ГоловнаІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо вивчення англійської мови в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту
 Версія для друку

З 2001 року за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (далі – Інститут) проводяться заняття з вивчення англійської мови за мовним стандартом НАТО STANAG 6001. Навчання здійснюється за 4 рівнями: СМР 0+ – завчений мінімум; СМР 1 – виживання; СМР 1+ – виживання (поглиблений);СМР 2 – функціональний. З 2001 року курс вивчення англійської мови пройшли близько 1400 осіб – працівників системи ДСНС України. Провідним методом навчання є комунікативний метод, що дозволяє зосередити увагу на розвитку саме мовленнєвих навичок у слухачів. Середня кількість слухачів протягом навчального року складає 90 осіб, але за останні роки завдяки підтримці керівництва служби відбувається збільшення кількості слухачів: 2014/2015 н.р. – 122 особи, 2015/2016 рік – 89 осіб, 2016/2017 – 127 осіб відповідно.

Відповідно до наказу ДСНС України від 20.05.2013 № 255 «Про  затвердження переліку посад, пов’язаних із необхідністю знання та використання в роботі іноземної мови, та умов встановлення особам начальницького складу та працівникам надбавки за її знання та використання», наказу ДСНС України від 20.04.2011 № 430 «Про  внесення змін до наказу МНС від 01.12.2008 № 808» та наказу Інституту від 13.01.2014 № 9 «Про  затвердження Положення про мовне тестування» кандидати на службу на посади «диспетчер пожежного зв’язку» та «радіотелефоніст аварійно-рятувального підрозділу (частини, загону)» проводиться усне та письмове тестування на встановлення рівня англійською мовою. Починаючи з лютого 2012 року по теперішній час пройшли тестування на встановлення рівня володіння англійською мовою 49 осіб.

За сприяння ДСНС України та Відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні, лінгафонний клас було оснащено сучасним комплектом обладнання.

На виконання Указу Президента України від 16.11.2015 р. № 641/2015 «Про  оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» планується розробити та впровадити спеціалізовані програми професійного спрямування, а також збільшити кількість слухачів з вивчення англійської мови.

У зв’язку з проведенням в Україні в 2017 році Міжнародного конкурсу «Євробачення» здійснюється розробка програми «Англійська мова для диспетчерів». Започаткований напрям є дуже актуальним для системи ДСНС України в цілому.

 

Щорічно за відповідними наказами ДСНС України Інститут здійснює навчання з вивчення англійської мови персоналу ДСНС України.

На сьогоднішній день на виконання наказу ДСНС України від 02.09.2016 № 424 «Про організацію курсів з англійської мови для персоналу ДСНС України у 2016/2017 навчальному році» в Інституті здійснюється проведення занять з вивчення англійської мови керівним складом і фахівцями аварійно-рятувальних та спеціалізованих формувань ДСНС України (127 осіб).

Інститут державного управління у сфері цивільного захисту постійно звітує перед ДСНС України про хід навчання з вивчення англійської мови співробітниками ДСНС України.

Викладачі мовної підготовки постійно беруть участь у всіх міжнародних заходах, що проводяться в Інституті, таких як міжнародні тренувальні заходи з практичного використання системи спеціальної методології для навчань експертів з реагування у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім» у рамках міжнародного проекту Україна-Швеція «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації» (2-9 червня 2016 року)  та семінар з кризової комунікації під час надзвичайних ситуацій групою тренерів Агентства Зменшення Загрози Посольства США (29-31 жовтня 2014 року), а також пройшли підвищення кваліфікації за програмами тематичних семінарів в Дипломатичній академії при МЗС України та Регіональному офісі англійської мови при Посольстві США в Україні, підвищили кваліфікацію за програмою «Інноватика у викладанні романо-германських мов» в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

 

    Твіт