ГоловнаОстанні новини18 Червня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Органи управління та сили цивільного захисту Кам’янського району та міської ОТГ пройшли перевірку на готовність виконання завдань за призначенням в умовах мирного часу та особливий період

Опубліковано: 18.06.2019, 15:16

12 – 13 травня поточного року у Кам’янському районі Черкаської області та міської об’єднаної територіальної громаді пройшли командно-штабні навчання.

Метою проведення даного навчання було вдосконалення навичок керівного складу цивільного захисту у приведенні підпорядкованих органів управління та сил в готовність до дій за призначенням, підвищення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту у ході реагування на надзвичайні ситуації, відпрацювання спеціалізованими службами цивільного захисту практичних дій, що передбачені положеннями про них.

У заході були задіяні органи управління цивільного захисту, спеціалізовані служби цивільного захисту, їх сили і засоби, районна та міська комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і комісії з питань евакуації, Кам’янський районний сектор управління ДСНС України у Черкаській області, органи управління місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання, які розміщені на території району.

Під час підготовки до командно-штабного навчання відбувалася плідна спільна робота за участю управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації, управління ДСНС України у Черкаській області та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області. В межах підготовки до навчання були проведені спільні наради з питань визначення загальних підходів до організації і проведення навчання, тематики і навчальних цілей заходу, здійснена рекогносцировка місць проведення навчання. Також фахівцями Навчально-методичного центру були проведені групові заняття з органами управління та силами цивільного захисту міста Кам’янка та Кам’янського району, які залучені до навчання.

Командно-штабне навчання проводилось відповідно до підготовленого базового сценарію та складалось з двох етапів та п’яти ввідних.

На першому етапі, після отримання повідомлення від обласного Гідрометеоцентру про загрозу суттєвого погіршення метеорологічних умов на території Кам’янського району (штормове попередження), було відпрацьовано переведення органів управління та сил цивільного захисту ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ в режим функціонування підвищеної готовності. Потім було розгорнуто діяльність районної та міської комісій з питань ТЕБ та НС і комісій з питань евакуації, організовані заходи прогнозування можливості виникнення надзвичайної ситуації за місцем і видами збитків, підготовлено повідомлення, доповіді, донесення згідно табелю термінових донесень.

Наступний етап навчань - погіршення погодних умов (проходження циклону), як наслідок відключення електропостачання на території району та міста, пожежа у зерновій сушарці філії «Кам’янський елеватор» та вибух побутового газу в житловому будинку. Проведено заходи з організації роботи органів управління з ліквідації наслідків надзвичайних ситуації. Розгорнуто до дій за призначенням спеціалізовані служби цивільного захисту міста і району, проведено заходи з евакуаційних, аварійно-пошукових та рятувальних робіт, а також відпрацьовано питання подальшого життєзабезпечення та відновлення постраждалого населення.

Завершилось дводенне навчання загальним розбором на розширеному засіданні районної та міської комісій з питань ТЄБ та НС.

За оцінкою доповідачів, заплановані заходи навчань виконані повноцінно, що дало змогу відпрацювати взаємодію між органами управління ланок, перевірити здатність органів управління та сил цивільного захисту до дій у випадку виникнення надзвичайної ситуації та поглибити знання з організації управління при проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

 

viber image.jpg viber image 6.jpg

viber image 8.jpg viber image 10.jpg

viber image 5.jpg viber image 11.jpg

viber image 3.jpg

Обласний методичний кабінет

НМЦ ЦЗ та БЖД

Черкаської області


   
Останні новини
15 Липня15:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Підготовка керівників навчальних груп
15 Липня09:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Безпека народу – багатство країни
10 Липня15:13 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Попередження небезпек
10 Липня14:43 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Задля безпеки на виборах
9 Липня09:42 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Дитяче місто професій
4 Липня11:44 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Підбиваємо підсумки за півріччя, з оптимізмом дивимося у майбутнє
1 Липня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Безпека дітей влітку - пріоритет сьогодення!
26 Червня09:56 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Реформа медицини та ДСНС в дії. До навчань залучено Черговий караул Центру безпеки Черкаської ОТГ
26 Червня09:40 НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області. Спеціальне об’єктове навчання в КЛПЗ «Стоматологічна поліклініка м. Слов'янська»
26 Червня09:32 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Виїзні заняття з функціонального навчання з керівниками суб’єктів господарювання та їх заступниками Пологівського району.
25 Червня11:52 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Співпрацюємо з пришкільними таборами заради безпеки дітей
25 Червня11:48 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019” завершено
25 Червня11:26 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відбулись масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини
20 Червня14:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Міжнародні навчання „Rescue days Ukraine 2019”
Останні новини