ГоловнаОстанні новини10 Вересня, 2019р.
 Версія для друку

НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчання працівників – запорука безпеки життєдіяльності освітнього закладу

Опубліковано: 10.09.2019, 10:36

06 вересня 2019 року в Приватному вищому навчальному закладі „Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука” відбулось навчально-консультативне заняття для керівників структурних підрозділів університету, які відповідають за стан охорони праці в своїх підрозділах, з теми „Організаційні та правові основи охорони праці в вищому закладі освіти”.                                       

 В ході заняття було розкрито ряд питань: безпека та охорона праці, пожежна безпека, основи домедичної допомоги та порядок і організація навчання з цивільного захисту працівників університету.

З метою вивчення та розкриття даних питань було залучено фахівців з відповідних напрямків. Зокрема, до проведення заходу долучилась начальник відділу страхових випадків Рівненського відділення управління Фонду соціального страхування України в Рівненській області Іванна Карманюк, яка в своїй доповіді наголосила, що працівники та студенти обов’язково,  під час прийняття на роботу чи навчання періодично, повинні  проходити  на робочому місці  інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, надання домедичної допомоги потерпілим під час нещасних випадків,  а  також  з  правил  поведінки  та  дій  при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих, які за характером і часом проведення поділяються  на  вступний,  первинний, повторний, позаплановий та цільовий

Ігор Риженко, кандидат технічних наук, доцент, начальник відділу служби охорони праці університету, за допомогою мультимедійної презентації  розкрив питання причин і наслідків виробничого травматизму та професійних захворювань, а також їх профілактики.

Проректор адміністративно-господарської частини університету Сергій Целюба розкрив вимоги до дотримання електробезпеки та пожежної безпеки на робочих місцях закладу. 

Також, до проведення заходу долучилась начальник обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, яка поглиблено розкрила питання безпеки життєдіяльності в сучасних умовах з демонстрацією навчального   відеоматеріалу, довела до учасників заняття інформацію щодо форм та методів проведення навчання працівників університету за Програмою загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій до дій у НС. Для проведення теоретичної підготовки з питань ЦЗ було рекомендовано навчальний посібник „Правила поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій”.

Було акцентовано, що запорукою успішності проведення навчань є проходження спеціальної підготовки керівниками навчальних груп у Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД області. Адже, пріоритетним напрямком діяльності Центру є здійснення спеціальної підготовки осіб, які залучаються до проведення навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, про що постійно наголошує начальник установи полковник служби ЦЗ Сергій Вовчук.

Фахівцем було запропоновано використання сайтів ДСНС України (http://dsns.gov.ua/), ІДУ ЦЗ (http://iducz.dsns.gov.ua/), НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області (http://rv.nms.dsns.gov.ua/ ).

Основні принципи надання домедичної допомоги, зокрема, правильність, швидкість, продуманість, рішучість, спокій - розкрив Ігор Петрук, старший викладач факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, наголосивши, що головне правило зазначених заходів – не нашкодити.     

Навчально-консультативне заняття пройшло в атмосфері небайдужості, взаємозацікавленості і активного обміну думками. Були внесені пропозиції з різних питань та аспектів щодо покращення оволодіння працівниками вищого освітнього закладу знаннями і практичними навичками культури безпеки.

1.jpgIMG_20190906_131255.jpg2.jpg


   
Останні новини
20 Вересня14:41 НМЦ ЦЗ та БЖД Сумській області. На варті безпеки життєдіяльності
18 Вересня15:38 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочато період спеціальних об’єктових тренувань із питань цивільного захисту у вищих навчальних закладах міста Кам’янця-Подільського
16 Вересня16:23 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Професійна проща до Дня рятівника
16 Вересня16:19 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Вивчення досвіду роботи евакуаційних органів
16 Вересня16:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Рятувальник – професія мужніх
12 Вересня09:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Волинської області. Функціональне навчання з командирами об’єктових ланок (груп) зв’язку та оповіщення
11 Вересня10:07 НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області. Педагогічна рада Центру обговорила головні завдання на найближчий період
10 Вересня17:14 НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Семінар з керівниками закладів культури міста Дніпра
10 Вересня10:36 НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. Навчання працівників – запорука безпеки життєдіяльності освітнього закладу
9 Вересня15:00 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Місто професій у Хмельницькому
5 Вересня14:34 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Спеціальне об’єктове навчання в КУ Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання»
4 Вересня16:21 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. Протипожежне тренування на ПАТ «Запоріжсталь»
4 Вересня09:54 НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області. Розпочався новий навчальний рік
28 Серпня14:08 НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області. На Державному підприємстві «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка м. Запоріжжя відбулось протиаварійне тренування
28 Серпня14:02 НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Початок нового навчального року
Останні новини