ГоловнаЩО РОБИТИ ПРИ УКУСІ ОСИ І УКУСІ БДЖОЛИ
 Версія для друку

Оси жалять куди частіше і болючіше бджіл. Кусаючи, бджоли залишають в шкірі жало з отрутою, і після цього гинуть. Майже відразу, після того як Вас вкусила оса, Ви відчуваєте сильний біль, печіння, свербіж. Через деякий час після укусу оси з'являється почервоніння і невеликий набряк. Протягом декількох годин почервоніння і опухлість проходять.

Сам по собі укус оси і бджоли нешкідливий, але тільки в тому випадку, якщо Ви не є алергіком. При появі таких симптомів, як задишка, підвищення температури, свербіж у всьому тілі, нудота, блювання, втрата свідомості потрібно в найкоротші терміни доставити потерпілого до лікарні. Добре, що лише невеликий відсоток людей (2-3%) схильні до появи алергічної реакції на укус оси. Алергічна реакція може бути різної складності.

Тож, якщо Ви знаєте про свою схильність до алергії на укуси оси, обов'язково візьміть з собою ліки.

Перша допомога при укусі оси.

Після укусу оси або бджоли обстежте місце укусу. Якщо залишилося жало, його потрібно вийняти пінцетом або пальцями. Якщо укусів більше одного - огляньте їх усі.

Обробіть ранку йодом або зеленкою.

Прикладіть щось холодне до місця укусу оси. Це може бути шматочок льоду, намочена в гірському джерелі ганчірочка, та що завгодно! Аби холодне і чисте.

Потерпілому найкраще присісти і зняти напругу. Можна випити солодку воду або гарячий чай. Дорослим можна випити трохи алкоголю, вважається, що він зменшує дію отрути.

Розтовчіть кілька таблеток активованого вугілля, змочіть порошок водою і прикладіть до місця укусу оси. Закрийте марлевою пов'язкою. Паста з порошку вугілля швидко видалить отруту, і укус не буде ні набрякати, ні боліти.

Слідкуйте за станом потерпілого. При появі алергічної реакції почати введення будь-яких протишокових препаратів.

Якщо алергічної реакції немає і укусів не багато, то людині сходити з маршруту не доведеться. Вас врятує часте пиття і відпочинок. Але все ж краще, що б оси Вас не кусали. Якщо помітили поруч комаху - не варто в паніці розмахувати руками, просто спокійно постійте, і вона полетить геть!

    Твіт