ГоловнаОстанні новини6 Червня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Підвищуємо професійну майстерність

Опубліковано: 06.06.2019, 13:54

У забезпеченні якісних результатів навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, особлива роль належить педпрацівнику, його професійно-педагогічній компетентності, зокрема методичній компетентності діяльності. Від методиста, викладача, майстра виробничого навчання  сьогодні чекають готовності до розроблення авторських навчальних та методичних матеріалів, які б включали інформацію про сучасний стан розвитку цивільного захисту, використання у своїй діяльності високоефективних педагогічних засобів і прийомів, інноваційних технологій, організації дослідної роботи, організації й аналізу її результатів, конструктивних дій у різноманітних педагогічних ситуаціях, досконалої комунікативної поведінки.

Зважаючи на це, актуалізується потреба у виявленні та практичній реалізації механізмів, форм і методів, засобів розвитку методичної компетентності викладача, майстра виробничого навчання,   яка закладає основу формування професійної компетентності, поступово вибудовуючи індивідуальний педагогічний стиль педагога.

День професійної майстерності, який відбувся на базі навчально-консультаційного пункту у місті Старокостянтинові, був насиченим та корисним. Присутні відвідали промислові підприємства, об’єкти житлово-комунального господарства,  на яких спостерігали дії пожежного формування, об’єктове тренування ланки зв’язку, прослухали виступи колег на актуальні теми.

Цікаво доповів про свій досвід проведення групового заняття з органами управління та силами цивільного захисту місцевих ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ з підготовки до командно-штабних навчань  викладач вищої категорії Ю. Мартинюк.

Керівництво ДСНС України наголошує, що  під час таких занять особливу увагу слід приділяти питанням  приведення органів управління  цивільного захисту  в готовність, підвищенню їх оперативності при зборі та узагальненні даних про обстановку, її оцінку та організацію взаємодії.

Доповідач запропонував відмовитися від теоретичної частини плану проведення групових занять, а зосередитися лише на підготовці та прийнятті управлінських рішень з мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій, ввідні повинні бути різними, охоплювати усі види та рівні надзвичайних ситуацій.

Оскільки такі заняття останнім часом відбуваються  на базі райдержадміністрацій, міськвиконкомів, потрібні пристосовані (обладнані, оснащені) приміщення для одночасного проведення з 3-4-ма  групами. Для цього одного викладача явно недостатньо, потрібна бригада з  педпрацівників відповідно до кількості навчальних груп.

Завершуючи  День професійної майстерності заступник начальника Центру з навчальної та виробничої роботи А. Закреницький наголосив, що таку роботу  слід продовжувати і надалі, бо подібні заходи дають педагогічним працівникам можливість вдосконалення  педагогічної майстерності, набуття нових знань та вмінь.

DSC_0055_1.jpg DSC_0058__2.jpg

DSC_0062_3.jpg DSC_0063_4.jpg

DSC_0064_5.jpg IMG_20190530_6.jpg

Викладач обласних та м. Хмельницький курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницький  Леус С.О.


   
Останні новини
20 Вересня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумській області. На варті безпеки життєдіяльності
18 Вересня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочато період спеціальних об’єктових тренувань із питань цивільного захисту у вищих навчальних закладах міста Кам’янця-Подільського
16 Вересня16:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Професійна проща до Дня рятівника
16 Вересня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Вивчення досвіду роботи евакуаційних органів
16 Вересня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Рятувальник – професія мужніх
12 Вересня09:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Функціональне навчання з командирами об’єктових ланок (груп) зв’язку та оповіщення
11 Вересня10:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру обговорила головні завдання на найближчий період
10 Вересня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Семінар з керівниками закладів культури міста Дніпра
10 Вересня10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчання працівників – запорука безпеки життєдіяльності освітнього закладу
9 Вересня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Місто професій у Хмельницькому
5 Вересня14:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове навчання в КУ Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання»
4 Вересня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування на ПАТ «Запоріжсталь»
4 Вересня09:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
28 Серпня14:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. На Державному підприємстві «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка м. Запоріжжя відбулось протиаварійне тренування
28 Серпня14:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Початок нового навчального року
Останні новини