ГоловнаОстанні новини25 Липня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Безпека громади – відповідальність місцевої влади

Опубліковано: 25.07.2019, 15:02

Ризик виникнення надзвичайних ситуацій на території України залишається бути високим. Зростає масштабність наслідків стихійного лиха та аварій і катастроф, що ставить проблему запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації або мінімізації їх наслідків, як одну із основних завдань та функцій органів місцевого самоврядування, яким, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, визначені повноваження, завдання та обов’язки у сфері цивільного захисту. Саме від їхніх рішень значною мірою залежить ефективність вирішення питань щодо  забезпечення безпеки населення об’єднаних територіальних громад в умовах надзвичайних ситуацій. Адже, успішними стають ті громади, які вдало розвивають власну спроможність та поліпшують внутрішні умови, що впливають на безпеку життєдіяльності населення.

За ініціативою ГУ ДСНС України у Рівненській області та керівництва Рівненського ВП Установи „Центр розвитку місцевого самоврядування” 24 липня 2019 року відбувся семінар з теми „Забезпечення безпеки населення об’єднаних територіальних громад в умовах надзвичайних ситуацій”. До проведення семінару долучилися представники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської облдержадміністрації  і Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Зі вступним словом до учасників семінару звернувся директор Рівненського ВП Установи „Центр розвитку місцевого самоврядування” Руслан Сивий, котрий зазначив, що створення дієвої системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах гарантує забезпечення захисту її жителям під час виникнення надзвичайної ситуації.

Заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області, полковник служби цивільного захисту Олександр Мохрик продемонстрував головам об’єднаних територіальних громад Рівненщини презентацію з теми „Аналіз загроз, оцінка ризиків та робота над створенням розділу Програми соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади”. Фахівець у чіткій та доступній формі надав пропозиції з питань розвитку системи цивільного захисту в ОТГ та основних завдань у сфері цивільного захисту.

У ході семінару розглядалися питання щодо порядку створення та використання коштів резервного фонду бюджету, переліку та змісту документів для надання експертного висновку про рівень надзвичайної ситуації та оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Перед учасниками заходу виступив викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Головними акцентами доповіді фахівця були основні законодавчі акти і керівні документи щодо порядку створення та використання коштів резервного фонду бюджету та порядку застосування методики оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. Особливу увагу доповідач звернув на зміст і повноту оформлення документів для надання експертного висновку про рівень надзвичайної ситуації.

В ході розгляду даних питань зі сторони учасників семінару  виникали запитання та надавались пропозиції щодо  практичного  застосування керівних документів із зазначених питань і залучення фахівців інших напрямків діяльності з метою надання фахових висновків, необхідних розрахунків, експертиз, тощо. Учасники семінару у дискусійній формі обмінялися досвідом з вирішення зазначених питань в межах їх територіальної громади.

Викладач також наголосив, що керівником ланки ОТГ територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту є голова об’єднаної територіальної громади, а ефективність і повнота виконання заходів цивільного захисту залежить від їх фінансового та матеріального забезпечення. Учасникам семінару були надані зразки та форми документів із зазначених напрямків діяльності.

На завершення заходу керівники громад висловили слова вдячності за надану необхідну методичну допомогу та побажання з подальшої плідної співпраці з фахівцями сфери ДСНС області в ході забезпечення безпеки життєдіяльності в громадах  Рівненщини.

5.jpg10_(1).jpg5_(1).jpg8.jpgIMG-c6ccaf8156c23bba5169f4461b8f5444-V_(2).jpg


   
Останні новини
20 Вересня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумській області. На варті безпеки життєдіяльності
18 Вересня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочато період спеціальних об’єктових тренувань із питань цивільного захисту у вищих навчальних закладах міста Кам’янця-Подільського
16 Вересня16:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Професійна проща до Дня рятівника
16 Вересня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Вивчення досвіду роботи евакуаційних органів
16 Вересня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Рятувальник – професія мужніх
12 Вересня09:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Функціональне навчання з командирами об’єктових ланок (груп) зв’язку та оповіщення
11 Вересня10:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру обговорила головні завдання на найближчий період
10 Вересня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Семінар з керівниками закладів культури міста Дніпра
10 Вересня10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчання працівників – запорука безпеки життєдіяльності освітнього закладу
9 Вересня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Місто професій у Хмельницькому
5 Вересня14:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове навчання в КУ Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання»
4 Вересня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування на ПАТ «Запоріжсталь»
4 Вересня09:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
28 Серпня14:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. На Державному підприємстві «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка м. Запоріжжя відбулось протиаварійне тренування
28 Серпня14:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Початок нового навчального року
Останні новини