ГоловнаОстанні новини4 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. На Хмельниччині проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Опубліковано: 04.12.2018, 16:02

Навчати безпеці необхідно не лише планомірно, систематично, а й комплексно. Лише тоді, коли інформація отримується з декількох джерел, у різних форматах, протягом тривалого часу, - вона сприймається й засвоюється на підсвідомому рівні. Саме за таких умов закріплюються знання й уміння, запам’ятовуються моделі поведінки, формується світоглядне відношення до питань особистої та колективної безпеки. Такий результат є орієнтиром для педагогічного колективу Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області під час підготовки до проведення заходів Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної, загальної середньої та професійно – технічної освіти області.

Для якісного проведення вищезазначених заходів у підготовчий період було проведено роботу щодо відбору форм та методів просвітницької роботи. Найбільш продуктивними, на нашу думку, виявилися навчальні екскурсії у структурні підрозділи Центру, під час яких учні та студенти мали можливість ознайомитися із навчально – матеріальною базою з питань цивільного захисту, поспілкуватися з фахівцями з найбільш актуальних питань безпеки, попрактикуватися у проведенні серцево – легеневої реанімації на роботі – тренажері «ТАРАС», ознайомитися із роботою нітратоміра.

Не менш цікавими для учнів старшого віку були кінолекторії щодо правил поведінки під час сезонних та соціальних небезпек. Найбільш емоційне обговорення викликали відеоролики щодо небезпеки використання піротехнічних виробів. У ході обговорення шальки терезів із усвідомленням ризиків такої розваги переважили емоційний порив до декількахвилинного захоплення вогняним дійством.

Діти щиро висловлювали переконання у невиправданості та сумнівності такої розваги. Цінним є те, що до такого висновку їх ніхто не примушував, ми лише наштовхнули на роздуми, створили умови для формування життєво правильних переконань.

Для роботи з більш юною аудиторією цьогоріч ми вибрали інноваційну форму проведення занять – вокшоп. Форма вокшопу дала змогу активізувати діяльність дітей, проявити їхню самостійність, показати раніше здобуті знання та вміння з питань особистої безпеки. Учасники вокшопу, гуртківці Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, повинні були аналізувати ситуації, робити їх розбір та приймати колективні рішення.

Дітей ми об’єднали у команди та запропонували попрацювати на чотирьох станціях: на станції пожежної безпеки, де дітки знайомилися із первинними засобами пожежогасіння, приймали рішення щодо ліквідації різних видів змодельованих експертами пожеж; на станції надання першої долікарської допомоги, де необхідно було продемонструвати вміння з проведення серцево – легеневої реанімації; на станції «Ерудит», де завдяки командній грі необхідно було виконувати логічні задачі з питань безпеки; на станції безпеки, де проходив практикум із виявлення небезпечних овочів та фруктів за допомогою нітратоміра. Цікаві завдання стимулювали азарт та активність дітей, що допомогло не лише весело, а й корисно провести час.

Також педагогічні працівники Центру прийняли участь у проведенні національного уроку безпеки. Завдяки вікторинам, конкурсам, цікавим експериментам діти дізналися про «трикутник вогню» та секрети пожежогасіння.

Підсумовуючим етапом Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності на Хмельниччині було проведення міських олімпіад серед учнів 4-х класів. Виконуючи тестові завдання олімпіади діти, залучивши як свої знання, так і життєвий досвід, мали змогу показати обізнаність та ерудованість в питаннях безпеки життєдіяльності.

Крім того, школярам необхідно було охарактеризувати надзвичайні ситуації певних видів. Для максимального зацікавлення дітей усі завдання було візуалізовано. Не обійшлося й без творчого завдання. Під час розгадування ребусів дітки мали використати також і свою творчу уяву.

Незважаючи на юний вік, учасники олімпіади показали обізнаність та непідробний інтерес до питань особистої та колективної безпеки.

Підсумовуючи, варто зазначити, що такі інтерактивні заходи, нестандартні підходи допомагають нам підтримувати інтерес підростаючого покоління до питань безпеки, збільшувати коло свідомої молоді, що формуватиме безпечне середовище нашого регіону.

DSC_1Qn.jpgDSC_2Q.jpgDSC_3Q.JPGDSC_5Q.JPGDSC_7Q.jpgDSC_8Q.jpg

DSC_4Q.JPG

Завідувач обласних та м. Хмельницький курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області М.С.Гринчук

 

 


   
Останні новини
26 Червня09:56 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Реформа медицини та ДСНС в дії. До навчань залучено Черговий караул Центру безпеки Черкаської ОТГ
26 Червня09:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Спеціальне об’єктове навчання в КЛПЗ «Стоматологічна поліклініка м. Слов'янська»
26 Червня09:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Виїзні заняття з функціонального навчання з керівниками суб’єктів господарювання та їх заступниками Пологівського району.
25 Червня11:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:48 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019” завершено
25 Червня11:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відбулись масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини
20 Червня14:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019”
20 Червня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Країна професійних мрій
20 Червня14:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Єдиний день безпеки у м. Сєвєродонецьку.
20 Червня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
19 Червня16:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпечний літній відпочинок
19 Червня11:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Всі разом за сім’ю – такий девіз фестивалю сім’ї в місті Бердянськ
18 Червня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Органи управління та сили цивільного захисту Кам’янського району та міської ОТГ пройшли перевірку на готовність виконання завдань за призначенням в умовах мирного часу та особливий період
13 Червня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт працює з дітьми та дорослими
Останні новини