ГоловнаОстанні новини8 Травня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області.Проведення показового «Дня цивільного захисту».

Опубліковано: 08.05.2018, 10:51

Як свідчить аналіз надзвичайних ситуацій за останні 5-8 років, значна кількість різноманітних надзвичайних ситуацій виникає на об’єктовому рівні. До нього належать загальноосвітні, професійно-технічні та дошкільні заклади освіти.

Більшість пожеж в Україні (50-60%) виникає внаслідок необережного поводження з вогнем, безпосередньо з вини людини.

Загальні вимоги з пожежної безпеки, щодо навчання правилам пожежної безпеки та проведення практичних тренувань з відпрацюванням дій у разі пожежі встановлюється наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 р. за № 252/26697, наказом МОН України від 15.08.2016 № 974 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 вересня 2016 р. за № 1229/29359.

Так, пункт 5 Правил пожежної безпеки в Україні визначає що  «.. не рідше одного разу на півроку мають проводитися практичні тренування всіх задіяних працівників».

Всі працівники загальноосвітніх, професійно-технічних та дошкільних закладів освіти, повинні бути навчені діям, чітко знати свої обов’язки та неухильно їх виконувати. Це також стосується адміністрації закладу освіти, яка в екстремальній обстановці не може приймати помилкові рішення або віддавати необґрунтовані розпорядження.

До того ж навчання персоналу та проведення практичних тренувань щодо безпечної та швидкої евакуації людей з будівель та гасіння умовної пожежі не потребує від керівників великих фінансових затрат та зупинення навчально-виховного процесу. Підготовка тренування вимагає від керівників лише одного – виявити бажання організувати та провести тренування, навчити людей, як діяти у надзвичайній ситуації при пожежі.

Від ефективності розроблення та впровадження в життя заходів із запобігання та ліквідації надзвичайної ситуації в разі її виникнення залежатиме життя та здоров’я персоналу, дітей дошкільного віку та учнів, і розміри заподіяної шкоди.

Протипожежні тренування, як захід з ЦЗ, проводяться 2 рази на рік. Перший раз – інтегрується в об’єктове тренування як «День цивільного захисту» (ввідна «Пожежа»), що відображається в документах, які створюються до об’єктового тренування.

Другий раз – протипожежне тренування як самостійний захід, а саме: тренування з евакуації людей з елементами пожежогасіння.

Протипожежні тренування та об’єктові тренування – це спрощені за організацією та скорочені за часом і обсягом навчальні заходи (імітовані НС), які спрямовані на вирішення завдань запобігання, мінімізації або ліквідації наслідків НС в загальноосвітньому навчальному закладі в умовах, максимально наближених до реальних.

Тренування в закладі освіти, і протипожежні зокрема, проводяться з метою практичного відпрацювання, закріплення та перевірки умінь та навичок виконання працівниками школи дій щодо запобігання можливих НС та дій у разі виникнення НС.

Насамперед, це:

- дії за сигналами оповіщення (ввідна «Пожежа» серед інших);

- користування засобами пожежогасіння;

- користування засобами індивідуального захисту;

- визначення способів рятування людей;

- надання домедичної допомоги потерпілим;

- порядок евакуації людей і матеріальних цінностей;

- взаємодія з аварійно-рятувальними підрозділами та медичними працівниками.

У відповідності з «Планом основних заходів цивільного захисту міста Костянтинівка на 2018 рік», у Костянтинівський спеціалізованій загальноосвітній школі I-III ступенів № 13 з поглибленим вивченням іноземних мов Костянтинівської міської ради Донецької області наприкінці квітня 2018 року було проведено показовий «День цивільного захисту».

Цілі та завдання заходу були визначені такими:

- розповсюдження досвіду роботи школи з формування культури безпеки життєдіяльності учнів;

- презентація методичних знахідок педагогічного колективу, спрямованих на формування та розвиток у дітей шкільного віку практичних навичок з попередження надзвичайних ситуацій;

- афішування методичних рекомендацій з впровадження елементів досвіду з проблеми;

- збагачення методичного арсеналу педагогів сучасними технологіями, засобами та методами в організації роботи навчального закладу, спрямованого на формування культури безпеки життєдіяльності школярів;

- формування і розвиток в учнів морально-політичних та психологічних якостей: високого почуття обов’язку та відповідальності за доручену справу, мужності, відваги, фізичної витривалості, постійної готовності самовіддано виконувати завдання цивільного захисту;

- удосконалення в учнів та педагогічного колективу теоретичних знань та практичних навичок щодо захисту під час аварій, катастроф, стихійних лих, від зброї масового ураження;

- практична перевірка виконання завдань цивільного захисту, навичок учнів та педагогічного колективу діяти за сигналом «УВАГА ВСІМ!».

Цікавий факт: «Дню цивільного захисту» передував «Марафон безпеки», що проходив протягом місяця із 12 березня по 12 квітня поточного року. Учні приймали активну участь у важливих, цікавих заходах – це тематичні класні години, театралізовані вистави, вікторини, конкурси, брейн-ринги, дебати, виставки, екскурсії, змагання та ігри.

sdrtj1.jpggui2.jpg4th3.jpg

Участь у «Дні цивільного захисту» взяли: заступники директорів з навчально-виховної роботи – начальники штабів з цивільного захисту загальноосвітніх навчальних закладів міста, представники міського управління освіти, відділу з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Костянтинівської міської ради, Костянтинівського ДПРЗ-16 ГУ ДСНС у Донецькій області, працівники НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області (начальник циклу практичної підготовки обласних курсів удосконалення керівних кадрів – І.С. Грідасов та завідувач НКП у м. Костянтинівка – О.С. Казак).

uoip4.jpg

Розпочався захід із загальношкільної лінійки, де був зачитаний наказ про проведення показового «Дня цивільного захисту», оголошений план заходів. Також на відкриті заходу виступив Грідасов Іван Сергійович.

Школярі згадали трагічні сторінки історії нашої країни, пов'язані з катастрофою на Чорнобильській АЕС, а потім відправилися в свої навчальні кабінети.

В цей час з афішуванням досвіду роботи школи з формування культури безпечної життєдіяльності школярів перед гостями виступив заступник директора з навчально-виховної роботи Н.Р. Антіпова. Вона презентувала систему роботи школи, спрямовану на підготовку фізично і психологічно здорової особистості, здатної до адаптації в суспільстві, забезпечення своєї безпеки в екстремальних ситуаціях і надання необхідної допомоги оточуючих.

Продовжився день відкритими уроками, відкритими виховними заходами, виставкою малюнків, літератури, переглядом відеофільмів.

Найбільш запам'ятався «Квест безпеки», який складався з чотирьох етапів змагання. Учні на практиці продемонстрували свої знання з розбору «завалів», транспортуванні «поранених», накладанню пов'язок і шин, комплектації «тривожної валізки». Ігрові моменти створювали інтерес, викликали азарт і, в кінцевому підсумку,  дозволили краще засвоїти і закріпити матеріал, придбати практичні навички.

За сигналом «УВАГА ВСІМ!» було проведено тренування з екстреної евакуації педагогічного колективу, учнівського складу школи. Всі швидко і організовано евакуювалися у двір навчального закладу.

День видався насиченим для кожного із присутніх. Весь колектив школи (як викладачі, так і учні) показали свої знання та вміння у:

- відпрацюванні дій за сигналом «УВАГА ВСІМ!» і різного роду мовним інформаціям;

- укритті в захисних спорудах (підвал, внутрішні приміщення школи, на місцевості поблизу навчального закладу);

- діях при виникненні стихійного лиха, найбільш характерного для даної місцевості (підтоплення, повінь, зсув, ураган, буря, смерч і т.і.);

- правилах поведінки і діям при пожежі у школі, сусідніх будівлях, у лісі, на розташованому поруч підприємстві;

- відпрацюванні дій при викиді, розливі небезпечних хімічних речовин на підприємстві хімії, металургії, водонасосній станції, харчової галузі, коли хмара отруйної речовини рухається у бік навчального закладу;

- вмінні надавати домедичну допомогу;

- знанні правил дорожнього руху та основ поведінки на вулиці;

- виготовленні ватно-марлевої пов'язки для захисту від інфекційних захворювань;

- надяганні засобів індивідуального захисту (протигази, респіратори);

- дії при розливу ртуті;

qqafgv5.jpgtbsrh6.jpghikop7.jpgp,mv8.jpg

 

Зрештою проведення показового «Дня цивільного захисту» сприяло вирішенню наступних завдань: учні і педагоги показали, як вони вивчили теорію і практику дій в небезпечних і надзвичайних ситуаціях, чи готові вони надати допомогу людині, що потрапила у біду; сприяло згуртуванню адміністративно-педагогічного колективу і учнів (щоб вони не розгубилися в будь-якій надзвичайній ситуації), розширенню знань історії своєї держави.

І наприкінці заходу гостей чекав приємний сюрприз: всім було презентовано перший випуск шкільної газети «ОстровОК БЕЗпеки». Це спеціальний випуск газети, що вийшла у рамках загальношкільного «Марафону безпеки».

 

 

Завідувач НКП у м. Костянтинівка                                          О.С. Казак


   
Останні новини
20 Вересня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумській області. На варті безпеки життєдіяльності
18 Вересня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочато період спеціальних об’єктових тренувань із питань цивільного захисту у вищих навчальних закладах міста Кам’янця-Подільського
16 Вересня16:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Професійна проща до Дня рятівника
16 Вересня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Вивчення досвіду роботи евакуаційних органів
16 Вересня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Рятувальник – професія мужніх
12 Вересня09:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Функціональне навчання з командирами об’єктових ланок (груп) зв’язку та оповіщення
11 Вересня10:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру обговорила головні завдання на найближчий період
10 Вересня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Семінар з керівниками закладів культури міста Дніпра
10 Вересня10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчання працівників – запорука безпеки життєдіяльності освітнього закладу
9 Вересня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Місто професій у Хмельницькому
5 Вересня14:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове навчання в КУ Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання»
4 Вересня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування на ПАТ «Запоріжсталь»
4 Вересня09:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
28 Серпня14:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. На Державному підприємстві «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка м. Запоріжжя відбулось протиаварійне тренування
28 Серпня14:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Початок нового навчального року
Останні новини