ГоловнаБібліотекаНові надходження
 Версія для друку

 

Obkladynka.jpg

 Техногенно-екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи:

 

 

монографія / С.І. Азаров, С.А. Єременко, В.Л. Сидоренко, М.В. Білошицький, Є.А. Власенко, А.В. Пруський, В.О. Тищенко; за заг. ред. П.Б. Волянського. Київ, 2019. 455 с. іл.

Монографія присвячена деяким аспектам аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильській атомній електростанції. Проведено аналіз можливих сценаріїв розвитку важкої аварії на ЧАЕС, досліджено процес викиду радіонуклідів у довкілля під час її розвитку та оцінено їх радіаційні наслідки.

Проаналізовано стан техногенної та радіаційної безпеки об'єкта «Укриття», проведено моделювання можливих аварійних процесів на цьому об'єкті та їх екологічних наслідків. Представлено організаційно-технічні заходи з нагляду та контролю за техногенним станом об'єкта «Укриття» та заходи забезпечення техногенної безпеки в процесі перевтілення об'єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему.

Видання орієнтовано на студентів, слухачів, аспірантів, науковців, фахівців сфери екологічної та техногенної безпеки, безпеки життєдіяльності та широке коло зацікавлених читачів.

 te[-ekol.png

 

 
2019-01-16_162230.jpg

 

"ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА В  ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ ТА

МЕДИЧНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ "

 

: Навчальний посібник  для підготовки фахівців першого (освітньо-професійного) рівня напрямку підготовки 22 «Охорона здоров'я», спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» (1 курс) (за загальною редакцією Волянського П.Б. та Гринзовського А.М.) / Гринзовський А.М., Волянський П.Б., Калашченко С.І. та ін.]. – Київ : ІДУЦЗ, 2018. – 216 с. 

 
2019-01-16_163616.jpg

 

"ПОСІБНИК"

 

з практичного застосування ДСТУ Б В.1.1-36:2016 Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою /Білошицький М.В., Скоробагатько Т.М., Кравченко Н.В. /Семичаєвський С.В. (керівник розробки). - Київ : УкрНДІЦ, 2018. - 198 с.

 
2018-12-22_121258.jpg

"Збірка кращих практик місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту та безпеки громад" (2016-2018 роки)

Виноградчий В.І., Волошин С.М., Лещенко О.Я., Ковровський Ю.Г.,Михайлов В.М., Пруський А.В., Романюк Н.М.; за заг. ред. М.О. Маюрова, С.А. Парталяна, П.Б. Волянського.-К.: ІДУЦЗ, 2018.- с. 131

У збірці: описи кращих практик у сфері цивільного захисту та безпеки громад, реалізованих органами місцевого самоврядування у 2016-2017 роках.

zbirkapraktik.png

 

 
bezpeka_lyud.jpg

"Безпека людини у сучасних умовах"

 

 

Монографія / В.В. Березуцький,Н.Л. Березуцька, А.О. Богодист, Л.А. Васьковець, М., В.В. Горбенко, В. О. Горбенко, В.В.Зацарний, Лешек Ф. Корженьовський, К.Лебецький, Є. Ю. Литвиновский, Г. Б Мадиева, О.А. Максименко, А.В. Максимов.

Харків : ФОП Мезіна В.В., 2018. - 208 с.

 
2017-11-15_150636.jpg

"Теоретичні та організаційно-методичні засади проектування освітньої діяльності навчально-методичних установ цивільного захисту"

 

Монографія (з електрон. дод.). вид. 2, переробл. [Колектив авт. Є. Ю. Литвиновський, В. В. Бегун, С. В. Гелдаш та ін.]. − Львів: Кругозір, 2017. – 230 с.

 
poradnik 17.jpg

"Організація цивільного захисту під час реформування місцевого самоврядування та територіальноїорганізації влади в Україні"

Практичний порадник. (Видання друге, доповнене)./ О.Я. Лещенко, В.М. Михайлов,Н.М. Романюк, В.О.Скакун; за заг. редакцією М.О.Маюрова, П.Б. Волянського. К. ІДУЦЗ, 2017 - 127 с.

Друге видання (доповнене) Практичного порадника розроблено ДСНС в рамках Пілотного проекту щодо організації заходів цивільного захисту населення об’єднаних територіальних громад, Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року № 333-р., з метою забезпечення функціонування цивільного захисту під час реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

У Практичному пораднику висвітлено найбільш важливі завдання об’єднаних територіальних громад з організації цивільного захисту, пропозиції щодо їх реалізації на практиці, зразки типових документів, варіанти рішень та алгоритми дій місцевих рад і їх виконавчих органів.

Цей порадник розраховано для використання керівним складом і фахівцями об’єднаних територіальних громад, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту.

Дозволяється вільно копіювати, передавати й розповсюджувати по всій території України всіма способами безоплатно для кінцевого споживача.

 
порадник.jpg

"ПРАКТИЧНИЙ ПОРАДНИК З ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ"

Цей порадник було розроблено міжнародною організацією IREX у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством внутрішніх справ України.

Порадник розроблений в рамках Проекту з комунікаційної підтримки та залучення громадськості до процесу реформи за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США, в партнерстві з Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) та Міністерством внутрішніх справ України.

Дозволяється вільно копіювати, передавати й розповсюджувати на всій території України всіма способами безплатно для кінцевого споживача.

 

 

2016-10-18_092454.png

"ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ"

практичний посібник / Волянський П. Б., Гур’єв С. О., Долгий М. Л., Дрозденко Н. В., Іскра Н. І., Макаренко А. М., Стрюк М. П., Терент’єва А. В. Х.: ФОП Панов А. М., 2016. – 136 с.
Художне оформлення та рисунки: Єфімчук Ю. В.

У практичному посібнику розкрито медично-правові основи з надання домедичноїдопомоги в екстремальних ситуаціях, порядок надання домедичної допомоги в екстремальних умовах та правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.
Практичний посібник адаптовано до змісту програми підготовки та підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги рятувальниками ДСНС України.
Водночас він може бути корисним викладачам та слухачам інших вищих навчальних закладів, керівному складу центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, науковцям, аналітикам, усім, хто вивчає аспекти цивільного захисту.

 
ВИживання.png

"Виживання в умовах надзвичайних ситуацій"

/ Волянський П.Б., Барило О.Г., Гур'єв С.О., Долгий М.Л., Євсюков О.П., Іскра Н.І., Михайлов В.М., Потеряйко С.П., Терент'єва А.В. Х.: ФОП Панов А.М., 2016. − 189 с.
Художнє оформлення та малюнки: Єфімчук Ю.В.

У практичному посібнику розкриті характеристики надзвичайних ситуацій та їхні негативні наслідки на життєдіяльність населення, оповіщення та інформування про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, захисні споруди цивільного захисту, їх призначення та облаштування, характеристика засобів захисту в умовах надзвичайних ситуацій, правила виживання в умовах надзвичайних ситуацій.
Практичний посібник адаптовано до змісту навчання щодо підвищення кваліфікації державних службовців, керівників державних підприємств, установ та організацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Водночас він може бути корисним викладачам та слухачам інших вищих навчальних закладів, керівному складу центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, науковцям, аналітикам, усім, хто вивчає аспекти цивільного захисту.

 
Мед_біол_захист.png

"Медичний та біологічний захист за умов надзвичайних ситуацій"

навчальний посібник. Близнюк М.Д., Волянський П.Б., Гафарова М.Т., Гур’єв С.О., Долгий М.Л., Іскра Н.І., Крилюк В.О., Кузьмін В.Ю., Матяш В.І., Сацик С.П., Терент’єва А.В. – Х.: ФОП Панов А.М., 2016. – 324с.

Навчальний посібник створений в межах виконання НДР «Наукове обґрунтування реалізації заходів медичного та біологічного захисту» (номер держреєстрації 0115U002102) на замовлення Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
У навчальному посібнику висвітлюються основні питання організації медичного і біологічного захисту постраждалого населення при подоланні медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.
Для використання у роботі керівного складу територіальних органів ДСНС України; медичної служби ДСНС України; структурних підрозділів з питань цивільного захисту обласних, міських державних адміністрацій; управлінь охорони здоров’я обласних, міських державних адміністрацій; фахівців служби медицини катастроф; закладів освіти, що провадять діяльність у сфері медичного захисту населення та сфері організації управління у надзвичайних ситуаціях.

 
СИдоренко монографія.jpg

"Наукові засади захисту населення і територій від наслідків лісових пожеж з радіаційно небезпечними факторами"

монографія / С.І. Азаров, С.А. Єременко, В.Л.Сидоренко, О.М. СмІрнова, М.В. Білошицький, Є.А. Власенко, A.B. Пруський, Ю.П. Середа; за заг. ред. П.Б. Волянського. - К.: TOB "Інтердрук", 2016.-203 с.

У монографії проведено аналіз радіаційного стану лісів у Зоні відчуження, пожеж у них після Чорнобильської катастрофи, пожежонебезпечних ситуацій та чинників радіаційної небезпеки, існуючих методів досліджень радіаційних наслідків від пожеж у лісах.

Проаналізовано радіаційний стан лісових масивів під час пожеж, наведено математичну модель лісової пожежі, проведено моделювання викиду радіоактивних продуктів згоряння із зони лісової пожежі, розраховано дозові навантаження та радіаційний ризик для населення.

Оцінено радіаційну небезпеку при пожежах у лісах Зони відчуження: визначено вихідні данні щодо проведення досліджень, обгрунтовано вибір методів і засобів досліджень, проведено аналії радіоекологічного ризику. Представлено результати досліджень лісових пожеж у натурних умовах, результати експериментальних лабораторних досліджень та їх порівняльні характеристики. Проведено оцінку можливих радіаційних ризиків і токсичного ураження при ГАСІННІ ЛІСОВОЇ пожежі у Чорнобильській зоні.

Представлено геоімформіційну систему підтримки прийняття рішень з локалізації і ЛІКВІДАЦІЇ лісовик пожеж те мінімізації радіоекологічних наслідків.

Видання орієнтовано на студентів, слухачів, аспірантів, науковців, фахівців сфери екологічної, техногенної ті пожежної бешеки, беїпеки життєдіяльності, охорони праці та широке коло зацікавлених читачів,

 
    Твіт