ГоловнаОстанні новини20 Червня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників

Опубліковано: 20.06.2019, 13:58

14 червня у Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Луганської області відбувся День викладача та майстра виробничого навчання (День професійної майстерності).

Начальник Центру Сергій Красюк, відкриваючи захід, оголосив порядок денний, а також окреслив головні цілі, що спрямовані як на індивідуальне професійне зростання педагогічних працівників, так і на підвищення ефективності роботи педагогічного колективу в цілому.

Одним з основних завдань заходу було інформування педагогічних працівників про шляхи забезпечення ефективної взаємодії між Головним управлінням ДСНС України у Луганській області та Навчально-методичним центром у здійсненні контролю за дотриманням періодичності проходження функціонального навчання керівним складом і фахівцями та за періодичністю проведення спеціальних об’єктових навчань, тренувань з питань цивільного захисту на суб’єктах господарювання. З метою реалізації цього завдання була організована зустріч-дискусія у формі круглого столу між педагогічними працівниками Центру та заступником начальника головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Луганській області полковником служби цивільного захисту Сергієм Журбою.

Було розглянуто ситуацію щодо стану справ з пожежами та надзвичайними ситуаціями в області з початку 2019 року, розкрито питання здійснення державного пожежного нагляду на суб’єктах з масовим перебуванням людей. Сергій Журба також проінформував учасників круглого столу про створення ДСНС України та введення в дію порталу електронних послуг для підприємців та Інтернет-приймальні для громадян.

Сергій Журба відповів на питання щодо здійснення перевірок суб’єктів господарювання згідно з методикою розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від впровадження господарської діяльності, щодо здійснення нагляду за хімічно небезпечними об’єктами області, щодо можливості застосування інспекцією ДСНС заходів адміністративного впливу  на керівників та посадових осіб органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

За підсумками зустрічі окреслено основні перспективи взаємодії між Навчально-методичним центром та Головним управлінням ДСНС України у Луганській області на шляху до забезпечення періодичності проходження навчання керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту.  

День професійної майстерності продовжився навчально-практичним заняттям «Особливості вживання та відмінювання прізвищ, імен, по-батькові в українській мові», яке провела завідувач обласного методичного кабінету Алевтина Нетребенко. Було докладно розглянуто та відпрацьовано складні випадки відмінювання прізвищ та вживання власних імен у кличному відмінку. Крім того, доповідач розтлумачила зміни, які передбачає новий український правопис, та головні положення нової «Типової інструкції з діловодства в територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій».

З інформацією щодо впровадження передового педагогічного досвіду за результатами участі у Дні викладача на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області перед колегами виступив викладач обласних курсів удосконалення керівних кадрів Олександр Ходирєв. Головним питанням для розгляду він визначив роль та місце функціонального навчання, викладачів і майстрів виробничого навчання Центрів у системі закладів освіти країни. 

З метою вдосконалення інформаційно-комунікативної компетентності педагогічних працівників Центру методист обласних курсів удосконалення керівних кадрів Олена Єфімова провела практичне заняття щодо впровадження використання відеоредактора Windows Movie Maker для створення відеофайлів, які сприяють підвищенню якості проведення занять з функціонального навчання. Викладачі та майстри виробничого навчання разом вчилися створювати відеофільми на основі тематичних фото- та відеоматеріалів, додавати звук та спецефекти.  

Наприкінці Дня професійної майстерності учасники заповнили анкети, в яких високо оцінили користь проведених цього дня заходів та висунули  пропозиції щодо тематики наступних зустрічей у рамках Дня викладача та майстра виробничого навчання.

Підбив підсумки заходу начальник Центру Сергій Красюк, який акцентував увагу на важливості активного впровадження у повсякденну роботу нових знань та нивичок, отриманих під час Дня професійної майстерності, а також на необхідності постійної самоосвіти та беззупинного самовдосконалення кожного педагогічного працівника.

 

IMG_20190614_090046.jpg IMG_20190614_090134.jpg IMG_20190614_101117.jpg IMG_20190614_112714.jpgIMG_20190614_114708.jpg

Алевтина Нетребенко,

завідувач обласного методичного кабінету


   
Останні новини
15 Жовтня10:39 НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області. Консультування базових (опорних) з питань БЖД та ЦЗ закладів освіти як крок до вироблення компетенцій з безпеки
15 Жовтня08:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Всеукраїнський практичний семінар пройшов на Рівненщині
2 Жовтня16:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування у Комунальній установі «Запорізька обласна станція переливання крові»
1 Жовтня17:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Відзначили 588 річницю міста Хмельницький
30 Вересня16:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Черкаської області. Проведено функціональне навчання фахівців з питань цивільного захисту в режимі відео онлайн конференції
30 Вересня11:56 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Функціональне навчання керівників структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади
27 Вересня15:59 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Обласні навчально-методичні збори на базі Центру
27 Вересня14:58 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Взаємодія Центру із вищими навчальними закладами – запорука в безпечного та здорового способу життя студентської молоді Волині
27 Вересня09:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Функціональне навчання слухачів за робочими навчальними програмами
26 Вересня15:51 НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях працював в хмільницькій міській об’єднаній територіальній громаді
26 Вересня13:05 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. У Нетішині пройшли командно-штабні навчання щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС
25 Вересня08:28 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Свято безпеки у «Кришталику»
24 Вересня10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування в лікувальному закладі
24 Вересня08:31 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Рятувальник очима дітей
20 Вересня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумській області. На варті безпеки життєдіяльності
Останні новини