ГоловнаОстанні новини7 Березня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Опорний заклад освіти – центр надання консультаційної допомоги

Опубліковано: 07.03.2019, 10:49

6 березня 2019 року на базі опорного закладу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності – Привільненської ЗОШ І-ІІІ ст. Привільненської сільської ради Дубенського району відбувся семінар-практикум для відповідальних з питань цивільного захисту опорних закладів загальної середньої та дошкільної освіти об’єднаних територіальних громад. Станом на 1 березня 2019 року відділами (управліннями) освіти при сільських (селищних) радах Рівненської області визначено 23 опорні заклади загальної середньої та 15 закладів дошкільної освіти.

На виконання вимог Положення про опорний освітній заклад з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у мережі закладів загальної середньої освіти Рівненської області, у Привільненській ЗОШ обладнано навчально-методичний кабінет з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Кабінет призначений для організації методичної та дослідно-експериментальної роботи з удосконалення освітнього процесу вивчення предметів „Захист Вітчизни” і „Основи здоров'я” та їх програмно-методичного забезпечення, розповсюдження кращого досвіду роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також надання консультаційно-методичної допомоги педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти Привільненської ОТГ з підготовки і проведення заходів Дня цивільного захисту, Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. Кабінет, у приміщенні якого проходив семінар, представив завідувач, вчитель предмету „Захист Вітчизни” Вадим Здолбіцький.

Цьогоріч темою семінару обрано „Підготовку та проведення заходів цивільного захисту в закладах освіти”. Зі вступним словом виступив Сергій Вовчук, начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, полковник служби ЦЗ, який наголосив на важливості створення опорних з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності закладів освіти при об’єднаних територіальних громадах.

Директор Привільненської ЗОШ Віталій Крамчинський презентував свій заклад для гостей-педагогів.

Теоретичний модуль семінару розпочався з виступів заступника голови Привільненської сільської ради Петра Дуцького та головного спеціаліста з питань освіти Інни Якимюк, які довели до учасників питання організації роботи з цивільного захисту в закладах освіти Привільненської ОТГ відповідно до вимог чинного законодавства. Також виступив начальник Дубенського міськрайонного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області, полковник служби ЦЗ Михайло Домарацький, який висвітлив складові протипожежного захисту освітніх закладів.

Педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області – завідувач обласного методичного кабінету Наталія Яковець та завідувач навчально-консультаційного пункту у м. Дубно Микола Гаврилюк розкрили питання діяльності опорного закладу освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, створення та функціонування навчально-методичного кабінету, адже такий має бути у кожному опорному закладі.

Методист обласного методичного кабінету довела до учасників семінару нормативно-правове забезпечення проведення заходів Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини. Незабаром розпочнеться підготовчий період згаданих вище заходів, тому відповідальні особи з питань цивільного захисту зобов’язані знати вимоги щодо підготовки плануючих документів з організації та проведення Дня ЦЗ і Тижня безпеки дитини.

У практичному модулі було продемонстровано дії учасників освітнього процесу та працівників закладу в разі виникнення надзвичайної ситуації, здійснення оповіщення та інформування, відпрацювання евакуації з приміщення школи, використання засобів індивідуального захисту.

Педагоги школи розподілили учасників семінару на чотири групи та з кожною з них провели квест на прийняття рішень щодо дій у різних надзвичайних ситуаціях, складання екстреної валізи та визначення рівня радіоактивного забруднення місцевості.

Завершився семінар виступом голови Привільненської сільської ради Юрія Момотюка, який подякував гостям-учасникам семінару за участь у заході, директору школи за ініціативність у відкритті навчально-методичного кабінету та вивченні питань цивільного захисту.

Підбиваючи підсумки, учасники обмінялися думками, отримали методичні матеріали, пам’ятки, буклети. Колеги-педагоги подякували колективу Привільненської ЗОШ І-ІІІ ст. за співпрацю.

20190306_121707.jpgIMG-0c93d0c30875a77e1a4b1963b5d37db7-V.jpgIMG-7571aee90351fab11ad2c0d48eba30d7-V.jpgIMG-ead88ec90c32127d4bf138468415f198-V.jpg

20190306_121134.jpg


   
Останні новини
26 Червня09:56 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Реформа медицини та ДСНС в дії. До навчань залучено Черговий караул Центру безпеки Черкаської ОТГ
26 Червня09:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Спеціальне об’єктове навчання в КЛПЗ «Стоматологічна поліклініка м. Слов'янська»
26 Червня09:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Виїзні заняття з функціонального навчання з керівниками суб’єктів господарювання та їх заступниками Пологівського району.
25 Червня11:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:48 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019” завершено
25 Червня11:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відбулись масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини
20 Червня14:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019”
20 Червня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Країна професійних мрій
20 Червня14:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Єдиний день безпеки у м. Сєвєродонецьку.
20 Червня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
19 Червня16:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпечний літній відпочинок
19 Червня11:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Всі разом за сім’ю – такий девіз фестивалю сім’ї в місті Бердянськ
18 Червня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Органи управління та сили цивільного захисту Кам’янського району та міської ОТГ пройшли перевірку на готовність виконання завдань за призначенням в умовах мирного часу та особливий період
13 Червня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт працює з дітьми та дорослими
Останні новини