ГоловнаОстанні новини24 Квітня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Викладачі вищих навчальних закладів міста удосконалили свій рівень знань з питань цивільного захисту

Опубліковано: 24.04.2019, 08:24

18 квітня 2019 року на базі Координаційно-ситуаційного центру пункту управління начальника цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації відбулося чергове засідання науково - методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення області.

У роботі науково-методичної ради взяли участь представники Департаменту цивільного захисту та Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, педагогічні працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, науковці та викладачі Вінницьких вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації.

В ході засідання науково - методичної ради було розглянуто ряд важливих та актуальних питань.

Проблеми наслідків Чорнобильської катастрофи, шляхи їх подолання та реалії сьогодення висвітлив у своєму виступі викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гречка В.М.- ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС.

Далі учасники засідання мали змогу переглянути та обговорити відеофільм «Загублений світ» із серії фільмів про Чорнобиль.

Цікавим та змістовним було інструктивно – методичне заняття по темі: «Сучасний досвід оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичай-них ситуацій і його застосування в Україні», яке провів викладач Вінницького національного технічного університету, кандидат економічних наук Заюков І.В.

Педагогічні працівники вищих навчальних закладів області проявили неабияку зацікавленість до даної теми. Було багато запитань, коментарів, обміну думками, наводились приклади із життя області.

Продовжуючи захід, головний спеціаліст Департаменту ЦЗ Вінницької облдержадміністрації Бурковський Г.Ю. познайомив присутніх з порядком створення та функціонування «Координаційно - ситуаційного центру пункту управління начальника цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації», на базі якого проходило дане засідання.

Неабияку зацікавленість у членів наукової ради викликав виступ-презентація Бурковського Г.Ю по темі: «Прогнозування надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, які можуть виникнути на території Вінницької області, із застосуванням геоінформаційних технологій (GIS-технологій). Доповідач зазначив, що основним інформаційним інструментом, який використовується в діяльності координаційно - ситуаційного центру для збору і оцінки інформації, пов’язаної з надзвичайними ситуаціями та заходами з ліквідації їх наслідків, є ГІС (геоінформаційні системи) – як основний інструмент прийняття управлінських рішень керівником штабу з ліквідації (аварії) надзвичайної ситуації. Використання програмних продуктів, заснованих на ГІС технологіях, забезпечує керівника ліквідації аварії (НС) рядом суттєвих переваг в процесі прийняття управлінських рішень щодо визначення оптимальних шляхів ліквідації наслідків можливих НС та аварійних (нестандартних ситуацій).

Одним із питань порядку денного засідання був виступ заступника начальника відділу Департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації Чагайди М.О., яка провела детальний аналіз надзвичайних ситуацій та подій, які мали місце на території Вінницької області у І кварталі 2019 року, а також звернула увагу на ризики виникнення надзвичайних ситуацій та подій у весняно-літній період, їх профілактику та попередження.

Учасники науково-методичної ради мали змогу отримати всі презентовані відеосюжети, а також матеріали всіх виступів на електронних носіях.

Засідання завершилось «круглим столом» за участю всіх присутніх, де відбувся обмін думками та пропозиціями з різних питань та аспектів навчання і виховання студентів області основам безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

P1030331.JPGP1030333.JPGP1030340.JPGP1030350.JPGP1030352.JPG


   
Останні новини
20 Червня14:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019”
20 Червня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Країна професійних мрій
20 Червня14:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Єдиний день безпеки у м. Сєвєродонецьку.
20 Червня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
19 Червня16:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпечний літній відпочинок
19 Червня11:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Всі разом за сім’ю – такий девіз фестивалю сім’ї в місті Бердянськ
18 Червня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Органи управління та сили цивільного захисту Кам’янського району та міської ОТГ пройшли перевірку на готовність виконання завдань за призначенням в умовах мирного часу та особливий період
13 Червня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт працює з дітьми та дорослими
10 Червня16:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Літо - це маленьке життя!»
10 Червня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької . Корисні та безпечні канікули
6 Червня14:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Підведення підсумків обласного етапу конкурсу «Безпека в житті – життя в безпеці»
6 Червня13:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підвищуємо професійну майстерність
3 Червня16:30 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області.
3 Червня13:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Заняття з керівниками та фахівцями закладів освіти міста Мелітополь.
31 Травня13:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.День професійної майстерності
Останні новини