ГоловнаОстанні новини8 Квітня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Знання, які збережуть вам життя

Опубліковано: 08.04.2019, 13:32

Надзвичайні ситуації і пов’язані з ними події, на жаль, неминучі в умовах сьогодення. Виключити їх з нашого життя на нинішньому етапі розвитку суспільства поки що неможливо. Оскільки від складної, небезпечної ситуації ніхто не застрахований, кожному громадянину важливо добре знати, як необхідно діяти в екстремальних умовах. А ще важливіше навчитись передбачати небезпеку, уникати біди, а в разі необхідності, уміло подолати перешкоди, що виникли та допомогти іншим людям.

Можна прослухати десятки лекцій про способи та стилі плавання, але потім утопитися у невеликому озерці чи річці зі спокійною течією. Адже для того, щоб навчитися плавати, необхідні реальні тренування. Ми всі добре розуміємо, що будь-які знання потребують свого практичного закріплення.

Ось чому одним із головних завдань інформаційно - просвітницької роботи з населенням є не лише теоретичне навчання громадян основам безпечної життєдіяльності, а й уміння їх застосувати на практиці.

Належне місце в системі практичної підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях посідає Мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Адже це саме та форма навчання, яка здатна ефективно налагодити зв’язок між громадянами та фахівцями сфери цивільного захисту.

4 квітня даний пункт, розгорнутий на території Вінницького гуманітарно- педагогічного коледжу, став осередком консультаційної, інформаційно-роз’яснювальної роботи, пропаганди знань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності для студентів та працівників закладу.

Організатором даного проекту став НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Загальне керівництво роботою мобільного консультаційного пункту здійснював начальник Центру Чухрій Ю.В.

Програма роботи консультаційного пункту була цікавою та насиченою, адже до його роботи, окрім організаторів проекту, також залучались фахівці ГУ ДСНС України у Вінницькій області, Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України та ПАТ «Вінницягаз».

Від Головного управління ДСНС України у Вінницькій області було представлено три локації – психологічна, аварійно-рятувальна та група водолазних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Представники Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України навчали молодь правильно надавати домедичну допомогу з практичним відпрацюванням проведення штучної вентиляції легенів і непрямого масажу серця на манекенах-тренажерах.

Фахівці навчально-методичного центру провели роз’яснювальну роботу з питань безпеки життєдіяльності, кожен бажаючий мав змогу отримати вичерпну інформацію щодо порядку дій в умовах та виникнення надзвичайних ситуацій а також детально дізнатись про дії населення за сигналом «Увага всім!». Ще на одній локації, представленій навчально-методичним центром, можна було оглянути засоби індивідуального захисту органів дихання і шкіри та навчитись правильно користуватись ними.

В свою чергу, фахівці газової служби, наголосили всім присутнім на необхідності дотримання основних правил безпеки під час користування усіма видами газового обладнання.

Сподіваємося, що знання та практичні навички, які отримали студенти педагогічного коледжу на базі мобільного пункту, значно підвищать рівень їх власної підготовки до дій у разі загрози або виникнення НС. Надзвичайно важливо, що сьогоднішні студенти, а в недалекому майбутньому вчителі, зможуть передати весь запас отриманих знань своїм учням. А як відомо, саме діти є не тільки найбільш вразливою та непідготовленою до життя категорією населення, але ще й тим сприятливим середовищем, яке найактивніше сприймає та втілює в життя нові суспільні тенденції.

IMG_4309.jpgIMG_4327.jpgIMG_4334.jpgIMG_4344.jpg


   
Останні новини
11 Квітня16:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Тиждень безпеки дитини в закладах дошкільної освіти Волині
11 Квітня16:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Виїзні заняття з функціонального навчання у м. Оріхів
11 Квітня16:01 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Показовий Тиждень безпеки дитини в Херсонському ясла-садку № 5
10 Квітня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Засідання педагогічної ради Центру
10 Квітня10:30 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Готуємося до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності
9 Квітня13:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. У Харкові розпочались показові дні цивільного захисту для керівників закладів загальної освіти
8 Квітня13:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Знання, які збережуть вам життя
5 Квітня15:15 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Навчання керівників структурних підрозділів органів влади
5 Квітня15:09 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Інструктивно-методичне заняття з майстрами виробничого навчання Циклу практичної підготовки
4 Квітня11:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Обговорення актуальних питань навчально-методичної діяльності Центру на засіданні педагогічної ради
3 Квітня15:45 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Вивчення програми „Безпека життєдіяльності” у Рівненському кооперативному економіко-правовому коледжі
29 Березня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області. Спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту Херсонського державного підприємства Біологічна фабрика
29 Березня15:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Атестування педагогічних працівників - стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності
29 Березня15:06 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Заняття з посадовими особами, на яких покладені обов’язки з питань ЦЗ на суб’єктах господарювання
27 Березня14:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Вивчення стану викладання, організації освітнього процесу і підготовки студентів з дисциплін « Цивільний захист» та «Безпека життєдіяльності» у закладах вищої освіти міста Бердянська І –ІV рівнів акредитації
Останні новини