ГоловнаОстанні новини3 Червня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області.

Опубліковано: 03.06.2019, 16:30

На виконання Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік, затвердженого розпорядженням КМУ від 27 грудня 2018 № 1076-р, Державною службою України з надзвичайних ситуацій з 21-23 травня 2019 під керівництвом директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергія Парталяна проведено командно-штабне навчання (далі – КШН) з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (далі – ЄДСЦЗ) Запорізької області на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту Запорізької області у разі виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період».

В ході навчань перевірялися дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми ЄДСЦЗ у разі виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час і в особливий період. Керівництво навчань оцінювало стан готовності органів управління та сил цивільного захисту області до дій за призначенням під час різкого погіршення погодних умов, аварій на найбільш потенційно-небезпечних підприємствах та об’єктах життєзабезпечення області.

До початку КШН викладачами Запорізьких територіальних курсів ЦЗ та БЖД І категорії з керівним складом і фахівцями органів управління цивільного захисту регіонального та місцевого рівнів проведено інструктивно-методичні заняття щодо основних завдань, які передбачені планом проведення КШН у м. Запоріжжя, м. Мелітополь, м. Токмак, м. Бердянськ.

Перед проведенням практичних заходів, майстрами виробничого навчання Територіальних курсів ЦЗ та БЖД було здійснено методичний супровід суб’єктів господарювання (далі -СГ) за затвердженими планами.

На виконання наказу ДСНС України від 19.04.2019 № 252 «Про проведення командно-штабного навчання територіальної підсистеми ЄДСЦЗ Запорізької області» було визначено склад контрольної групи з організації та проведення спеціальних об’єктових навчань та тренувань на СГ з числа працівників підрозділів ГУ ДСНС у Запорізькій області та Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Запорізької області.

Робота членів контрольної групи проводилась відповідно до особистих планів, затверджених заступником керівника навчання – начальником штабу керівництва навчання – заступником начальника управління планування та координації заходів цивільного захисту – начальником відділу підготовки органів управління та навчання населення Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергієм Осипенко за наступними напрямками:

оцінка готовності на період проведення навчання СГ до реалізації планів реагування на НС та ПЛНА;

повнота і якість відпрацювання планувальних документів з навчання (тренування), доцільність та реальність задуму практичного заходу;

відповідність відтворення навчальної обстановки характеру виробництва та можливостям СГ;

оцінка дій органів управління;

оцінка дій формувань цивільного захисту;

відпрацювання сигналів оповіщення і дій персоналу за ними;

перелік робіт, виконаних з метою удосконалення складових системи ЦЗ СГ у період підготовки та проведення навчань (тренувань).

В ході проведення практичних заходів відпрацьовані дії керівного складу та працівників СГ при виникненні надзвичайних ситуацій та аварій, які можуть виникнути в результаті погіршення погодних умов, зокрема:

на СГ філія «ДніпроГЕС» ПАТ «Укргідроенерго»» відпрацьовано дії керівного складу філії, оперативного персоналу, формувань цивільного захисту у разі аварії на трансформаторі власних потреб Т-1 з виникненням пожежі;

на ТОВ «ЗТМК» відпрацьовано дії органів управління та формувань цивільного захисту суб’єкту господарювання при виникненні НС техногенного характеру, пов’язаної з викидом хлору на дільниці виробництва хлору випареного. Тренування пройшли відповідно до плану їх проведення, з імітацією аварійної ситуації. В ході тренування відпрацьовано дій формувань ЦЗ з ліквідації аварії шляхом накладання бандажу на пошкоджену цистерну, переливу хлору у резервну ємність, надання допомоги постраждалому у наслідок аварії та евакуації персоналу у безпечну зону. Ліквідація умовної аварії пройшла без припинення виробничого процесу;

на ПАТ «Запоріжгаз» відпрацьовано дії бригад аварійно-диспетчерської служби при виникненні НС на газовій мережі. В ході проведення протиаварійного тренування проводилась локалізація та ліквідація аварійної ситуації, пов’язаної з витоком газу у житловому будинку. Тренування проведено на власному полігоні, обладнаному відповідно до вимог керівних документів з імітацією аварійної ситуації;

на КП «Водоканал» м. Запоріжжя відпрацьовано дії формувань цивільного захисту при загрозі виникнення або виникненні НС у хлораторній ДВС-1. У ході відпрацювання плану тренування, проведено герметизацію пошкодженого обладнання у захисну капсулу без припинення виробничого процесу тощо.

Всі практичні заходи відпрацьовано у заплановані терміни за узгодженими темами.

Детальні звіти по результатам практичного навчання відповідним чином оформлені і надані керівництву КШН.

24 травня на розширеному засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС було проведено загальний розбір КШН з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми ЄДСЦЗ Запорізької області.

 IMG_2347.jpg IMG_2349.jpg

IMG_2374.jpg IMG_3974.jpg

IMG_5480.jpg IMG_5481.jpg

 

 

Обласний методичний кабінет

(безпеки життєдіяльності населення)

НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області


   
Останні новини
20 Червня14:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019”
20 Червня14:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Країна професійних мрій
20 Червня14:04 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Єдиний день безпеки у м. Сєвєродонецьку.
20 Червня13:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників
19 Червня16:49 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Безпечний літній відпочинок
19 Червня11:33 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Всі разом за сім’ю – такий девіз фестивалю сім’ї в місті Бердянськ
18 Червня15:16 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Органи управління та сили цивільного захисту Кам’янського району та міської ОТГ пройшли перевірку на готовність виконання завдань за призначенням в умовах мирного часу та особливий період
13 Червня08:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області. Мобільний консультаційний пункт працює з дітьми та дорослими
10 Червня16:25 НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області. «Літо - це маленьке життя!»
10 Червня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької . Корисні та безпечні канікули
6 Червня14:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Підведення підсумків обласного етапу конкурсу «Безпека в житті – життя в безпеці»
6 Червня13:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підвищуємо професійну майстерність
3 Червня16:30 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області.
3 Червня13:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Заняття з керівниками та фахівцями закладів освіти міста Мелітополь.
31 Травня13:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.День професійної майстерності
Останні новини