ГоловнаОстанні новини26 Квітня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Семінар-практикум з освітянами

Опубліковано: 26.04.2019, 14:23

«Актуальні питання забезпечення цивільного захисту та безпеки життєдіяльності учасників навчального процесу» - такій темі був присвячений семінар-практикум, що відбувся 24 квітня 2019 року на базі Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи № 20, базової з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Вже третій рік поспіль організатором заходу був Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Луганської області. Для участі у семінарі зібралися представники методичних кабінетів (центрів), які відповідають за викладання предмету «Захист Вітчизни», викладачі професійно-технічних навчальних закладів та вчителі базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності загальноосвітніх шкіл з мм. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Золотого, а також зі Сватівського, Білокуракинського, Біловодського, Міловського, Марківського, Новоайдарського, Новопсковського, Кремінського, Троїцького, Старобільського, Станично-Луганського районів Луганщини.

Відкрив захід та привітав усіх учасників заступник начальника Центру з навчальної та виробничої роботи Федір Олешко. У вступному слові він акцентував увагу на актуальності та важливості питань забезпечення цивільного захисту, особливо для Луганської області, на території якої проводиться операція Об’єднаних сил.

Перший доповідач, начальник відділу соціально-гуманітарної роботи управління по роботі з кадрами Головного управління ДСНС України у Луганській області Олександр Шумаков довів інформацію про заклади освіти ДСНС України, відповів на всі питання не лише стосовно вступу до цих закладів, але й умови служби у підрозділах ДСНС.

Корисну інформацію щодо забезпечення цивільного захисту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти та закладах загальноосвітньої середньої освіти надав завідувач курсів 3 категорії м.Сєвєродонецька Дмитро Зінченко, представивши перелік та вимоги до змісту документації з цивільного захисту, що має бути в наявності у закладі освіти.

Про дії у випадку хімічної небезпеки учасникам семінару розповіла майстер виробничого навчання курсів 3 категорії м. Лисичанська Вікторія Батлук. Крім того, вона провела з присутніми майстер-клас із виготовлення індивідуальних засобів захисту органів дихання на випадок викиду небезпечних хімічних речовин.

Одним з найважливіших питань було й залишається забезпечення пожежної безпеки закладів освіти. Майстер виробничого навчання курсів 3 категорії м. Сєвєродонецька Сергій Мірошниченко у своєму виступі розкрив головні вимоги до протипожежного стану закладів освіти та правильні дії під час евакуації учасників освітнього процесу та персоналу.

Завідувач обласного методичного кабінету Алевтина Нетребенко презентувала учасникам заходу «Збірник бесід з батьками учнів ЗПТО та ЗЗСО щодо дій у надзвичайних ситуаціях» та ще раз нагадала про корисну інформацію, що міститься на сайті Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Луганської області.

Підбиваючи підсумки семінару-практикуму, заступник начальника Центру Федір Олешко запевнив педагогів у готовності та спроможності Центру до надання методичної й інформаційної допомоги у питаннях забезпечення цивільного захисту в закладах освіти, а також вдосконалення навчання дітей та підлітків дій у надзвичайних ситуаціях.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg


   
Останні новини
20 Вересня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумській області. На варті безпеки життєдіяльності
18 Вересня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочато період спеціальних об’єктових тренувань із питань цивільного захисту у вищих навчальних закладах міста Кам’янця-Подільського
16 Вересня16:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Професійна проща до Дня рятівника
16 Вересня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Вивчення досвіду роботи евакуаційних органів
16 Вересня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Рятувальник – професія мужніх
12 Вересня09:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Функціональне навчання з командирами об’єктових ланок (груп) зв’язку та оповіщення
11 Вересня10:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру обговорила головні завдання на найближчий період
10 Вересня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Семінар з керівниками закладів культури міста Дніпра
10 Вересня10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчання працівників – запорука безпеки життєдіяльності освітнього закладу
9 Вересня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Місто професій у Хмельницькому
5 Вересня14:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове навчання в КУ Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання»
4 Вересня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування на ПАТ «Запоріжсталь»
4 Вересня09:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
28 Серпня14:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. На Державному підприємстві «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка м. Запоріжжя відбулось протиаварійне тренування
28 Серпня14:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Початок нового навчального року
Останні новини