застосовується Еуфілін або Ізадрін. Як говорилося вище, отруєння отруйними грибами може стати причиною збою в роботі серця. Для підтримки серцевої діяльності лікарі вводять кофеїн. Отруєння грибами виключає прийом лікарських засобів, до складу яких входять кислоти.         Вся справа в тому, що кисле середовище сприяє швидкому засвоєнню такого токсичної речовини, як мускарин.

Профілактика отруєння грибами передбачає вживання тільки перевірених видів даного продукту.

Крім того, треба піддавати всі гриби ретельній термічній обробці. Дітей від такої їжі краще захистити.

1171.jpg

    Твіт