ГоловнаОстанні новини7 Березня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Опорний заклад освіти – центр надання консультаційної допомоги

Опубліковано: 07.03.2019, 10:49

6 березня 2019 року на базі опорного закладу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності – Привільненської ЗОШ І-ІІІ ст. Привільненської сільської ради Дубенського району відбувся семінар-практикум для відповідальних з питань цивільного захисту опорних закладів загальної середньої та дошкільної освіти об’єднаних територіальних громад. Станом на 1 березня 2019 року відділами (управліннями) освіти при сільських (селищних) радах Рівненської області визначено 23 опорні заклади загальної середньої та 15 закладів дошкільної освіти.

На виконання вимог Положення про опорний освітній заклад з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у мережі закладів загальної середньої освіти Рівненської області, у Привільненській ЗОШ обладнано навчально-методичний кабінет з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Кабінет призначений для організації методичної та дослідно-експериментальної роботи з удосконалення освітнього процесу вивчення предметів „Захист Вітчизни” і „Основи здоров'я” та їх програмно-методичного забезпечення, розповсюдження кращого досвіду роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також надання консультаційно-методичної допомоги педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти Привільненської ОТГ з підготовки і проведення заходів Дня цивільного захисту, Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. Кабінет, у приміщенні якого проходив семінар, представив завідувач, вчитель предмету „Захист Вітчизни” Вадим Здолбіцький.

Цьогоріч темою семінару обрано „Підготовку та проведення заходів цивільного захисту в закладах освіти”. Зі вступним словом виступив Сергій Вовчук, начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, полковник служби ЦЗ, який наголосив на важливості створення опорних з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності закладів освіти при об’єднаних територіальних громадах.

Директор Привільненської ЗОШ Віталій Крамчинський презентував свій заклад для гостей-педагогів.

Теоретичний модуль семінару розпочався з виступів заступника голови Привільненської сільської ради Петра Дуцького та головного спеціаліста з питань освіти Інни Якимюк, які довели до учасників питання організації роботи з цивільного захисту в закладах освіти Привільненської ОТГ відповідно до вимог чинного законодавства. Також виступив начальник Дубенського міськрайонного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області, полковник служби ЦЗ Михайло Домарацький, який висвітлив складові протипожежного захисту освітніх закладів.

Педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області – завідувач обласного методичного кабінету Наталія Яковець та завідувач навчально-консультаційного пункту у м. Дубно Микола Гаврилюк розкрили питання діяльності опорного закладу освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, створення та функціонування навчально-методичного кабінету, адже такий має бути у кожному опорному закладі.

Методист обласного методичного кабінету довела до учасників семінару нормативно-правове забезпечення проведення заходів Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини. Незабаром розпочнеться підготовчий період згаданих вище заходів, тому відповідальні особи з питань цивільного захисту зобов’язані знати вимоги щодо підготовки плануючих документів з організації та проведення Дня ЦЗ і Тижня безпеки дитини.

У практичному модулі було продемонстровано дії учасників освітнього процесу та працівників закладу в разі виникнення надзвичайної ситуації, здійснення оповіщення та інформування, відпрацювання евакуації з приміщення школи, використання засобів індивідуального захисту.

Педагоги школи розподілили учасників семінару на чотири групи та з кожною з них провели квест на прийняття рішень щодо дій у різних надзвичайних ситуаціях, складання екстреної валізи та визначення рівня радіоактивного забруднення місцевості.

Завершився семінар виступом голови Привільненської сільської ради Юрія Момотюка, який подякував гостям-учасникам семінару за участь у заході, директору школи за ініціативність у відкритті навчально-методичного кабінету та вивченні питань цивільного захисту.

Підбиваючи підсумки, учасники обмінялися думками, отримали методичні матеріали, пам’ятки, буклети. Колеги-педагоги подякували колективу Привільненської ЗОШ І-ІІІ ст. за співпрацю.

20190306_121707.jpgIMG-0c93d0c30875a77e1a4b1963b5d37db7-V.jpgIMG-7571aee90351fab11ad2c0d48eba30d7-V.jpgIMG-ead88ec90c32127d4bf138468415f198-V.jpg

20190306_121134.jpg


   
Останні новини
19 Березня09:55 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Допомога об’єднаним територіальним громадам – одне з головних завдань навчально-методичного центру
15 Березня14:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Комплексна перевірка Костопільського району
15 Березня14:20 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Надання допомоги консультаційним пунктам
14 Березня16:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Функціональне навчання слухачів за навчальними програмами постійно діючих семінарів
14 Березня16:35 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Мобільний навчально-консультаційний пункт на острові Хортиця
13 Березня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчання у сфері цивільного захисту керівного складу
11 Березня08:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Проведений тематичний семінар з педагогічними працівниками навчальних закладів області, які викладають предмет «Основи здоров’я» за тематикою з цивільного захисту
11 Березня08:30 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Майстер-клас з вивчення засобів індивідуального захисту
7 Березня10:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Опорний заклад освіти – центр надання консультаційної допомоги
4 Березня17:11 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Засідання педагогічної ради
4 Березня17:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Засідання педагогічної ради
1 Березня15:27 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Продовження строку експлуатації першого енергоблоку
1 Березня11:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Постійно діючий семінар з керівниками медичних формувань цивільного захисту
1 Березня10:57 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Інструктивно-методичні заняття – ефективна форма вдосконалення професійної майстерності майстрів виробничого навчання
28 Лютого09:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Навчання керівників цивільного захисту органів місцевого самоврядування (об’єднаних територіальних громад)
Останні новини