ГоловнаОстанні новини22 Січня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиття підсумків роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії

Опубліковано: 22.01.2019, 15:55

15 січня 2019 року відбулось засідання Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань. Саме таку назву отримала колишня Обласна науково-методична рада з ЦЗ, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань в світлі вимог сучасних нормативно-правових актів. Цьогоріч підсумкове засідання відбулось на базі кабінету цивільного захисту Рівненського державного гуманітарного університету.

Андрій Юсенко, завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін, технологій та цивільної безпеки РДГУ, кандидат технічних наук, доцент, голова науково-методичної комісії довів до учасників заходу наказ Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області від 11.01.2019 року № 4, що затверджує Положення про Рівненську обласну науково-методичну комісію. Положення та склад комісії також погоджено з управлінням з питань НС та ЦЗН Рівненської облдержадміністрації та управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації, адже саме при згаданих управліннях у грудні місяці 1999 року було створено громадську організацію. У цьому році комісія святкуватиме ювілей – 20-річчя від Дня створення.

Сергій Вовчук, начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області полковник служби ЦЗ відзначив активну співпрацю освітніх закладів з фахівцями навчально-методичного центру в напрямку проведення заходів згідно з Планом роботи науково-методичної ради на 2018 рік. Зокрема, здійснення моніторингу викладання дисциплін „Безпека життєдіяльності” та „Цивільний захист” у вищих закладах освіти області і надання методичної допомоги в організації та проведення освітнього процесу, проведення практичних семінарів з залученням викладачів ВНЗ області, акцій та представницьких заходів, здійснення рецензування та видання підручників, посібників з навчанння усіх категорій населення діям в умовах надзвичайних ситуацій.

Мета безпечної професійної діяльності полягає в тому, щоб сформувати у людини свідоме й відповідальне ставлення як до питань особистої безпеки, так і безпеки тих, хто її оточує, навчити молодь розпізнавати й оцінювати потенційні небезпеки, визначати шляхи надійного захисту від них, уміти в разі потреби надати допомогу собі та іншим, а також оперативно ліквідовувати наслідки прояву небезпеки у різноманітних сферах людської діяльності”,- зазначив Сергій Вовчук.

Завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області звернула увагу присутніх на вимоги наказу МВС України від 16.10.2018 № 835 „Про затвердження Типового положення про територіальні курси ЦЗ, навчально-методичні центри ЦЗ та безпеки життєдіяльності”, котрий, на жаль, не акцентує увагу на створенні та діяльності науково-методичних обєднань викладачів кафедр та циклових комісій вишів.

Ігор Риженко, кандидат технічних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін поділився досвідом з покращення викладання безпекових дисциплін у Міжнародному економіко-гуманітарного університеті ім. академіка С. Дем'янчука завдяки співпраці з членами Рівненської обласної науково-методичної комісії.

Ростислав Шикула, доцент кафедри біології МЕГУ ім. академіка С. Дем'янчука презентував учасникам засідання авторську Робочу програму навчальної дисципліни „Основи виживання людини в умовах дикої природи”, метою якої є надання знань про основні поняття, прийоми та методику виживання в умовах дикої природи, навчання правилам добування їжі, води та їх очищення; підготовка до екстремальної ночівлі; навчання будувати та маскувати укриття на території супротивника; пояснення правил екстремальної гігієни та медицини; розкриття прикметів орієнтування на місцевості в різних кліматичних та природних зонах планети; орієнтування без карти і компаса за ознаками місцевості, за сонцем і зірками; навчання особового складу підрозділу виживати в умовах дикого середовища без ножа, їжі та води в екстремальних умовах бойових дій.

На завершення засідання голова науково-методичної комісії Андрій Юсенко подякував усім присутнім за ефективну роботу впродовж минулого року, запропонувавши визнати рівень роботи комісії на достатньому рівні, зокрема, було вирішено налагодити регулярний обмін між членами громадської організації напрацюваннями, спільну підготовку наукових доповідей та статей, підручників і посібників.

Засідання пройшло в атмосфері небайдужості, взаємозацікавленості і активного обміну думками. Було внесено пропозиції щодо удосконалення роботи громадської організації у 2019 році та здійснення навчання усіх категорій населення з питань цивільної безпеки.

DSC_0262.jpgDSC_0260.jpgDSC_0253.jpgDSC_0266.jpg


   
Останні новини
23 Травня11:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Теплу пожежі не нашкодять
23 Травня11:12 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Семінар-практикум у опорному освітньому закладі з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності ОТГ
21 Травня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Тиждень безпеки дитини
21 Травня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Зустріч зі студентами
21 Травня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Показовий День цивільного захисту
20 Травня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. День безпеки на воді в школі
15 Травня14:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Педагогічні працівники прийняли участь у заходах Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності
15 Травня10:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Всі разом за сім’ю
8 Травня15:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Спеціальне об’єктове тренування
8 Травня10:23 НМЦ ЦЗ БЖД Одеської області. Дії керівного складу, формувань ЦЗ, педагогічного, технічного персоналу, учнів школи у разі здійснення терористичного акту на хімічно-небезпечному об’єкті
26 Квітня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Семінар-практикум з освітянами
26 Квітня14:22 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Працівники Центру взяли участь у IX Міжнародній науково-технічній конференції «Хімія та сучасні технології»
26 Квітня14:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпека поводження з тваринами
25 Квітня12:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Показовий День цивільного захисту в Чернігові
25 Квітня08:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. День цивільного захисту в закладах освіти м. Суми
Останні новини