ГоловнаПЕРЕДІНСУЛЬТНИЙ СТАН: СИМПТОМИ, УСКЛАДНЕННЯ, ПЕРША ДОПОМОГА
 Версія для друку

Поняття передінсультному стані

Одним з найбільш підступних захворювань вважається гіпертонія, яка тривалий час ніяк себе не проявляє і виявляється випадково при вимірюванні кров'яного тиску. Важким наслідком такої патології є передінсультний стан і мозковий крововилив, який може призвести до паралічу або смерті хворого. Людям, схильним гіпертонії, рекомендується більш уважно стежити за здоров'ям своїх сусідів, регулярно вимірювати тиск і приймати необхідні лікарські препарати, які сприяють нормалізації показників крові. Щоб уникнути можливого нападу, необхідно вивчити симптоми передінсультному стані.

Як виявляється захворювання

У першу чергу, у хворого виникає головний біль, яка з часом посилюється. Як правило, такі відчуття супроводжуються почуттям нудоти, іноді блювотою і запамороченням. Артеріальний тиск може різко зростати і так само стрімко падати, але головну небезпеку становить порушення кровообігу мозку, яке виникає раптово і швидко. Передінсультний стан характеризується типовою картиною - шум у вухах, різкі болі в потиличній області, мерехтіння "мушок" перед очима, запаморочення, погіршення зору, блювотні позиви і почуття внутрішнього напруження у всьому організмі. Такі ознаки передінсультному стані часто виникають в результаті нездорового способу життя або при вікових змінах. У будь-яку мить у хворого може статися закупорка або розрив мозкових судин, що призведе до часткового або повного паралічу тіла, а в більш важкому випадку - до швидкого летального результату.

Надання першої допомоги

Надавати допомогу необхідно в перші 15 хвилин після того, як виникло передінсультний стан.


Хворому слід негайно збити тиск, в іншому ж випадку можливий розрив найбільш слабких судин головного мозку, що спровокує інсульт. Для зниження тиску рекомендується використовувати аптекарську гумку, шнурок, провід або ланцюжок, якої необхідно сильно стягти великий палець лівої руки. Спочатку він почервоніє, потім почне синіти, що призведе до оніміння руки. Після закінчення п'яти хвилин слід зняти хомут і помасажувати нечутливий палець у напрямку до кисті. Таким чином, має відновитися кровотік у всьому організмі і знизитися тиск. Якщо швидка допомога затримується, можна повторити процедуру хвилин через 20, але тільки один раз. Далі рекомендується покласти хворому під язик 3 таблетки гліцерину, щоб поліпшити обмінні процеси в мозкових тканинах і заспокоїти пацієнта.

Дії медичних працівників

Лікарі" Швидкої допомоги "повинні зробити укол або дати таблетки, що знижують тиск, що допоможе полегшити передінсультний стан. Потім необхідно провести курс зміцнення здоров'я. Причиною інсульту є закупорка судин густий кров'ю, тому її слід розріджувати, щоб зменшити щільність і нормалізувати прохідність. Для цього рекомендується випивати як мінімум два літри рідини на добу і відмовитися від алкоголю, оскільки він сприяє згущення крові і засмічення судин. З раціону також слід виключити жирну їжу і м'ясо, корисно їсти лимон невеликими шматочками, що дозволить не тільки поліпшити кров, але і збагатити її необхідної лугом.

    Твіт