ГоловнаОстанні новини9 Жовтня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.На Рівненщині проведено тренування у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС

Опубліковано: 09.10.2018, 09:34

Відповідно до Плану цивільного захисту 26 вересня 2018 року відбулися тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Рівненської області та її ланок Гощанського, Здолбунівського, Дубенського, Млинівського, Рівненського районів та міст Острог, Дубно у разі виникнення надзвичайної ситуації (радіаційної аварії) на ВП „Хмельницька АЕС”.

У тренуванні взяли участь заступник голови Рівненської облдержадміністрації Віталій Ундір, керівництво ГУ ДСНС України у Рівненській області та управління з питань НС та ЦЗН обласної державної адміністрації, а також представники територіальних органів виконавчої влади.

Відповідно до задуму тренувань, під час проведення планового технічного обслуговування другого каналу систем безпеки ВП „Хмельницька АЕС” виникла небезпечна подія, яка класифікується як радіаційна аварія на ХАЕС. Зона можливого  небезпечного радіаційного забруднення території Рівненської області становить 1006 км2. У 30-ти кілометрову зону спостереження потрапляє 82 населених пункти Гощанського, Здолбунівського, Острозького районів Рівненської області та м. Острог, загальна чисельність населення яких складає 59 685 осіб.

Під час навчань, у першу чергу, було відпрацьовано заходи з оповіщення та евакуації населення, перевірено порядок укриття населення в наявних захисних спорудах, контролювався хід розгортання пунктів евакуації та постів регулювання руху із залученням місцевого населення.

Відповідно Організаційних вказівок з підготовки та проведення тренувань Рівненської обласної державної адміністрації на Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області було покладено організацію роботи мобільного навчально-консультаційного пункту з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях на пунктах евакуації та посередників відповідно до задуму тренування.

Згідно рекомендацій ДСНС України мобільний навчально-консультаційний пункт створюється з метою ведення інформаційно-просвітницької роботи і пропаганди знань серед населення щодо правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, у зоні яких або у зоні можливого ураження від яких може опинитися населення, викликаних такими ситуаціями. Саме тому, у рамках даного заходу фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, з метою доведення до населення інформації про небезпеку за місцем проживання та методи реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, що  сприяє підвищенню рівня психологічного стану громадян в умовах загрози і виникнення НС.

Як зазначив начальник Центру полковник служби ЦЗ Сергій Вовчук: „Проведення таких практичних заходів з питань цивільного захисту позитивно впливає на вирішення питань безпечної життєдіяльності мешканців області та сприяє підвищенню компетенції посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій при прийнятті рішень в разі виникнення надзвичайних ситуацій”.

Злагодженість та оперативність дій органів управління та сил цивільного захисту – головна мета проведення заходу. З практичного  досвіду щодо надзвичайних ситуацій, які трапилися на території України, можна зробити наступний висновок: тільки тоді, коли керівний склад суб’єктів господарювання, працівники формувань ЦЗ і населення володіють навичками дій в надзвичайних ситуаціях, проявляють стійкість, мужність, правильно приймають рішення в екстремальній ситуації, можна запобігти і значно зменшити число жертв та матеріальних збитків.

 FB_IMG_1537979404845.jpgIMG-00dd006c66c1d3ba7be6aae6342ae6f2-V.jpgIMG-6c5c7803642bdff8084a0f3477807899-V.jpgS1470012.jpg

 

Алла Тищенко, методист обласного методичного кабінету 

НМЦ ЦЗ та БЖД  Рівненської області.


   
Останні новини
8 Листопада08:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. У Черкасах пройшов семінар «Організація цивільного захисту на підприємствах, в установах і організаціях» для спеціалістів з питань цивільного захисту райдержадміністрацій, міськвиконкомів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад
8 Листопада08:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Проведення заняття з функціонального навчання
6 Листопада14:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Обласна студентська олімпіада з питань безпеки життєдіяльності
5 Листопада16:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Практичні заняття на закріплених навчальних об’єктах
1 Листопада13:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Освіта у галузі здоров’я, безпеки та соціальної інтеграції визначається у світі як один із пріоритетних напрямів
1 Листопада13:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Інструктивно–методичне заняття з керівниками закладів освіти щодо виконання рішення Колегії ДСНС від 11.10.2019 № 11-14 та спільного наказу про проведення Дня цивільного захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та тижня безпеки дитини
31 Жовтня07:51 НМЦ ЦЗ ТА БЖД Рівненської області. Дбаємо про безпеку опалювального сезону
28 Жовтня13:53 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Майбутнє починається сьогодні. Почнемо його з безпеки!!!!
25 Жовтня14:58 НМЦ ЦЗ та БЖ в Сумській області. Семінар-тренінг для вчителів предмету «Основи здоров’я»
24 Жовтня13:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. В місті Сєвєродонецьку відбувся обласний етап збору-змагань Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки»
23 Жовтня15:53 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Планування заходів практичної підготовки з питань цивільного захисту
23 Жовтня09:50 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Заняття з функціонального навчання тривають
22 Жовтня10:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту на КП «Запоріжелектротранс»
21 Жовтня15:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Безпека дитини – добробут країни
18 Жовтня14:27 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Показове спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту
Останні новини