ГоловнаОстанні новини15 Травня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Педагогічні працівники прийняли участь у заходах Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

Опубліковано: 15.05.2019, 14:26

З метою попередження дитячого травматизму, навчання правилам безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, безпечного відпочинку, виховання поважного ставлення до безпеки людини, вироблення навичок поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій на Хмельниччині в закладах дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти з 22 по 26 квітня поточного року відбулись заходи Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

Педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області (далі – Центр) прийняли безпосередню активну участь у підготовці та проведенні заходів. Педагоги Центру надали методичний супровід щодо планування та організації проведення Дня цивільного захисту, який відбувся 25 квітня в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, прийняли участь у проведенні практичних заходів інформаційно-просвітницького та превентивного характеру,  розповсюдили інформаційно-просвітницькі матеріали, буклети, пам’ятки, флаєри щодо дій при загрозі виникнення або виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, провели навчальні екскурсії на базі підрозділів Центру.

Відвідуючи заклади дошкільної освіти, педагогічні працівники Центру проводили заняття з педагогічним та обслуговуючим персоналом щодо здійснення заходів цивільного захисту, використання засобів індивідуального захисту органів дихання і шкіри, надання домедичної допомоги постраждалим, проведення, у разі потреби, заходів з евакуації дітей та працівників з навчального закладу.

У дошкільному навчальному закладі №5 проведено олімпіаду з безпеки життєдіяльності з вихованцями старшої групи. Дітям необхідно було охарактеризувати надзвичайні ситуації певних видів. Для максимального зацікавлення дітей усі завдання було візуалізовано. Під час розгадування ребусів дітки мали застосувати також і свою творчу уяву.

У закладах загальної середньої освіти педагоги Центру навчали школярів алгоритму дій під час загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, правилам поведінки під час виникнення пожежі, ознайомили дітей із засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної розвідки та дозиметричного контролю.

У загальноосвітній школі №14 з учнями початкової школи проведено тренінг з евакуації та пожежогасіння. З дітьми відпрацьовувались заходи евакуації з приміщення школи під час виникнення пожежі. Школярі із захопленням навчались вимірювати рівень радіації, одягати протигази, користуватись вогнегасником, тощо.

Під час Дня цивільного захисту в cпеціалізованій середній школі №1 з учнями проведено заняття за декількома тематичними напрямками: засоби індивідуального захисту, прилади радіаційної розвідки та дозиметричного контролю, поводження під час знаходження підозрілих предметів, майстер - клас із виготовлення ватно-марлевої пов’язки, надання домедичної допомоги.

Протягом тижня, з метою поглиблення знань та унаочнення процесу навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, підрозділи Центру відвідували учні закладів освіти.

З дітьми проведено цілий ряд заходів, під час яких педагогічні працівники надали інформацію про види надзвичайних ситуацій та фактори ураження від них, про алгоритми дій при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, про способи розвитку морально-психологічної стійкості та готовності до дій в екстремальних ситуаціях, виховання відповідального ставлення до власної та колективної безпеки.

Учні на базі Центру ознайомились із засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної розвідки та дозиметричного контролю, навчались самостійно вимірювати вміст нітратів в овочах та фруктах, за допомогою нітратоміра, та відпрацьовували навики, щодо рятування життя постраждалого на манекені для проведення серцево-легеневої реанімації.

Загалом під час проведених заходів педагогами Центру школярі почерпнули багато нової та цікавої інформації, яка їм може бути корисною в повсякденному житті. Діти приймали активну участь, демонстрували свої знання та поглиблювали практичні навички з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

DSDS_1.jpgDSDS_2.jpgDSDS_3.jpgDSDS_4.jpgDSDS_5.jpg


   
Останні новини
20 Вересня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумській області. На варті безпеки життєдіяльності
18 Вересня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочато період спеціальних об’єктових тренувань із питань цивільного захисту у вищих навчальних закладах міста Кам’янця-Подільського
16 Вересня16:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Професійна проща до Дня рятівника
16 Вересня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Вивчення досвіду роботи евакуаційних органів
16 Вересня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Рятувальник – професія мужніх
12 Вересня09:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Функціональне навчання з командирами об’єктових ланок (груп) зв’язку та оповіщення
11 Вересня10:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру обговорила головні завдання на найближчий період
10 Вересня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Семінар з керівниками закладів культури міста Дніпра
10 Вересня10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчання працівників – запорука безпеки життєдіяльності освітнього закладу
9 Вересня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Місто професій у Хмельницькому
5 Вересня14:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове навчання в КУ Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання»
4 Вересня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування на ПАТ «Запоріжсталь»
4 Вересня09:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
28 Серпня14:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. На Державному підприємстві «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка м. Запоріжжя відбулось протиаварійне тренування
28 Серпня14:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Початок нового навчального року
Останні новини