ГоловнаОстанні новини1 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Цивільний захист – пріоритетний напрямок діяльності освітніх закладів

Опубліковано: 01.11.2018, 15:31

31 жовтня 2018 року відбувся семінар відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації з залученням відповідальних з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти. Серед нагальних питань щодо роботи і перспектив діяльності районного відділу освіти розглянуто питання протипожежного захисту освітніх закладів та про роботу опорного закладу з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності.

Щодо створення та функціонування навчально-методичного кабінету з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності опорного закладу загальної середньої освіти доповіла завідувач обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області. Фахівець зазначила, що в Рівненській області створені та діють 20 опорних закладів загальної середньої освіти при об’єднаних територіальних громадах і 16 – при органах управління освітою райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення.

З метою здійснення методичного супроводу координації діяльності базових (опорних) з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності освітніх закладів та відповідно до листа управління освіти і науки облдержадміністрації від 01.10.2018 № 3456-02/01-09/18 в області проходять семінари в ході Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. На базі опорних закладів здійснюється консультативна допомога освітнім закладам міста, району, ОТГ з розповсюдженням передового досвіду роботи з організації і проведення практичних заходів з цивільного захисту.

Доповідач підкреслила важливість цивільного захисту учасників освітнього процесу та працівників галузі освіти, оскільки їх безпека залежить від створеної системи цивільного захисту закладу і виконання посадовими особами своїх обов’язків в рамках вимог чинного законодавства у сфері ЦЗ.

З метою розповсюдження передового педагогічного досвіду Вараської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 щодо облаштування навчально-методичного кабінету опорного (базового) з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності було запропоновано мультимедійні та відеоматеріали і рекомендовано створення предметних кабінетів з основ здоров’я, захисту Вітчизни у кожному закладі загальної середньої освіти для удосконалення освітнього процесу та його програмно-методичного забезпечення.

Також, було акцентовано увагу на періодичності проходження функціонального навчання з цивільного захисту керівником закладу, його заступниками, посадовою особою з питань ЦЗ і навчання з питань пожежної безпеки керівником і посадовою особою з питань пожежної безпеки закладу на базі Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області. Планувати його необхідно в перший рік призначення на посаду з періодичністю 1 раз на 3 роки.

Адже, цивільний захист потребує комплексного підходу: в першу чергу – планування діяльності; теоретичне навчання, як учасників навчально-виховного процесу, так і працівників галузі освіти і, як підсумок - проведення практичних заходів. А результатом має бути оволодіння вміннями і навичками дій в складних умовах надзвичайних ситуацій.
DSC05219.JPGDSC05211.JPG45049754_327153301167838_1607417765663080448_n.jpg

Наталія Яковець, завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області   
Останні новини
26 Червня09:56 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Реформа медицини та ДСНС в дії. До навчань залучено Черговий караул Центру безпеки Черкаської ОТГ
26 Червня09:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Спеціальне об’єктове навчання в КЛПЗ «Стоматологічна поліклініка м. Слов'янська»
26 Червня09:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Виїзні заняття з функціонального навчання з керівниками суб’єктів господарювання та їх заступниками Пологівського району.
25 Червня11:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:48 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019” завершено
25 Червня11:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відбулись масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини
20 Червня14:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019”
20 Червня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Країна професійних мрій
20 Червня14:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Єдиний день безпеки у м. Сєвєродонецьку.
20 Червня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
19 Червня16:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпечний літній відпочинок
19 Червня11:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Всі разом за сім’ю – такий девіз фестивалю сім’ї в місті Бердянськ
18 Червня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Органи управління та сили цивільного захисту Кам’янського району та міської ОТГ пройшли перевірку на готовність виконання завдань за призначенням в умовах мирного часу та особливий період
13 Червня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт працює з дітьми та дорослими
Останні новини