ГоловнаОстанні новини15 Лютого, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Що може бути ціннішим за здоров’я й життя дитини?

Опубліковано: 15.02.2019, 14:02

Давно триває плідна співпраця Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області з дитячим пожежним класом-музеєм „Промінець”, що розміщений на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 Рівненської міської ради. І не тільки учні та педагоги закладів загальної середньої освіти міста мають змогу ознайомитися з експонатами музею, а й школярі інших освітніх закладів краю. Цьогоріч клас-музей буде святкувати 15-ти річчя з Дня створення. За роки діяльності він отримав почесне звання „Народний клас-музей”, адже в ньому побували тисячі відвідувачів, про що свідчать вдячні відгуки, зазначені у книзі, яку з гордістю демонструє Людмила Холохолова, засновник та керівник музею.

Отож, 13 лютого 2019 року відбулася чергова зустріч у стінах „Промінця” – практичний семінар для вчителів з основ здоров’я м. Рівного з теми „Права і обов’язки вчителів під час надзвичайних ситуацій. Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами”.

У проведені заходу взяли участь фахівці Рівненського міського центру творчості учнівської молоді, КУ „Рівненський міський методичний кабінет”, а також рятівники.

Зокрема, Ігор Сас головний фахівець відділу ЦЗ Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області, майор служби ЦЗ, який підкреслив обов’язковість виконання правил поведінки з вибухонебезпечними предметами, прокоментувавши дії персоналу освітнього закладу в разі виявлення невідомого предмету на території закладу, установи, організації.

З питань надання домедичної допомоги і практичним показом методів та способів рятування травмованих і потерпілих в умовах екстремальних ситуацій перед учасниками виступив Ігор Онищук, начальник пункту охорони здоров’я аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області підполковник служби ЦЗ.

Людмила Холохолова розповіла про безпрецендентні ситуації, в які потрапляли школярі впродовж минулого року: „Декому з них, на жаль, це коштувало не тільки здоровя, а й життя...”

Зокрема, протягом 2018 року на території Рівненської області виникло 2 надзвичайні ситуації, під час яких постраждало 24 особи, з них 22 дитини та сталося 854 нещасних випадки, в результаті, яких загинуло 311 осіб, з них - 14 дітей.

Завідувач обласного методичного кабінету навчально-методичного центру, звернула увагу присутніх на проведення теоретичної підготовки до дій під час виникнення надзвичайних ситуацій учасників освітнього процесу, яке обов’язково має закріплюватись практичним відпрацюванням в ході проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у жовтні-листопаді та Дня цивільного захисту у квітні-травні щороку.

Учасники заходу відвідали інтерактивну кімнату „Побутові пожежі”, що функціонує в складі музею. Під час занять в даному приміщенні завдяки сучасним мультимедійним технологіям та реальним засобам і приладам можна спостерігати усі етапи розвитку пожежі в побуті, їх першопричини та аналізувати відповідні загрози. Умови інтерактиву передбачають використання світлово-звукової імітації, відтворення справжньої пожежі, небезпечних наслідків, що стимулює вчитись для порятунку життя та матеріальних цінностей.

Іван Іщук, методист КУ „Рівненський міський методичний кабінет”, підбиваючи підсумки семінару, акцентував увагу присутніх на продовженні співпраці з фахівцями сфери безпеки життєдіяльності та відвідуванні класу-музею учнями закладів загальної середньої освіти. Такі заходи сприяють покращенню знань та набуттю практичних навиків дій в умовах непередбачуваних ситуацій. Адже, що може бути ціннішим за здоров’я й життя дитини?

SDC11626.JPGSDC11618.JPGIMG_20190213_143528.jpgIMG_20190213_153228.jpgIMG_20190213_155227.jpg


   
Останні новини
21 Березня10:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Підготовка до дій в надзвичайних ситуаціях
21 Березня10:30 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської област. Взаємодія з Управлінням ДСНС у Кіровоградській області
20 Березня11:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Об’єктове тренування з питань цивільного захисту у Бердянському коледжі Таврійського державного агротехнологічного університету
19 Березня09:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Допомога об’єднаним територіальним громадам – одне з головних завдань навчально-методичного центру
15 Березня14:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Комплексна перевірка Костопільського району
15 Березня14:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Надання допомоги консультаційним пунктам
14 Березня16:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Функціональне навчання слухачів за навчальними програмами постійно діючих семінарів
14 Березня16:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Мобільний навчально-консультаційний пункт на острові Хортиця
13 Березня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчання у сфері цивільного захисту керівного складу
11 Березня08:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Проведений тематичний семінар з педагогічними працівниками навчальних закладів області, які викладають предмет «Основи здоров’я» за тематикою з цивільного захисту
11 Березня08:30 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Майстер-клас з вивчення засобів індивідуального захисту
7 Березня10:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Опорний заклад освіти – центр надання консультаційної допомоги
4 Березня17:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Засідання педагогічної ради
4 Березня17:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Засідання педагогічної ради
1 Березня15:27 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Продовження строку експлуатації першого енергоблоку
Останні новини