ГоловнаПро ІнститутМіжнародна співпрацяАрхів 2018 рік
 Версія для друку

15. 9 листопада 2018 року в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту (ІДУЦЗ) відбулась урочиста церемонія з нагоди передачі обладнання в рамках МТД від Федерального відомства із захисту населення та допомоги при катастрофах ФРН (ВВК).

Заходи проводились за участі Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Чечоткіна Миколи Олександровича, Надзвичайного і Повноважного Посла Німеччини в Україні пана Ернста Райхеля, Президента Федерального відомства із захисту населення та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина пана Крістофа Унгера, представників BBK та Посольства ФРН в Україні, а також Центрального апарату ДСНС України.

Сертифікати на ІТ-обладнання для навчальних аудиторій підготовки фахівців за напрямом РХБЯ захисту отримали начальник Інституту державного управління у сфері цивільного захисту Волянський Петро Борисович та проректор Національного університету цивільного захисту України з навчальної та методичної роботи Назаров Олег Олександрович.

Сертифікат на систему візуального сканування небезпечних хімічних газів у повітрі "SIGIS-2" отримав начальник Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр ДСНС України" Лавриненко Сергій Борисович.

Після церемонії високоповажні гості оглянули навчальні аудиторії ІДУЦЗ, оснащені вищезазначеним ІТ-обладнанням та ознайомились з практичною роботою приладу "SIGIS-2".

DSCN0761.JPGDSCN0860.JPGDSCN0913.JPGDSCN0924.JPGDSCN0924.JPGDSCN0931.JPGDSCN0936.JPGDSCN0945.JPGDSCN0957.JPGDSCN0982.JPGDSCN1061.JPG

 

 

14. В Інституті державного управління у сфері цивільного захисту 30-31 жовтня 2018 року проведено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту на тему: «Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин HazMatID Elite».

Учасники тренінгу ознайомилися з практичним використанням приладу HazMatID Elite, отриманого у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення можливостей України у сфері цивільного захисту», зареєстрованого у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України 28 жовтня 2016 р. за № 3500.

На завершення тренінгу заступник начальника управління захисту населення і територій – начальник відділу радіаційного, хімічного захисту та організації евакозаходів ДСНС України Геннадій Долбіков та заступник начальника Інституту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Сергій Єременко подякували представникам компанії «Smiths Derection» Броадбену Дереку Жоффрею та Стекпулу Мартіну Томасу за проведення тренінгу на високому професійному рівні, а також за плідну співпрацю з Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту на постійній основі.


 6.jpg7.jpg8.jpg5.jpg4.jpg1.jpg

 

13.  24 жовтня 2018 року в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту завершено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС на тему: «Основні операції з підключення та порядку користування IT-обладнанням» за участі представників Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК).

Учасники тренінгу ознайомилися з практичним використанням IT-обладнання, отриманого у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги “Посилення потенціалу України у сфері цивільного захисту”, зареєстрованого у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України 2 серпня 2018 р. за № 3903.

На завершення тренінгу заступник начальника Інституту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Сергій Єременко подякував представникам Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина Франку Елю та Соні Кляйнмайєр за проведення тренінгу на високому професійному рівні, а також за плідну співпрацю з Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту на постійній основі.
IMG-0894.JPGIMG-0895.JPGIMG-0896.JPGIMG-0901.JPG1234.png

 

12.  В Інституті державного управління у сфері цивільного захисту 17-19 жовтня 2018 року проведено семінар з питань забезпечення готовності до випадків з великою кількістю постраждалих, у рамках Програми готовності до захисту від застосування РХБЯ зброї, що проводився за підтримки Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США.

У заході взяли участь представники Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США, а також представники Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства оборони України, Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України.

Учасниками семінару відпрацьовано спільні дії підрозділів центральних органів виконавчої влади в разі настання надзвичайної ситуації з великою кількістю постраждалих від застосування РХБЯ зброї.

На завершення семінару представники Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США вручили всім учасникам відповідні сертифікати.

IMG-0802.JPGIMG-0803.JPGIMG-0821.JPGIMG-0853.JPG

 

 

 

11.  В Інституті державного управління у сфері цивільного захисту з 16 по 18 жовтня 2018 року проведено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС на тему: «Основні операції та порядок користування системи дистанційного аналізу газів SIGIS 2», що проводився спеціалістом компанії «BRUKER» (Німеччина).

У заході взяли участь представники центрального апарату ДСНС, фахівці радіаційного та хімічного захисту ДП «Мобільний рятувальний центр ДСНС України» та представники Національного університету цивільного захисту України.

Учасники заходу ознайомилися з практичним використанням приладу SIGIS 2, отриманого у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення потенціалу України у сфері цивільного захисту», зареєстрованого у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України 02 серпня 2018р. за № 3903.

Наприкінці тренінгу заступник начальника Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Сергій Єременко та представник Управління міжнародного співробітництва ДСНС України Валерій Єфремов подякували представнику компанії «BRUKER» Петеру Маасу за професіональний підхід до проведення тренінгу та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Після завершення тренінгу Петер Маас вручив учасникам тренінгу відповідні сертифікати.

IMG-0765.JPGIMG-0760.JPGIMG-0779.JPGIMG-0799.JPG

 

10. З 3 по 6 вересня 2018 року в Інституті проведено третій цикл тренінгів з питань кризового управління у разі надзвичайних ситуацій радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного характеру під егідою Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК).

У заході взяли участь представники центрального апарату ДСНС, вищих навчальних закладів ДСНС, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, фахівці з питань цивільного захисту обласних державних адміністрацій.

Заняття було проведено на високому рівні, слухачі отримали корисні знання з актуальних питань у сфері цивільного захисту.

Наприкінці навчання було підведено підсумки, де були присутні заступник начальника Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Сергій Єременко, заступник начальника управління захисту населення і територій – начальник відділу радіаційного, хімічного захисту та організації евакозаходів ДСНС України Геннадій Долбіков та представники Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина Франк Ель, Соня Кляйнмайєр, Дебора Урбан.

Після підведення підсумків навчання Франк Ель вручив учасникам тренінгу відповідні сертифікати та висловив слова вдячності керівництву Інституту державного управління у сфері цивільного захисту за ефективну організацію навчання.

DSCN6515.JPGDSCN6525.JPGDSCN6541.JPGDSCN6572.JPGDSCN6582.JPGDSCN6585.JPG
 

 

9. З 27 по 29 серпня у Києві завершився триденний семінар за темою: “Готовність до стихійного лиха і реагування на нього”, що проводився у рамках реалізації співпраці ДСНС і Штабу командування Збройних Сил США в Європі на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

У семінарі взяли участь представники Федерального агентства з управління у надзвичайних ситуаціях (Federal Emergeny Management Agency or FEMA), Національної гвардії штату Каліфорнія (California National Guard), Армійського корпусу інженерів Сполучених Штатів Америки, задіяний у програмі цивільно-військової готовності до надзвичайних ситуацій (USACE Civil Military Emergency Preparedness or CMEP) та Центру цивільно-військового співробітництва (Center for Civil-Military Relations or CCMR), а також Національної поліції України, Національної гвардії Україні, апарату ДСНС, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, Спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС, Державного підприємства “Мобільний рятувальний центр ДСНС України”, Головного управління ДСНС України у м. Києві та Державної прикордонної служби.

Основну увагу присутні зосередили на питаннях з аналізу можливостей та стану готовності сил і засобів на випадок надзвичайних ситуацій, а також обмінялися досвідом ліквідації повеней, лісових пожеж, масової евакуації населення упродовж стихійного лиха.

У ході обговорення учасники семінару зауважили, що такі заходи є продуктивними і дають змогу не лише акцентувати увагу на існуючих проблемах, а й відзначити перспективні шляхи їх вирішення, а всі пропозиції є актуальні та можуть бути реалізовані в рамках подальшої співпраці ДСНС і Штабу командування Збройних Сил США в Європі.

 021.jpg022.jpg023.jpg024.jpg

 


8. 12 липня 2018 року в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту завершено проведення другого циклу тренінгів з питань кризового управління у разі надзвичайних ситуацій радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного характеру під егідою Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина (ВВК).

У заході взяли участь представники центрального апарату ДСНС, вищих навчальних закладів ДСНС, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, фахівці з питань цивільного захисту обласних державних адміністрацій.

Заняття було проведено на високому рівні, слухачі отримали корисні знання з актуальних питань у сфері цивільного захисту.

Наприкінці навчання було підведено підсумки, де були присутні заступник начальника Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (з навчальної та методичної роботи) полковник служби цивільного захисту Сергій Єременко та представники Академії кризового управління, планування на випадок надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Федеральної служби цивільного захисту та допомоги при катастрофах Федеративної Республіки Німеччина Франк Ель, Крістофер Майєр, Томас Абе.

 

Після підведення підсумків навчання Франк Ель вручив учасникам тренінгу відповідні сертифікати.DSCN5121.JPGDSCN5139.JPGDSCN5151.JPGDSCN5170.JPGDSCN5298 (2).JPGDSCN5335.JPGDSCN5391.JPGDSCN5456.JPGDSCN5580.JPG

 


7. Відповідно до листів ДСНС від 11.05.2018 № 46/7124, від 22.05.2018 №16-7498/162 та від 22.05.2018 № 03-7555/162 на базі Інституту проведено з 11 по 14 червня2018 року за участі представників Академії кризового управління та цивільного захисту Федеративної Республіки Німеччина (ВВК) першого етапу тренінгівзпитань кризового управління у разі надзвичайних ситуацій радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного характеру, а з 9 по 12 липня 2018 року –другий тренінг циклу з питань кризового управління у разі надзвичайних ситуацій РХБЯ характеру (лист заступника Голови ДСНС України Р. Білошицького від  23.06.2018 № 03-9664/16.DSCN2627.JPGDSCN2754.JPGDSCN2780.JPGDSCN2867.JPGDSCN2894.JPGDSCN2935.JPGDSCN3002.JPGDSCN3005.JPGDSCN3135.JPGDSCN3218.JPG

 

6. 23-24 квітня 2018 року в Інституті спеціалістами Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIS) проведено тренінг для рятувальників

На виконання окремого доручення ДСНС від 16.04.2018 № В-59 «Про проведення тренінгу» 23-24 квітня 2018 р. в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту спеціалістами Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» проведено тренінг для рятувальників, які безпосередньо залучатимуться до ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод на спеціальних аварійно-рятувальних машинах легкого типу та тренінг з надання домедичної допомоги.

У зазначених заходах взяли участь 56 представників обласних ГУ (У) ДСНС України, навчальних закладів сфери цивільного захисту та апарату ДСНС.DSC_1066.JPGDSC_1073.JPGDSC_1086.JPGDSC_1117.JPGDSC_1158.JPGDSC_1170.JPG

 

 5. 12 квітня 2018 року в Інституті обговорили з німецькими колегами питання проведення спільних навчань з хімічного та біологічного захисту на випадок аварій чи катастроф

Відповідно до листа Л.Зідентопп, представника Відділу закордонних справ Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах та стихійних лихах ФРН, листа заступника Голови ДСНС України Р. Білошицького від 05.04.2018 № 03-4762/174 «Про участь у робочій нараді» та програми візиту в Україну делегації Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах ФРН 12 квітня 2018 року на базі Інституту проведено робочу нараду з представниками Федерального управління із захисту населення та допомоги при катастрофах та стихійних лихах Федеративної Республіки Німеччина.

Від німецької сторони у заході взяли участь менеджер проектів Федерального відомства у справах захисту населення та допомоги при катастрофах ФРН Дірк Камм та представник Академії кризового управління, планування дій в надзвичайних ситуаціях та цивільного захисту Франк Ель.

Від української сторони у нараді взяли участь:

заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Парталян,

заступник начальника управління захисту населення і територій – начальник відділу радіаційного, хімічного захисту та організації евакозаходів ДСНС України Геннадій Долбіков;

начальник Інституту державного управління у сфері цивільного захисту доктор наук з державного управління, доцент, Заслужений лікар України Петро Волянський,

а також представники вищих навчальних закладів ДСНС: Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, Національного університету цивільного захисту України, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Вищого професійного училища ЛДУБЖД (м. Вінниця).

На початку зустрічі Франк Ель презентував програму проведення тренінгів щодо хімічного, радіаційного та біологічного захисту в Україні. Далі учасники обговорили низку організаційних питань (терміни та формат проведення тренінгів, перелік локацій, технічне і матеріальне забезпечення навчань).

Детально зупинилися на змістовному наповненні теоретичної частини навчань та обговорили умовні надзвичайні ситуації, що потрібно відпрацювати під час навчань, наприклад, аварії на залізниці та авіакатастрофи вантажного літака при перевезенні хімічних речовин.

Обговорено питання подальшого співробітництва та проведення протягом 2018 року циклу семінарів щодо кризового управління при надзвичайних ситуаціях.
19.png20.jpg21.png22.png

 

4. 21 березня 2018 року в Інституті завершено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС за темою: «Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин XL2air»

20-21 березня 2018 року в Інституті проведено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС за темою: «Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин XL2air». Тренінг проводився за участю спеціалістів з Німеччини з метою ознайомлення українських фахівців з практичним використанням приладу XL2air, отриманого у рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення можливостей України у сфері цивільного захисту», зареєстрованого у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України 28 жовтня 2016 р. за №3500.

Запрошені на тренінг представники Національного університету цивільного захисту України (м.Харків), Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м.Ромни), а також науково-педагогічні працівники Інституту державного управління у сфері цивільного захисту отримали практичні навички використання означеного приладу, що в подальшому дозволить підвищити ступінь готовності до реагування на надзвичайні ситуації з викидом небезпечних хімічних речовин.
17.jpg18.jpg


3. 1 березня 2018 року на базі Інституту відбулось підсумкове засідання щодо завершення спільного Українсько-Шведського проекту DG ECHO SUDCM «Стандартизація українського кризового управління у сфері реагування на надзвичайні ситуації».

В ході зустрічі було обговорено:

- результати та досягнення співпраці в рамках проекту;

- плани та ідеї щодо того, як використовувати в подальшому отримані знання в рамках співпраці;

- подальшу співпрацю з Генеральним Директоратом ЄС з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту, Центром домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеція.

Підсумки засідання підвели директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Маюров Михайло Олександрович, представник Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Едмундс Акітіс, Голова Департаменту з регіонального планування на виникнення надзвичайних ситуацій Секретаріату регіонального виконавчого відділення Центру домедичної допомоги та медицини катастроф Королівства Швеції Мікаель Вілхелмсон.
7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg

 

 

2. 26 січня 2018 року в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту успішно завершено тренінг з фахівцями радіаційного та хімічного захисту ДСНС за темою: «Основні операції та порядок користування портативним аналізатором хімічних речовин Torion T-9 GC/MS».

Тренінг проводився за участю спеціалістів з Німеччини з метою ознайомлення українських фахівців з практичним використанням приладу Torion T-9 GC/MS, переданого до ДСНС Федеральним управлінням із захисту населення та допомоги при катастрофах, стихійних лихах Федеративної Республіки Німеччина.

Учасникам тренінгу вручено відповідні сертифікати.
5.png6.png

 

1. На базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту пройшов тренінг для рятувальників ДСНС з надання домедичної допомоги постраждалим при ДТП

На виконання окремого доручення ДСНС від 22.12.2017 № В-223 “Про проведення тренінгу” та Програми проведення тренінгу Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проекту “Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями” з ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод на спеціальних аварійно-рятувальних машинах легкого типу та надання домедичної допомоги з особовим складом ДСНС України в період з 15 по 17 січня 2018 року на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту (далі – Інститут) проводився зазначений тренінг.

До заходу було залучено представників навчальних закладів системи ДСНС, територіальних підрозділів ДСНС Київської, Донецької, Луганської, Полтавської областей та міста Києва загальною кількістю 53 слухачі.

Заняття проводили 6 інструкторів — спеціалістів Центру спеціальної підготовки (м. Київ).

За програмою тренінгу було відпрацьовано теоретичні питання в трьох навчальних аудиторіях та проведено практичне заняття на відкритому майданчику Інституту із залученням технічних засобів. Програму запланованого навчального курсу виконано в повному обсязі.

На підведенні підсумків теоретичної частини тренінгу в актовій залі Інституту представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з представниками ДСНС та Інституту було передано комплекти бойового одягу слухачам.
1.png2.png3.png4.png

 

    Твіт