ГоловнаОстанні новини22 Січня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області.Про негативні явища в молодіжному середовищі

Опубліковано: 22.01.2019, 16:17

17 січня поточного року навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області спільно з Клінікою дружньою до молоді дитячої поліклініки №2 Чернігівської міської ради в особі практичного психолога клініки Короткова П.В., було заплановано та проведено бесіду з педагогічним колективом Чернігівської загальноосвітньої школи №3 на тему «Профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі».

Проведення бесіди співпало з підписанням Президентом України Петром Порошенком законопроекту №8584 від 16 січня 2019 року щодо введення адміністративної відповідальності за булінг під час навчального процесу. Відповідно до закону, під булінгом відтепер мається на увазі "психологічне, фізичне, економічне, сексуальне насильство" з боку учасників освітнього процесу, в тому числі через інтернет, що здійснюється стосовно дітей або підлітків або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могло бути чи було завдано шкоди психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Незважаючи на те, що з педагогами неодноразово у 2018 році відбувалися тренінги за програмою Lions Quest «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття», було вирішено провести відповідний захід, основна мета якого – допомога педагогічним працівникам у розвитку життєвих компетенцій та громадських якостей у безпечному, турботливому і стабільному середовищі, набуття навичок із запобігання булінгу.

Під час бесіди педагоги ще раз нагадали що таке «булінг», отримали інформацію про причини виникнення, шляхи та способи його подолання, можливі жертви цього негативного явища, а також взяли активну участь в обговоренні даної проблеми.

Крім того Павло Васильович також акцентував увагу педагогічних працівників на сексуальне виховання підлітків, а також на створення умов для унеможливлення вживання наркотичних засобів та алкоголю. 

Учительський колектив школи дійшов висновку, що найголовнішу роль в ідентифікації та подоланні булінгу можуть зіграти батьки. Тому, потрібно, насамперед, налагодити співпрацю класного керівника з батьками в класі, а також відслідковувати стан дитини, щоб оперативно зреагувати на прояви булінгу.

Бесіда пройшла у жвавій та цікавій формі. Актуальність питання дуже зацікавила учителів і всі зрозуміли, що здорові стосунки між дітьми повинні бути на першому плані. Вони передбачають взаємодію між людьми на основі взаємної поваги, чи то особисто, чи через Інтернет. Вчителі, батьки та інші дорослі повинні показувати особистий приклад дітям, демонструючи їм, якими мають бути здорові стосунки.

20190117_125356.jpg20190117_120823.jpg20190117_120541.jpg


   
Останні новини
21 Травня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Тиждень безпеки дитини
21 Травня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Зустріч зі студентами
21 Травня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. Показовий День цивільного захисту
20 Травня08:47 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. День безпеки на воді в школі
15 Травня14:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Педагогічні працівники прийняли участь у заходах Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності
15 Травня10:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Всі разом за сім’ю
8 Травня15:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Спеціальне об’єктове тренування
8 Травня10:23 НМЦ ЦЗ БЖД Одеської області. Дії керівного складу, формувань ЦЗ, педагогічного, технічного персоналу, учнів школи у разі здійснення терористичного акту на хімічно-небезпечному об’єкті
26 Квітня14:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Семінар-практикум з освітянами
26 Квітня14:22 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Працівники Центру взяли участь у IX Міжнародній науково-технічній конференції «Хімія та сучасні технології»
26 Квітня14:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпека поводження з тваринами
25 Квітня12:18 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Показовий День цивільного захисту в Чернігові
25 Квітня08:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області. День цивільного захисту в закладах освіти м. Суми
24 Квітня08:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Тиждень знань з безпеки життєдіяльності в Чернігові
24 Квітня08:29 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. Практичні навики надання домедичної допомоги
Останні новини