ГоловнаОстанні новини7 Травня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Показовий день «Тижня безпеки дитини» для вихователів - методистів дошкільних закладів освіти міста Вінниці

Опубліковано: 07.05.2018, 17:20

24 квітня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти №59 Вінницької міської ради відбувся інструктивно-методичний семінар - показовий день «Тижня безпеки дитини» на тему: «Світ речей навколо дитини». Педагоги закладу підготували та провели семінар під патронажем методистів обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Вінницької області: завідувача ОМК Наталії Вовченко та методиста Ольги Гловацької; методистів дошкільної освіти Міського методичного кабінету  Департаменту освіти Вінницької міської ради Лариси Бондарчук і Ніни Сокиринської. Досвід проведення «Тижня безпеки дитини» переймали методист з дошкільної освіти КУ «Вінницький районний центр закладів освіти» Світлана Коваль та завідувач ЗДО Якушинецької об’єднаної територіальної громади Галина Юнова.

Розпочався семінар з виступу завідувача освітнього закладу Валентини Мамчур, яка ознайомила присутніх з роботою колективу закладу за напрямком «безпека життєдіяльності та цивільний захист». Далі, завідувач ОМК  Центру Наталія Вовченко проінформувала учасників семінару про надзвичайні ситуації та події, які мали місце на території Вінницької області у І-му кварталі 2018 року і звернула увагу присутніх на приклади найбільш резонансних надзвичайних подій, в яких постраждали діти. У своїй промові доповідач закликала  присутніх до плідної співпраці з фахівцями цивільного захисту. Методист ОМК Ольга Гловацька презентувала учасникам семінару навчально-методичні та відео матеріали для фахової підготовки та ефективного проведення Тижня, привернула увагу вихователів-методистів – відповідальних осіб з питань ЦЗ до створення у дошкільних освітніх закладах методичних кабінетів з ЦЗ та БЖД, розповіла про їх зміст і наповнення, нагадала про облаштування  Інформаційно-довідкових куточків з питань ЦЗ.  Наступний спікер, вихователь-методист ДНЗ №59 ВМР Лілія Верхова, ознайомила учасників семінару з досвідом підготовки та проведення  в садочку   підсумкового з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту заходу – «Тижня безпеки дитини».

Варто зазначити, що проведенню показового дня Тижня передувала кропітка підготовча робота, яку методисти ОМК Центру  провели з адміністрацією закладу, педагогічним колективом та вихованцями. Саме тому, у проведених заходах показового дня Тижня  прослідковувалась   загальна мета семінару, а навчально-методичний матеріал не лише відповідав тематиці, а був актуальним та змістовним. Під час підготовки до семінару, творчою групою педагогів освітнього закладу було ретельно сплановано всі заходи Тижня, визначено час і місце проведення кожного заходу для різних вікових груп, призначено відповідальних осіб, а також враховано вимоги техніки безпеки під час практичного відпрацювання заходів Тижня.

Робота з дітьми різних вікових груп, продемонстрована вихователями освітнього закладу, вражала своїм розмаїттям: інтегроване заняття з елементами моделювання небезпечних ситуацій «В пошуках абетки безпеки»; «Небезпечні пригоди логопедичної ляльки Тимка», театральна мозаїка «Наука безпеки для Оленки» (заняття у театральному гуртку); фест безпеки життя  «Небезпечний день народження півника».

Організацію роботи з педагогами вихователь-методист Лілія Верхова та практичний психолог Оксана Поплавська презентували в ході інтерактивної гри «Безпека особистих кордонів дитини».

Для проведення роботи з батьками, педагогічні працівники «перетворились» у батьків дітей, а Сергій Боженьов (співробітник СБУ України у Вінницькій обл.), батько вихованки закладу –  у лектора «Батьківського всеобучу» та провів інформування учасників семінару  на  тему: «Дії в умовах загрози або виникнення терористичного акту» .

Під час семінару вихователі-методисти мали змогу: взяти участь у виставці «Безпека повсякденного життя», в ході якої відбулась презентація нових навчально-методичних матеріалів, розроблених методистами обласного методичного кабінету на допомогу педагогічним працівникам дошкільних освітніх закладів у підготовці та проведенні «Тижня безпеки дитини»; отримати незабутні враження під час огляду окремого розділу виставки - «Надзвичайні ситуації очима дітей», де експонатами були малюнки вихованців закладу.

В ході засідання «Круглого столу» під керівництвом методиста міського методичного кабінету  Департаменту освіти Вінницької міської ради Лариси Бондарчук, педагоги обмінялись власним досвідом підготовки та проведення «Тижня безпеки дитини», обговоривши найбільш проблемні питання даного заходу у закладах дошкільної освіти.

 Підсумовуючи роботу семінару, його учасники висловили щиру подяку завідувачу закладу Валентині Мамчур та педагогічному колективу за можливість ознайомитися з кращим педагогічним досвідом підготовки та проведення заходів «Тижня безпеки дитини» із запобігання та реагування на надзвичайні ситуації; відзначили зацікавленість, активність дітей,  чудову роботу вихователів та високопрофесійну допомогу у підготовці та проведенні заходу працівників обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Вінницької області.  Без сумніву, отримані педагогами знання посприяють удосконаленню якості проведення «Тижня безпеки дитини» в садочках, а також послугують підвищенню ефективності освітнього процесу з БЖД та ЦЗ у закладах дошкільної освіти обласного центру.

 vinnitsya.JPGvinnitsya1.JPGvinnitsya2.JPGvinnitsya3.JPGvinnitsya4.JPGvinnitsya5.jpg

Методист обласного методичного кабінету

НМЦ  ЦЗ  та  БЖД  Вінницької  області  Ольга Гловацька

 


   
Останні новини
20 Червня14:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019”
20 Червня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Країна професійних мрій
20 Червня14:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Єдиний день безпеки у м. Сєвєродонецьку.
20 Червня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
19 Червня16:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпечний літній відпочинок
19 Червня11:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Всі разом за сім’ю – такий девіз фестивалю сім’ї в місті Бердянськ
18 Червня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Органи управління та сили цивільного захисту Кам’янського району та міської ОТГ пройшли перевірку на готовність виконання завдань за призначенням в умовах мирного часу та особливий період
13 Червня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт працює з дітьми та дорослими
10 Червня16:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Літо - це маленьке життя!»
10 Червня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької . Корисні та безпечні канікули
6 Червня14:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Підведення підсумків обласного етапу конкурсу «Безпека в житті – життя в безпеці»
6 Червня13:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підвищуємо професійну майстерність
3 Червня16:30 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області.
3 Червня13:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Заняття з керівниками та фахівцями закладів освіти міста Мелітополь.
31 Травня13:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.День професійної майстерності
Останні новини